PDA

Zobacz pełną wersję : jaka grubosc miedzy krokwie



jedrek188
27-07-2014, 18:16
Witam,jak w temacie,krokwie 16,dach odeskowany,blacha,druga warstwę planuje 10cm,wełna toprock,pozdrawiam,aha,dach czterospadowy jeśli ma to jakieś znaczenie

ISOVER
27-07-2014, 18:30
Witam,

proponuję położyć pierwszwą warstwę mniej więcej na grubości krokwi czyli 16 cm. Gdyby zdecydował się Pan na wełnę Isover, rekomenduję Super-Matę:
http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Super-Mata

W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

jedrek188
27-07-2014, 19:38
A szczelina wentylacyjna między deskami a wełną nie jest potrzebna?

Tomek W
28-07-2014, 09:23
Trzeba nabić listewkę albo zrobić sznurowanie i zostawić jakieś 3 cm minimum na szczelinę wentylacyjna. W pierwszej warstwie można wsadzić między krokwie 12 cm TOPROCK SUPER http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/4786/produkty/toprock-super i te 10 cm w drugiej warstwie tak jak chcesz SUPERROCKA http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/1314/produkty/superrock choć lepiej było by dać trochę więcej. Jeśli masz miejsce to sugeruje dać grubszą izolację.

ISOVER
28-07-2014, 09:25
Jeżeli pomiędzy krokwiami a deskowaniem nie ma żadnej przerwy, szczelina wentylacyjna będzie potrzebna, 2/3 cm powinny wystarczyć. Grubośc izolacji w tym przypadku wyniesie 13-14 cm.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

jedrek188
28-07-2014, 09:54
Też myślę że12cm będzie w pierwszej warstwie dobrze,zrobię to bez sznurkowania układając na równo z krokwiami,a druga warstwę dam dyszke 0,033,dzięki i pozdrawiam

sherif
27-08-2014, 00:09
Podłącze się pod pytanie.

Mam krokwie i jętki wysokości 22cm, później jest membrana wysoko p.przepuszczalna, łaty / kontrłaty i dachówka ceramiczna. Myślałem, żeby dać jak mam w projekcie 20cm między krokwie + 10cm na stelażu, ale tak się zastanawiam, czy nie kombinować z dwiema grubościami 10+12cm między krokwie +10cm na stelażu. Ma to sens ? W sumie szczeliny wentylacyjnej nie muszę zostawiać, a izolacja będzie o większym oporze.

Czy płyty są lepszym pomysłem w skosach pod względem opadania niż wełna z rolki ?

Tomek W
11-09-2014, 09:17
Witam myślę, że pierwsze rozwiązanie dot. układu 20 cm + 10 cm będzie lepsze jest z nim mniej pracy, a ułożenie i otulenie krokwi izolacją jest szczelniejsze i solidniej będzie się klinowała. Jeśli chodzi o zastosowanie produktu na skosach generalnie oba produkty utrzymują się samoczynnie miedzy krokwiami pod warunkiem, że dodajemy do nich około 2 , 3 cm naddatku. Podczas stosowania mat na pewno zostaje mniej odpadu płyty natomiast sprawdzą się najlepiej w izolacji drugiej warstwy miedzy stelażem.

jedrek188
11-09-2014, 22:08
Witam,krokwie 16,czy to będzie jakiś potężny mostek termiczny?dodam że że boazeria przybijana bezpośrednio do krokwi,więc już tam wcisnąć sie nic nie da,w sumie jest 15cm toprocka i 5 cm super maty,karton gips nie wchodził w grę z wiadomych względów,pozdrawiam.p.s oczywiście chodzi mi o te krokwie

Tomek W
12-09-2014, 13:32
Witam generalnie drewno przewodzi 4 razy bardziej niż wełna zatem w tych miejscach będzie uciekać ciepło.
Bardzo często takie zjawisko można zauważyć na dachach podczas zimy, widać wtedy pasy nie pokryte śniegiem.
Te pasy są właśnie w miejscach krokwi, które nie zostały zaizolowane.

jedrek188
12-09-2014, 17:42
Generalnie jeśli tego ciepła nie będzie uciekac wiele to mogę to zaakceptować..