PDA

Zobacz pełną wersję : Niepyląca gładź szpachlowa.



Radar41
27-07-2014, 20:43
Witam. Adaptuje 2 połowę domu jednorodzinnego, w którym był kiedyś garaż na 2 dom jednorodzinny, własnymi siłami.

Począwszy od wymurowania ścian, położenia kanalizacji, wody, ogrzewania, instalacji elektrycznej itp. Ekipa jedynie przyjechała wytynkowała wszystko tynkami tradycyjnymi - ręcznie i wylali maszynowo posadzki. Położyłem sufity podwieszane i teraz wziąłem się za spachlowanie.
Taka zosia samosia, raczej wymuszona brakiem większych środków finansowych - tak sobie dziubie sam. No i teraz mam problem, bo kupiłem sobie żyrafę, uzywkę i do tego miałem już odkurzacz przemysłowy. Podpasowało. No to kupiłem gładź gipsową GIPSAR PLUS z ATLASa i położyłem ładnie na suficie wtapiając w łączenia płyt taśmę Tuff Tane i ścianie wtapiając narożniki itp, zaczynając od najmniejszego, najmniej używanego w przyszłości pomieszczenia. Efekt końcowy zadowalający. Jest ładnie równo, przyłożyłem mocne światło pod kątem i tez jest gites, mnie to wystarczy, ale !!!
Czy jest jakaś gładź która podczas zacierania się az tak nie kurzy? Pomimo włączonego odkurzacza i pootwieranych okien po 5 minutach ściany nie widziałem taki pył. Wszystkie inne pomieszczenia zawalone pyłem, tak się pyliło. Ja wyglądałem ja bałwan :) Zacierałem 180 papierem.

Czym to robić ? Proszę o rady.