PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tej ekipie murarzy podziękować ? - PROSZĘ o UŚWIADOMIENIE !



Salah
27-07-2014, 14:04
Materiał: Silka xella
Ekipa strasznie leniwa to co widać zrobiła w dwa tygodnie ,ale nie w tym problem.
Czy 2.5 cm różnicy w pionie na narożniku jest dopuszczalne ? [ zdjęcie pod linkiem ]
Ściana ucieka na górze. Mam pewne obawy ,a się nie znam i nie wiem czy mam interweniować.
Kolego powiedział mi że to mnie pociągnie po kieszeni - na tynku i styropianie i że na silce powinno to wyjść znacznie lepiej.

Proszę o wypowiedzi osób znających się na temacie.
http://fotozrzut.pl/zdjecia/a3c77065b3.jpg (http://fotozrzut.pl/)

http://fotozrzut.pl/zdjecia/a3c77065b3.jpg - zoom

gentoonx
27-07-2014, 17:47
okropne partacze i lenie - ja bym pogonił i wziął innych

Salah
27-07-2014, 18:29
czyli to 2.5 cm nie powinno mieć miejsca ? wolę być pewien bo jutro rano będę miał nieprzyjemną rozmowę z nimi.

Jakuboski
27-07-2014, 18:45
nie zwlekaj z nimi i podziękuj im póki nie spieprzyli ci czegoś więcej. Ja zwlekałem i teraz mam zje... fundament

Salah
27-07-2014, 21:13
dziś byłem i porobiłem kilka fotek:
http://fotozrzut.pl/zdjecia/7f8821f97c.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/33727b53c7.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/ef8da57cb4.jpg

shael
27-07-2014, 21:18
szok!
Kierownik budowy to widział?

gentoonx
27-07-2014, 21:56
zajebiste foty, jak nie należy budować ściany z silikatów ;)

beton44
28-07-2014, 04:55
Można poprosić o zdjęcia narożników z zewnątrz - bo nie bardzo rozumiem co oni tam zrobili ?

Salah
28-07-2014, 06:17
beton44 proszę.

Jakie oni błędy popełnili ?
Najgorsze jest to że był opiekun xelli na budowie tzn paszport xelli czy jakoś tak , pooglądał i pojechał .
Dodam że ekipa wcześniej coś tam mówiła o nierównej silce

http://fotozrzut.pl/zdjecia/b32827bcf8.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/57020c85a3.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/eb8fa391a3.jpg

hokejgk1
28-07-2014, 07:34
CHŁOPIE - POGOŃ ICH JAK NAJSZYBCIEJ !!!
WYKONAWCA WZIOŁ LUDZI Z ŁAPANKI !!!
ONI NAWET NIE WIEDZĄ GDZIE GÓRA GDZIE DÓŁ SILKI !!!
http://fotozrzut.pl/zdjecia/eb8fa391a3.jpg
JAK ONI SMARUJA PO TYCH DZIURACH KLEJEM !?

NIE WIDZISZ TEGO ŻE NA ZDJECIU:
http://fotozrzut.pl/zdjecia/b32827bcf8.jpg


UCHWYTY OD SILKI SĄ DO GÓRY !!! (patrz otwór okienny)


TO SAMO PARAPET W OKNIE - WSZYSTKIE SILKI DO GÓRY NOGAMI !!! - Trzeba to będzie czymś pełnym przemurować bo nie bedzie do czego okna zamocować - zakotwić


NAKAZAĆ ROZBIURKĘ !!! TEGO SPIERDZIELONEGO NAROŻNIKA !!!
SAM ROZBIERAŁM U SIEBIE ŚCIANE ZE SILKI I UDAŁO MI SIE ODZYSKAĆ 90% PUSTAKÓW nienaruszonych, w tym że upierdliwe było ich czyszczenie z kleju...

surgi22
28-07-2014, 07:42
W nocy po ciemku czy z zawiązanymi oczami to stawiali ?? Wygoń z budowy i nie daj ani grosza ,

hokejgk1
28-07-2014, 08:02
Rozstaj się z nimi po ludzku ... zapłać za te ściany co są ok, a za tamte im potrąć powedz że musisz je rozebrac i od nowa stawiać ...

NIE ZWLEKAJ Z ICH WYWALENIEM ... POTEM BĘDZIE ZA PUŹNO ...
W 2 tyg to już powinni ściany stać !!!

A poza tym co tam robi pianka ???

EWBUD
28-07-2014, 09:06
A nie mówią: Panie tu przyjdzie tynk i się wyrówna? :)

Podzielam zdanie porzedników.

gentoonx
28-07-2014, 13:07
Rozstaj się z nimi po ludzku ... zapłać za te ściany co są ok, a za tamte im potrąć powedz że musisz je rozebrac i od nowa stawiać ...


tam one takie krótkie, że po rozebraniu tych spieprzonych zostanie może 2m2 :lol: - nawet chłopaki na flaszkę nie będą miały :bash:

Salah
28-07-2014, 15:09
Zadzwoniłem do K.budowy, wykonawcy - ściana do rozebrania , ekipa dostała op.
jutro zobaczę efekt !

hokejgk1
28-07-2014, 16:19
Dopilnuj żeby bloczki oczyścili z kleju (a nie jest to za przyjemne) bo inaczej będzie jeszcze większa kupa !!!

Reze
28-07-2014, 16:36
No kurcze go mać, jaja sobie robią z Twoich ścian. Mam nadzieję, że moje nie będą tak wyglądać. Przeraziłeś mnie tymi zdjęciami. Współczuję. A mówią, że nowe ciężko spieprzyć.

brylekpl
28-07-2014, 20:37
A nie mówią: Panie tu przyjdzie tynk i się wyrówna? :)

Podzielam zdanie porzedników.

Dokladnie wyrzuc ich bo jak teraz tego nie zrobisz to zaplacisz za taynkowanie 3 razy tyle co normalnie jak zaczniesz 6cm tynku nakladac... a potem tykn zacznie pekac.. partactwo straszne...

jajmar
28-07-2014, 20:49
Dokladnie wyrzuc ich bo jak teraz tego nie zrobisz to zaplacisz za taynkowanie 3 razy tyle co normalnie jak zaczniesz 6cm tynku nakladac... a potem tykn zacznie pekac.. partactwo straszne...

NIe wiem dlaczego kolejna osoba jako najwiekszy problem wskazuje tynk. A co z oparciem stropów ? Z dachem? Takie krzywizny przekaldają się na elementy konstrukcji tynk przy tym to mały pikuś.

surgi22
28-07-2014, 21:17
Podziękuj im stanowczo i grzecznie .Nie bądź naiwny, nie wierzę że nagle się poprawią i zaczną stawiać mury szybko i równo .

hokejgk1
29-07-2014, 08:13
A co dopiero strach pomyślec jak badą wyglądały stropy i wieńce pod wieźbe jak będą tak krzywe jak te ściany to współczuje ...


Podziękuj im stanowczo i grzecznie .Nie bądź naiwny, nie wierzę że nagle się poprawią i zaczną stawiać mury szybko i równo .

POPIERAM !

Salah
29-07-2014, 21:26
Witam

Ściana rozebrana i wyprowadzona teraz idealnie [ kupiłem murłatę 2.5m] kontroluje teraz ich ,ale jak tylko zobaczę kolejną niespodziankę nie będę miał skrupułów. Na jednej ścianie widzę taką falę poziomą z pustaków tzn widać że nie jest idealnie równo poziomo - jutro też o tym porozmawiam zrobili tego babola w tym samym czasie co tą krzywą ścianę

fotohobby
29-07-2014, 21:40
Oby ci tylko (z uwagi na większą staranność) tempo robót nie spadlo :/

jacek.zoo
29-07-2014, 21:55
Oby ci tylko (z uwagi na większą staranność) tempo robót nie spadlo :/

albo nie zamurowali jajka w scianie :)

milenka 2
30-07-2014, 21:45
Witam,Jak można spartolić fundamenty wkrótce ekipa rusza z robotami i nie wiem czego się spodziewać?

jajmar
30-07-2014, 22:15
Witam,Jak można spartolić fundamenty wkrótce ekipa rusza z robotami i nie wiem czego się spodziewać?

Na jakieś 1000-1500 sposobów. Poszukaj są tu setki przykładów.

milenka 2
30-07-2014, 22:34
Wiem szukam i czytam tylko za dużo tych wątków a może jakieś konkretne linki lub przykłady poparte zdjęciami?

Salah
31-07-2014, 07:57
my robiliśmy sami "gospodarczo" [ ja asia i tatki ] humus,wykopy, chudziak, ława, ściana fundamentowa, smarowanie bitumem, izolacja cieplna - EFEKT 1cm odchyłki pionowej i poziomej między najniższym i najwyższym punktem ściany fundamentowej [ 120 mb ściany ]

Daliśmy jedynie ciała przy wylewaniu chudziaka bo to pierwsza nasza styczność z pompą z gruchy która zresztą była popsuta - " wariatka"
mieli przyjechać o 14:00 byli o 18:00. Staraliśmy się równo rozprowadzić chudziaka ,ale się nie udało i było 10-12 cm odchyłki pionowej. Potem to już coraz lepiej i w efekcie każdy kto przyjeżdżał [ z hurtowni, kierbud, znajomy murarz ] byli pod wrażeniem ,że ekipa żółtodziobów zrobiła to szybko i bardzo dokładnie ! mimo tego że schudłem 8kg było warto ! dodam że pogoda nie rozpieszczała ! jedna pompa zajechana

tak myślę że gdyby był czas to byśmy dali radę zrobić znacznie szybciej silkę niż Ci nasi murarze i zdecydowanie dokładniej ! ,ale przyznam że murarz z silką nie ma łatwo bo to waży troche mniej niż bloczek betonowy a trzeba zapierniczać z tym na ponad 2m. Inna sprawa że jak patrzę ile ta nasza ekipa ma przerw na śniadania objady pogaduchy to jest sporo czasu na regenerację. Fajnie jak wstajesz rano i palców nie możesz rozgiąć i wyprostować tak jak byc miał z 80 lat :)

surgi22
31-07-2014, 08:32
Wiem szukam i czytam tylko za dużo tych wątków a może jakieś konkretne linki lub przykłady poparte zdjęciami?
Przepraszam milenko ale przy tak wygodniackim podejściu ( przy mocno nieprecyzyjnym pytaniu ) nie licz na fajerwerki. Oczekujesz że ktoś z forumowiczów opisze Ci wraz z dokumentacją fotograficzną wszystkie możliwe do popełnienia przy budowie fundamentów błędy ??
Może najpierw coś dasz od siebie??? Jaki grunt ? ( robiłaś badania ?), jaki projekt budynku? lokalizacja budowy , planowana głębokość posadowienia budynku ? czym planujesz ogrzewać ? jaki rodzaj ściany 1,2,3 warstwowa? planujesz opaskę drenarska? masz w planach instalacje odgromową ? ławy w szalunkach czy lane do gruntu ? ściany fundamentowe murowane czy lane z betonu ?, planujesz piwnicę czy nie, teren równy czy spadki ?

Elfir
31-07-2014, 21:55
można obejrzeć filmy muratora

milenka 2
31-07-2014, 22:11
Chodzi mi konkretnie o rażące błędy które dla początkującego inwestora będą od razu rzucać się w oczy.Grunt piaski,projekt jak w nicku,teren na szkodach górniczych,ściana 2 warstwowa,bez drenażu,ławy w szalunkach,ściany murowane ,inst.odgromowa,bez piwnicy,na działce spadek.

milenka 2
31-07-2014, 22:12
Elfir oglądam ,ale nie wiem czy to wystarczy?

jajmar
31-07-2014, 22:55
Elfir oglądam ,ale nie wiem czy to wystarczy?

NIe wystarczy na 110 %, wynajmij kogos kto ich przypilnuje, kogoś kto am doswiadczenie w budowaniu nie tylko z fotek z forum tylko z życia zawodowego.

Może to byc kierownik, może to być inspektor.

shael
02-08-2014, 07:57
Salah, mógłbyś zapodać jakieś zdjęcia ścian które zostały poprawione?

Salah
03-08-2014, 19:46
będę we wtorek na budowie postaram sie zrobić fotki

brylekpl
06-08-2014, 14:52
NIe wiem dlaczego kolejna osoba jako najwiekszy problem wskazuje tynk. A co z oparciem stropów ? Z dachem? Takie krzywizny przekaldają się na elementy konstrukcji tynk przy tym to mały pikuś.

przy budowie domu jednorodzinnego pochylenie scian o 3 lub 4 cma na 4m nie ma zadnego znaczenia, wszystkojest wiazane wiencem i stropem. Zerowy wplyw na konstrukcje ale drogi na wykonczenie, chocby wlasnie ten rzeczony tynk....

gentoonx
06-08-2014, 15:58
przy budowie domu jednorodzinnego pochylenie scian o 3 lub 4 cma na 4m ,....

Niby wykonuje się budynek zgodnie z projektem, w którym nie ma opisanych tolerancji, a w projekcie wszystkie warstwy ściany to linie pionowe, wszystkie warstwy podłogi to linie poziome, są do tego wykonania odpowiednie narzędzia proste, nie jakieś specjalistyczne, a jak widać odchyłka jednak to rzecz normalna ;) i
nie ma zadnego znaczenia,.... - tyle że nie dla inwestora, jego kieszeni i tego kto będzie tam mieszkał

Miras12
08-08-2014, 23:27
Tak czytam i czytam ten wątek i od razu czuć, że ekipa Salaha swoej powiedziała i dobra jest szefie się poprawi. Jest tylko jeden problem, który zauważył hokejgk1 Chllopaki zwyczajnie nie wiedzą do końca co robią. Silka do góry nogami. No dobra chlopaki się pomylili. Odchyłak od pionu, no cóż też się zdarza. Ale co powiedzieć o prześwitach w ścianie? Chyba ta pianka ma to doszczelić. No super pomysł. Zwłaszcza, gdy mury tak trochę postoją na słoneczku, a pianka zacznie się utleniać. Teraz co poprawili mur, a ty ciągle nad nimi będziesz stał?

shael
09-08-2014, 08:14
Salah, zrobiłeś te fotki z poprawionej ściany?

chyba, że nie ma się czym pochwalić?

... a forumowi koledzy dobrze podpowiadali żeby bezwględnie podziękować tej ekipie :/

autorus
09-08-2014, 08:27
Najlepszym pomysłem byłoby podziękowanie. Inwestor którego rozumiem chce bardzo wierzyć że będzie lepiej. Bo ekipa jest juz znana bo polecił znajomy bo to bo tamto bo czas goni. Jest to całkowicie zrozumiałe .
Z doświadczenia które zgromadziłem podczas budowy jednak bym im podziękował.

brylekpl
09-08-2014, 08:32
Niby wykonuje się budynek zgodnie z projektem, w którym nie ma opisanych tolerancji, a w projekcie wszystkie warstwy ściany to linie pionowe, wszystkie warstwy podłogi to linie poziome, są do tego wykonania odpowiednie narzędzia proste, nie jakieś specjalistyczne, a jak widać odchyłka jednak to rzecz normalna ;) i - tyle że nie dla inwestora, jego kieszeni i tego kto będzie tam mieszkał

jak najbardziej ma dla inwestora i stawianie scianbez pionu to niechlujstwo i partactwo i niemozna tegotolerowac. Nie zmienia to faktu ze na konstrukcje nie ma to zadnego wpywu a ma tylko i wylacznie na kieszen inwestora poprzez koniecznosc kladzenia grubej warstwy tynku.

jajmar
09-08-2014, 10:38
przy budowie domu jednorodzinnego pochylenie scian o 3 lub 4 cma na 4m nie ma zadnego znaczenia, wszystkojest wiazane wiencem i stropem. Zerowy wplyw na konstrukcje ale drogi na wykonczenie, chocby wlasnie ten rzeczony tynk....

Odchylka nie doprowadzi do katstrofy. Ale odchyłka pionu na ścinie spowoduje że ktoś kto szaluje strop zaszaluje go do ściany, nad stropem ściana zostanie domurowana ściana kolankowa szczytowa i dochodzimy do dachu. Wychylenie jednego narożnika skutkuje tym że dach nie ma kątów prostych o ile plyty g-k łatwo dopasować to z pokryciem juz gorzej. Niedbalstwo na ścianach wychodzi później do końca budowy.

gentoonx
09-08-2014, 10:52
...

dla Ciebie sprawa kończy się na tynku od wewnątrz, nie sięgasz nawet styropianu czy wełny od zewnątrz, nie mówiąc o innych sprawach bardziej poważnych bo konstrukcyjnych, jak wspomniał o niektórych @jajmar

wiedza Twoja jest naprawdę szczątkowa ;)

lesz
10-08-2014, 10:56
bez urazy, ale zmien ekipe na porzadna. Jesli material jest kiepski, to dobra ekipa sama powie, ze tym sie nie da dobrze zrobic...

znajdz ekipe moze nieco drozsza, ale przynajmniej znajaca sie na rzeczy. Obecnych bedziesz musial ciagle kontrolowac (swoja droga to powinien robic kierbud, ale moze to tylko pan pieczatka... :/) a na koniec moga Tobie i tak podlozyc jakas mine (w stylu wspomnianego jajka).

nie warto akceptowac baboli :/ u mnie niby mialem tylko 1 naroznik skrzywiony, (odpuscilem rozbiorke bo niby na tynku sie wyrowna eh..) tynkarze mieli co kombinowac, na zewnatrz byla zabawa w szlifowanie styro, bo schodki wychodzily, dobrze chociaz ze kuchnia miala maly zapas w wymiarze.. bo tak byloby jeszcze poprawianie mebli :/

przy silce b. wazne jest wypoziomowanie 1szej warstwy, musi byc idealna. potem jesli material jest znosny, to naprawde ciezko cos spier... ale jak widac z praktyki, da sie :)

Salah
10-08-2014, 18:08
Witam
fotek nie porobiłem, ale zrobię w przyszłym tygodniu. Zmienić ekipę nie jest tak łatwo jak by się mogło wydawać ! mam na 1 września umówionego Pana od więźby. Nie znajdę nagle murarzy którzy wejdą z dnia na dzień !. Co do nierówności ścian zostały skute i poprawione. Szczeliny są pianką załatane : / ale zaklastrowane klejem. Co do tego że będę musiał płacić za ich babole to na to nie pozwolę i wszystko odliczę [ o ile będzie taka potrzeba ] Przed ostateczną zapłatą ma mi przyjść wykonawca tynków i sprawdzić co jest ok a co nie ! Dziękuję wam za dobre rady !

_unnamed
21-08-2014, 20:00
To, że w projekcie nie wpisanych tolerancji to nie szkodzi. Z pewnością jest napisane, że budynek należy wznieść zgodnie z normami budowlanymi a te mówią jasno:

Dopuszczalne odchyłki wymiarów dla murów z cegły silikatowej i klinkierowej:
• zwichrzenie i skrzywienie powierzchni murów:
- na długości 1 m 3 mm
- na całej powierzchni ściany pomieszczenia 10 mm
• odchylenia od pionu powierzchni i krawędzi:
- na wysokości 1 m 3 mm
- na wysokości kondygnacji 6 mm
- na całej wysokości ściany 20 mm
• odchylenia od kierunku poziomego górnej powierzchni każdej warstwy muru:
- na odległości 1 m 1 mm
- na całej długości budynku 15 mm
• odchylenia od kierunku poziomego górnej powierzchni ostatniej warstwy muru pod
stropem:
- na długości 1 m 1 mm
- na całej długości budynku 10 mm
• odchylenia przecinających się powierzchni muru od kąta prostego:
- na długości 1 m 3°
• odchylenie wymiarów otworów w świetle ściany dla otworów o wymiarach:
- do 100 cm szerokość + 6 - 3 mm
wysokość +15 -10 mm
- powyżej 100 cm szerokość +10 - 5 mm
wysokość +15 -10 mm.

gentoonx
23-08-2014, 23:54
...budynek należy wznieść zgodnie z normami budowlanymi a te mówią jasno:

[I]Dopuszczalne odchyłki wymiarów dla murów z cegły silikatowej i klinkierowej:
...

Dzięki, i to jest konkret

KamilSw
24-08-2014, 18:09
okropne partacze i lenie - ja bym pogonił i wziął innych

A coś merytorycznie? Czy takie niedociągnięcie ekipy budowlanej jest potem do naprawienia? Jakim kosztem? Za co przez to zapłacimy więcej? Bo chyba o to kolega pytał, co mnie również bardzo zainteresowało.

gentoonx
24-08-2014, 21:54
przeczytaj wątek dokładnie, a nie po łebkach to się dowiesz - pierwszy post i już pretensje? :)

mało Ci merytoryki post wyżej kolegi @unnamed?

shael
24-08-2014, 22:09
obiecanych zdjęć z poprawionej ściany chyba się nie doczekamy :/ ...... a szkoda

podejrzewam, że po prostu nie ma się czym pochwalić albo ekipa nic nie poprawiała a inwestorowi pocisneła, że na doradcy z forum się nie znają itp

KamilSw
27-08-2014, 11:42
przeczytaj wątek dokładnie, a nie po łebkach to się dowiesz - pierwszy post i już pretensje? :)

mało Ci merytoryki post wyżej kolegi @unnamed?

Wiesz, co, gdy to pisałem to nie odebrałem tego tak ostro, jak teraz, gdy przeczytałem swój wpis. Ale naprawdę nie chciałem nikogo atakować. Pytanie o merytorykę było zupełnie ambiwalentne.

A co do wpisu @unnamed. Jest świetny, ale nie dowiaduję się z niego niczego jeśli chodzi o możliwość poprawek po spartolonej pracy przez nieodpowiedzialną ekipę. W tej kwestii chciałbym przeczytać kogoś znającego się na rzeczy.

gentoonx
27-08-2014, 12:44
OK, spox
w/g mnie wszystko jest w postach wcześniejszych ( orozebaniu, ponownym stawianiu, tynkach styropianie itd), ale może ktoś to chce powtarzać ;)

marek.bejrut
30-08-2014, 11:47
niech poprawią co zepsuli bo nie odzyskasz pieniędzy za to tak szybko jak skończą to dobrze to pogoń ich i zainwestuj w spokój ducha