PDA

Zobacz pełną wersję : projekt HOUSTON 2 pracownia LIPIŃSCY



damiandac
29-07-2014, 11:02
Dzień dobry,
Prośba o recenzję projektu http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Houston_II/
Jestem na niego zdecydowany ale chciałbym poznać opinie osób trzecich aby wprowadzić ewentualne poprawki.

z góry dziękuję

Kejt_R
29-07-2014, 11:53
Dzień dobry,
Prośba o recenzję projektu http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Houston_II/
Jestem na niego zdecydowany ale chciałbym poznać opinie osób trzecich aby wprowadzić ewentualne poprawki.

z góry dziękuję

Bardzo fajny domek.

bowess
31-07-2014, 11:53
Dość kosztowna w budowie parterówka dla dwojga zmotoryzowanych inwestorów. 101 m2 powierzchni użytkowej + ponad 40 m2 części garażowo - gospodarczej. Duża kubatra, choć wysokość pomieszczeń tylko 2,61m.
Rozbudowany dach i strop drewniany - dużą pozycją w kosztorysie będzie drewno konstrukcyjne.
Duże przeszklenia (wnioskuję, że dom jest najbardziej odpowiedni na działki z wjazdem od północy), w tym aż trzy suwane skrzydła tarasowe.

Plusy to wygodny wiatrołap ze sporą szafą, atrakcyjna garderoba, spora powierzchnia wszystkich pomieszczeń.
Subiektywne minusy:
- drewniane pergole, które będą wymagały konserwacji,
- powierzchnia kuchni to tak naprawdę około 10 m2, reszta to komunikacja, nie ma miejsca na piekarnik czy mikrofalówkę chętnie obecnie umieszczane w wysokiej zabudowie, tu zastosowano okno pomiędzy dolną a górną zabudową,
- umeblowanie salonu - stół jadalny stojący praktycznie na przejściu z holu do części wypoczynkowej, aby wyjść na taras trzeba lawirować wokół kanap,
- rozplanowanie łazienki - niezbyt podoba mi się umiejscowienie sedesu na dojściu do wanny; łazienka jest spora więc myślę, że można też inne pomysły rozważyć pamiętając, że będzie to też pomieszczenie używane przez gości, bo tu jedyne wc w domu. Może warto wydzielić tu część z wc i umywalką i część kąpielową? Użyć niskiej lub wyższej ścianki instalacyjnej?

I tyle. Spokojny i elegancki projekt elewacji, ładne murki z miejscem na posadzenie roślin. Bardzo duży taras i podest frontowy. Taka odrobina luksusu. :)

Elfir
31-07-2014, 16:42
Widywałam lepiej rozplanowane domy, zwłaszcza, że duża powierzchnia nie zmusza do oszczędności.