PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie i wzmocnienie starego komina



drzewko82
27-07-2014, 14:14
Witam wszystkich.


Wśród różnych próśb o poradę, dołączam też ja ze swoim pytaniem:

Mam na piętrze (dom z ok. 1950r) 2 pokoje, gdzie chciałem zrobić pokoje dla swojej dwójki dzieci...

Na jednej ze ścian znajduje się komin z cegły. Kilka lat temu żona doprowadziła do zapchania tego komina (palenie niską temperaturą z dmuchawą), efektem tego dym zaczął uciekać gdzie mógł i wyszło kilka miejsc przepalonych... Miejsca te potraktowano zaprawą, komin wyczyszczony i problemów nie było...

Od tego czasu sam co 2-3miejsiące czyszcze komin, zmieniłem piec i palę ekonomicznie węglem i problemów brak.


Ale wziąłem się za remont i mam kilka miejsc (jak w zdjęciach) gdzie chce zbić tynk i nałożyć na cegłe komina klej elastyczny z siatką grubszą warstwę by wzmocnić ten komin i dobrze go uszczelnić...

Na poddaszu też ściągłem samo odpadający tynk wapienny i też chcę dać klej elastyczny by wzmocnić komin... (na zdjęciu widać miejsce gdzie rok temu dałem tam zaprawę mocno cementową w miejsce odpadającego tynku)

Pytanie: czy nałożenie na te miejsca kleju elastycznego z siatką to dobry pomysł?

Na poddaszu i nad dachem dodatkowo oprócz kleju myślałem też o wełnie fasadowej 5cm + siatka z klejem i ewentualnie jakiś tynk