PDA

Zobacz pełną wersję : Musz? si? pochwali? ;)) Dzia?ka + zdj?cia



M@riusz_Radom
02-08-2004, 10:29
Dnia 30 lipca 2004 o godzinie 11 podpisałem akt notarialny stając się wraz z Anetą (zona) urzędowymi właścicielami działki położonej w Radomiu o powierzchni 750mkw.

Niżej kilka zdjęć z nowych "włości" ;))

Widok na stronę zachodnią, tam w przyszłości planowany jest taras i wyjście na ogród.Ciekawe kiedy ten kawałek ziemi zapełni się drzewkami ;)

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/d1.jpg

Widok na stronę południową, w tle domek sąsiada (ogrodzony brzydkim płotem :/ obok będzie się "stawiał" następny sasiad także okolica zapełni się domkami, trzeba już mysleć o jakimś ładnym ogrodzeniu ;)

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/d2.jpg

Widok na zachód, obecnie jest tam sterta gruzu po starych budynkach i garaż, który obecnie służy mi jako składzik gospodarczy. Pewnie przyda się gdy będziemy się "budowali", robotnicy powinni miec komfortowe warunki odpoczynku na 30mkw ;))

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/d3.jpg

Tutaj jeden z 3 "skalniaków" które zrobiliśmy "tymi ręcyma", jakoś głupio wyglądała sama trawa, zrobilismy coś takiego jak widać na zdjęciu.
To oczywiście tylko prowizorka, w planie są skalniaczki z prawdziwego zdarzenia, mam już nawet projekt + zestawienie roślin które zasadzę ;)

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/skal1.jpg

A tutaj widac studnię "udekorowaną" ;) zawsze to ładniejsze niż zwykły krąg betonowy prawda?

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/stu.jpg


Teraz przed nami 5 lat oszczędzania i zaczniemy budować swój domek, mieliśmy zacząć już w przyszłym roku ale to wiązałoby się z wzięciem kredytu na 80% inwestycji a nie chcemy się pakować w kredyt > niż 100k ;)

Trzymajcie za nas kciuki ;)

Mariusz i Aneta

Gagata
02-08-2004, 10:35
Noooo - gratulacje!
Musze powiedzieć, że jakoś wyjątkowo miło wygląda Wasza okolica...nie wiem w czym rzecz..
A studnia - pomysł I klasa.
Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Ja co prawda "tylko" remontuję (domek poniemiecki) ale w tym roku przybrało to takie rozmiary, że spokojnie moge nazwać to BUDOWĄ :wink:

M@riusz_Radom
02-08-2004, 10:40
Okolica jest milutka i spokojna, co prawda podobno strasznie kradną stal, ale to chyba "bolączka" każdej budowy ;)
Do tego do centrum miasta jest 5 minut jazdy samochodem, 15 minut autobusem, przystanek 150metrów od działki, działka odsłonięta od ulicy, bobasy moga swobodnie brykać ;)

Kon111
02-08-2004, 10:44
Witam.
Gratuluję decyzji (tej o zakupie ziemi),
fajna studnia, ja też kupiłem działkę ze studnią, ale nie tak ładną - natomiast mam zamiar doprowadzić ją do podobnego wyglądu,
natomiast ten termin rozpoczęcia budowy - Ty to masz silną wolę.
Chyba bym nie wytrzymał i zaczął, co by się oczywiście tak jak piszesz wiązało z wysokim kredytem. Ja na szczęście mogłem sprzedać mieszkanie co było dużym zastrzykiem kasy na początek.

M@riusz_Radom
02-08-2004, 10:48
Muszę miec silną wolę ;) Ale zaczynam trochę inaczej, zainwestuje 30k w kawalerkę w Radomiu i przez te 5 lat (powinienem odłozyć pieniazki na stan surowy otwarty, później sprzedam kawalerkę i powinienem za te pieniązki zrobić stan surowy zamknięty ;)) A na wykończenie się wziąć kredyt..

Żebym miał własne mieszkanko zaczalbym budowę już w przyszłym roku ;) a tak to za 5 lat powinienem mieć stan surowy zamknięty..

M@riusz_Radom
02-08-2004, 10:55
A tu jeszcze dwa zdjęcia o których zapomniałem ;))

Tutaj widać co się może stać gdy da się dorosłemu facetowi młotek i przecinak a do tego wsadzi się go na koparko - spycharkę ;))
Kobiety - zony - zróbcie to same, będzie mniej bałaganu na działce ;)
A tak na poważnie to teraz zastanawiam się co ja mam z tym całym gruzem zrobić :/

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/zabawa.jpg

A tutaj zdjęcie z "innej beczki" ;)
To jest mój budynek gospodarczy który kiedyś był garażem na dwa samochody.
Teraz mam zgryz, bo nie wiem jak mam to zgłosić do opodatkowania, jako garaż czy jako budynek gospodarczy - składzik - bo do tego celu teraz on słuzy.. Muszę to przemysleć.. Nikt się nie przyczepi w podatkowym o składzik gospodarczy o powierzchni 30 m kw??

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/garaz.jpg

Gagata
02-08-2004, 11:32
A'propos gruzu to myśmy na większość zamawiali kontener .... straszne pieniądze!
A jeśli to czysty gruz (np. cegła, nie jakieś świństwa ) to można zrobić piękny nasyp i obsadzic roślinami - tak też zrobiliśmy z części! Polecam-super urozmaicenie krajobrazu posesji.
Można też (poprzez Forum Muratora - może znasz :wink: ?) spróbować oddać ten gruz komuś kto go potrzebuje..

magmi
02-08-2004, 11:47
Okolica rzeczywiście wygląda bardzo sympatycznie (no, może poza płotem sąsiada :-? :wink:).
A sama działeczka jest urocza. Te drzewka urosną zanim się obejrzysz, no i zamiast zwyczajowych chwastów po pas macie śliczną trawkę - pozazdrościć!
Gratuluję i życzę wytrwałości. Ale coś mi kobieca intuicja podpowiada, że pięciu lat nie wytrzymacie, mając takie piękne pole do działania! :D

Gagata
02-08-2004, 11:51
A z innej beczki - jak wstawić zdjęcie do tekstu w poście???

M@riusz_Radom
02-08-2004, 11:53
Już tłumaczę,
1. Wysłac zdjęcie na swój serwer
2. Wpisać tekst ;)
3. Wstawić adres do obrazka w pole ......

przykład :

[ i m g ]www.tutajadresserwera.pl/linkdozdjecia.jpg[/ i m g ]

M@riusz_Radom
02-08-2004, 11:54
magmi : ja jestem z "tych narwanych" i najchętniej jutro kopałbym pod fundamenty ;) ale muszę zbastowac :(
Pora pomyslec o potomku a później budowa.
Ktoś przeciez musi odgarniac snieg z podjazdu ;)

Wojtek62
02-08-2004, 11:55
Mariusz,
biorąc pod uwage ceny jakie macie w Radomiu to w przyszłym roku ruszysz z kopyta i nim sie obejrzysz to będziesz już mieszkać, kłopotów z sąsiadami nie przewiduje - zaprosisz dwa razy kolegów z czarnymi BMW i okolica Twoja, tylko się zastanawiam czemu taka mała ta działka - nie możesz dokupić sasiadującej parceli?
ale kamieniarstwo masz we krwi - w dwa dni tyle ułozyć i do tego przemyślanie - jestem pełen podiwu!!! - robiłes sam czy z kolegami?

magmi
02-08-2004, 11:58
O, to ogólnie pracowity czas teraz przed Wami! :D
Ale zapamiętaj moje słowa: nic tak nie motywuje do przyspieszonej budowy jak mały człowieczek, który nie ma gdzie się wybiegać...

M@riusz_Radom
02-08-2004, 12:02
Wojtek, sąsiadów znam ;) i jestem w nimi w dobrej komitywie także problemów nie przewiduję.
Kiedyś mieszkałem w dzielnicy na której mam działkę także szersza okolica jest mi też znana ;)

A co do rozmiarów działki, khmm, wydaje mi się, iz w miastach ciężko jest znaleźć coś sporego, tym bardziej, że do centrum jest przysłowiowy "rzut beretem" ;) zresztą, na moje potrzeby wystarczy działka 18.5 x 40.5 metra, jakiś domek i ogródek się zmieści ;)

A co do studni, tak, cały dzień machania młotkiem + dwa dni murowania i efekt jest jak widać na zdjęciu ;)

Oprawę studni robiłem w zeszłym miesiącu bo wtedy już praktycznie działka była moją własnością, w piątek podpisałem tylko dokumenty.

bobo30
02-08-2004, 12:05
Ladnie, szczególnie ta trawka. U nas chwasty po pas i jezyny :evil:

Wojtek62
02-08-2004, 12:06
a grill z kolegami na opicie zakupu już był?

M@riusz_Radom
02-08-2004, 12:07
Trawka jest w opłakanym stanie ;) (musiałem pojeździć cięzkim sprzętem po działce :()
Szkoda, ze nie zrobiłem zdjęcia w zeszłym tygodniu, wtedy to było coś! :)
Ale doprowadzę ją do porządku

M@riusz_Radom
02-08-2004, 12:08
a grill z kolegami na opicie zakupu już był?

Byłbył, poszło tyle, że chyba nam się poziom wód gruntowych podniósł ;)
Ja co prawda pijący nie jestem, ale z takiej okazji nie potrafiłem sobie odmówić ;)

tczarek
02-08-2004, 12:10
Fajna działka. To że kradną to masz rację, że to bolączka wszystkich budów.

Wojtek62
02-08-2004, 12:13
to po takim oblewaniu domek ruszy z kopyta!
projekt juz masz?
elewacja rozumiem będzie z kamienia własnoręcznie zrobiona co by się dopasować do małej architektury na działce

M@riusz_Radom
02-08-2004, 12:17
to po takim oblewaniu domek ruszy z kopyta!
projekt juz masz?
elewacja rozumiem będzie z kamienia własnoręcznie zrobiona co by się dopasować do małej architektury na działce


Mamy z Anetą dwa projekty (szerokość działki :()
Pierwszy to :

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=32&id_autora=2&spacer=2&proj=OLA%20II

I tu ładnie widać co można udekorowac kamieniem ;P cały dolny pas byłby MÓJ ;))

Drugi to :

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=81&id_autora=2&spacer=2&proj=WERONIKA

z tym, że dodałbym garaż w bryle..

I nie wiemy za nic w świecie na który się zdecydować ;) Obydwa nam się podobają a chyba wybierzemy ten tańszy w budowie (tylko KTÓRY!!???) :)

BK
02-08-2004, 12:21
Mariusz - a może jednak pomyśl o kredycie - oczywiście jeśli stać was na spłacanie - jeśli macie takie dochody żeby przyoszczędzić na mury to na kredyt chyba też was stać - a szkoda tylu lat w czasie których nie można mieszkać na takim ślicznym kawałku Ziemi
Dzieci potrzebują przestrzeni i powietrza - mój maluch, wypuszczany z samochodu na naszą działkę (jeszcze pustą), wybiega jak szalony i zatrzymuje się po 50 metrach, po czym wraca i tak w kółko

M@riusz_Radom
02-08-2004, 12:26
Myślę myślę cały czas, ale zanim się wprowadzisz do swojego domku to musisz gdzieś mieszkać a tak to po 5 latach będe miał około 55k w gotówce + kawalerkę wartą ze 35k..

Cały czas myslimy intensywnie nad tym wszystkim, ale chyba zwycięzy opcja :
kawalerka + bobas = budowa za 4 czy 5 lat ;)

Pozdrawiam

Wojtek62
02-08-2004, 12:30
projekt to kwestia indywidualnych potrzeb ale obydwa sa niezłe choć Weronika wizualnie dlamnie ładniejsza.
no i u Was ceny są o 30% niższe niz w kraju tak więc może usłuchaj rad BK - szybki kredyt w CHF i straujesz we wrzesniu a Boże Narodzenie przy kominku spędziśz z żoną....
co Ty na to?

BK
02-08-2004, 12:39
Wojtek - zgadzam się w całej rozciągłości - ale z tym Bożym narodzeniem to chyba przesada ...
Ola prostsza i chyba dużo tańsza - jak masz ograniczone fundusze to bubuj jak najtaniej.
A domki w rzeczywistości wyglądają dużo ładniej niż w katalogach - na działce masz ładne drzewa, będą kwiaty, ogródek, ładne detale, to z prostej bryły zrobisz cacko.

Namawiam na kredyt - przy takich dochodach to go szybko spłacicie a kawalerka też się przyda
Jak odłożysz te pieniądze to wszystko podrożeje, i wybudujesz mniej niż zakładasz - ja teraz widzę że gdybym budowała rok czy dwa lata temu to budowa kosztowałaby mnie kilkadziesiąt tysięcy mniej niż będzie teraz, niestety

Wojtek62
02-08-2004, 12:44
Mariusz,
zapomniałem dodac swoje BMW - też ma swą wartość
a działka w swojej dzielnicy to nikt Ci nic nie zwinie z budowy, piechotka bliziutko, więc zamiast inwestować w 35m2 kawalerki zainwestuj w chałupę z kredytem w CHF ( ponoc najtańszy)

ewak39
02-08-2004, 13:15
Mysmy rozwazali mozliwosc przemieszkania okresu rozbudowy w domku typu rozbudowana przyczepa kempingowa. Ale u nas jest dwoje dzieci i perspektywa mieszkania z nimi na placu budowy... chyba za duzo mialabym wyrzutow sumienia. Malzona caly czas kusi taki domek docelowo jako domek goscinny :roll:

A dzialka piekna! My tez kupilismy najpierw dzialke, potem jeszcze wyjechalismy zarobic na rozbudowe... To juz (i dopiero!) rok, w zalozeniu dajemy sobie dwa... ale tak piekielnie trudno wytrzymac, juz tak chce sie cos tam zrobic... :-?

Maluszek
02-08-2004, 13:29
Mariusz - bardzo ładna działeczka. Z tych dwóch projektów Ola bardziej do mnie przemawia - ładniejszy projekt i chyba mniej kosztowny od tego drugiego.

M@riusz_Radom
02-08-2004, 13:29
Wojtek - zgadzam się w całej rozciągłości - ale z tym Bożym narodzeniem to chyba przesada ...
Ola prostsza i chyba dużo tańsza - jak masz ograniczone fundusze to bubuj jak najtaniej.
A domki w rzeczywistości wyglądają dużo ładniej niż w katalogach - na działce masz ładne drzewa, będą kwiaty, ogródek, ładne detale, to z prostej bryły zrobisz cacko.

No tak, ale teraz jestem na etapie :
Ile ja musze mieć pieniążków na domek i który z tych dwóch będzie tańszy ;)
A co do kredytu, musiałbym wziąć co najmniej 160k a jakoś mnie ta suma przeraża ;) Może nie tyle mnie co moją żonę "a co będzie jak stracisz pracę i kto to spłaci?" "a co jak bank przejmie dom i działkę" itp itd ;)

M@riusz_Radom
02-08-2004, 13:30
Mariusz,
zapomniałem dodac swoje BMW - też ma swą wartość
a działka w swojej dzielnicy to nikt Ci nic nie zwinie z budowy, piechotka bliziutko, więc zamiast inwestować w 35m2 kawalerki zainwestuj w chałupę z kredytem w CHF ( ponoc najtańszy)

Samochodu nie sprzedam bo narazie nie mam z prozaicznej przyczyny : do pracy mam 10 minut spacerkiem a na działke 15 minutek ;)

W razie co mam służbowy więc nie pali mi się do zakupu autka teraz, dopiero co sprzedałem ;)

M@riusz_Radom
02-08-2004, 13:31
Mariusz - bardzo ładna działeczka. Z tych dwóch projektów Ola bardziej do mnie przemawia - ładniejszy projekt i chyba mniej kosztowny od tego drugiego.


Też mi się wydaje, że Ola wyjdzie taniej w budowie, weronika też ma to "coś" ale koszta dachu pewnie będą kosmiczne..

bobo30
02-08-2004, 13:48
Glosuje za Ola - tansza w budowie (prosty dach) i duzo lepszy uklad wnetrza. Mi by pasowala lepiej.
pozdrowienia

M@riusz_Radom
02-08-2004, 13:54
To zupełnie tak jak ja ;) Aneta woli weronike i muszę ją przekonać do swojego zdania.

Proponowałem jej takie zmiany w projekcie (ola2)

Parter :

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_ola2_1.gif

Poddasze :

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_ola2_2.gif


1. Drzwi z garażu na ogród - OUT

2. Drzwi północne z salonu OUT - w to miejsce okno

3. Balkon OUT , zamiast drzwi balkonowych zwykłe okna, nad wykuszem daszek, tak jak tu :

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/realizacje/ola2_1.jpg

4. Przed wejsciem mały daszek, zdjęcie jak wyżej

5. Drzwi między 1 a 2

6. Okno z 5 OUT

7. Onka w 8 - jedno wieksze zamiast 2 mniejszych

Pozostaje jeszcze kwestia zagospodarowania miejsca nad garażem, można tam zrobić jakies pomieszczenie..

Macie jeszcze jakieś propozycje??

delf
02-08-2004, 19:55
1. Drzwi z garażu na ogród - OUT

popieram


2. Drzwi północne z salonu OUT - w to miejsce okno

jeśli mówisz o drzwiach tych przy schodach, to popieram, ale musi być tu okno takie, jak w pokoju 6


3. Balkon OUT , zamiast drzwi balkonowych zwykłe okna, nad wykuszem daszek, tak jak tu :

tu bym się zastanowiła, co na to estetyka - poza tym jak dla mnie taki balkon jest tańszy, bo odpadają dachówki i więźba, okna będą tańsze troszkę, ale barierka nie stanowi juz takiej różnicy w cenie


4. Przed wejsciem mały daszek, zdjęcie jak wyżej

j.w., ale jak zrobicie wszedzie daszki, to może będzie wyglądać OK


5. Drzwi między 1 a 2

popieram


6. Okno z 5 OUT

może być OUT


7. Onka w 8 - jedno wieksze zamiast 2 mniejszych

popieram pod warunkiem, że będzie takie, jak w 4 (kuchni) tylko po co wam w pomieszczeniu gospodarczym takie duże okno, ja bym zostawiła dwa małe - nie trzeba będzie maskować rur, pieca i innych szpejów opartych o ścianę, a koszt podobny


Pozostaje jeszcze kwestia zagospodarowania miejsca nad garażem, można tam zrobić jakies pomieszczenie..

oczywiście schodki strychowe i miejsce na narty :D


Lubię rzeczy oryginalne i Weronika taka jest, ale chyba jednak trochę jest przekombinowana (czasami łatwo przegiąć w oryginalności :wink: ) i na pewno droższa, a ile okazji do wpadek dla wykonawców!!!

Tak więc pomimo, iż Ola jest troszkę za wysoka i nie trzyma proporcji z garażem - stawiam na Olę.
Rozkład wewnątrz jest naprawdę przyzwoity.

Propozycje:

1. okno nad schodami - OUT
2. daszek nad drzwiami obok schodów (tymi, co chcesz je zamienić na okno) - niepotrzebny (dach prosto)
3. taras zrób sobie wokól wyjścia na taras, tzn. przesuń środek ciężkości na drzwi tarasowe.

Trzymaj się :D

_ZBYCH_
03-08-2004, 08:07
Mamy z Anetą dwa projekty (szerokość działki :()
Skoro wybór padł na te projekty, to znaczy, że widzicie w nich zalety. Pozwolicie, że ja skupię się na wadach :wink:


Pierwszy to :

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=32&id_autora=2&spacer=2&proj=OLA%20II

I tu ładnie widać co można udekorowac kamieniem ;P cały dolny pas byłby MÓJ ;))
"Wredny" wykusz z balkonem nad nim - problemy w wykonaniu (ocieplenie, trwałe uszczelnienie, itp.). Dużo małych okienek - zamieniłbym w pralni i łazience na jedno duże okno zamiast dwóch małych. Elewacja też na tym zyska. Ponad to okna są różnej wysokości - zamieniłbym na takie same. Mały wiatrołap i dwoje drzwi otwieranych do środka - zewnętrzne zrobiłbym otwierane za zewnątrz. Wejście do kuchni tylko przez salon. Przy doklejonym garażu ciemna łazienka na dole. W ogóle ten doklejony garaż burzy bryłę. Brak zadaszenia tarasu. Różne kąty dachów nad domem i garażem nie wyglądają ładnie.


Drugi to :

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=81&id_autora=2&spacer=2&proj=WERONIKA

z tym, że dodałbym garaż w bryle.
Ciekawy wizualnie. Okrągłe schody wejściowe i taras - drogie w wykończeniu. Nie potrzebne połączenie gabinetu z salonem. Kominek w przejściu. Wyjście na taras wąskie i trudno dostępne. Przy doklejonym garażu ciemna łazienka na dole. W ogóle ten doklejony garaż burzy bryłę. Małe pokoje na górze, ale za to pełno wymiarowa sypialnia (bez skosów). Dwie osobne łazienki zamieniłbym na jedną dużą. Tańsza w wykończeniu i wygodniejsza w użytkowaniu.

Osobiście w obu projektach zrezygnowałbym z doklejania garażu do domu.

DaAn
03-08-2004, 09:28
To ja zagłosuję na Olę. Dużo więcej prostoty niż w Weronice, może jakoś przekonasz małżonkę :)
A działeczka ślicznusia :)

M@riusz_Radom
03-08-2004, 10:36
Dzięki Waszym głosom Aneta powoli przekonuje się do projektu OLA II ;)

DaAn
03-08-2004, 12:16
To skoro Aneta się tak łatwo daje przekonac, to ja zagłosuję jeszcze raz ;)
Może się szybciej przekona? :lol:
A tak poważnie, to Ola jest naprawdę dużo bardziej urokliwa i jakoś tak od razu do tej Waszej działki pasuje, Weronika trochę przekombinowana.

pattaya
03-08-2004, 13:53
Słuchaj Mariusz,a ile Wy już obejrzeliście projektów?Bo my przed dokonaniem wyboru chyba kilka tysięcy w katalogach i w internecie.Ta Weronika chyba będzie droga w budowie,poza tym jest za duża na 18m.Widziałem gdzieś ładne domki na wąskie działki,ale nie pamiętam gdzie.Nie napisałeś która jest długość od frontu.Nie daj się namówić na kredyt w CHF wystarczy skok taki jak był na wiosnę i leżysz,zarabiasz w złotówkach a nie we frankach.Ładne domy ma Archipelag.
I o co chodzi z tym czarnym BMW?Ten Wojtek62 mnie też coś pisał o tej marce.Akwizytor jakiś? :D

Wojtek62
03-08-2004, 15:24
pattaya,
nie jestem żadnym akwizytorem BMW - zwłaszcza w Waszym mieście, gdzie tak mało zarabiacie nie miałbym sumienia kroic Was na prowizji
temat czarnego BMW wypłynał od Mariusz w kwestii załatwiania konfliktów sąsiędzkich i został przeze mnie podany w innym watku jako przykład rozawiązywania problemów
co do projektów - razem z żoną przelecieliśmy wszystkie katalogi z projektami i dopiero doszliśmy do wniosku, że robimy indywidualny

pattaya
03-08-2004, 15:36
To super bo ja nie lubię niemieckich samochodów. :P

M@riusz_Radom
03-08-2004, 17:14
A ja lubię każdy samochód ;) A najbardziej lubie służbowe ;)

_ZBYCH_
03-08-2004, 19:39
To super bo ja nie lubię niemieckich samochodów. :P
Nie wiesz, co dobre :lol: .
Takim czarnym BMW dobrze się jeździ po mieście. Wszyscy Ci ustępują, nie trzeba się wpychać :lol: . Klienci trochę dziwnie patrzą, jak się podjeżdża takim samochodem :roll: :wink: :lol:

_ZBYCH_
03-08-2004, 19:40
A ja lubię każdy samochód ;) A najbardziej lubie służbowe ;)
No, fakt! Najlepszy samochód, to samochód służbowy. Miałem nie tak dawno taki i mimo, że nie miał klimy, to i tak był najlepszy :lol:

M@riusz_Radom
03-08-2004, 20:21
A ja mam służbówkę z klimą ale to nie to jest w nim najlepsze..
Najlepsze jest to, że to jedyny samochód w którym nie trzeba zmieniać oleju ;)

A co do Twojego postu o Oli 2, to na dole to nie łazienki, pod 7 jest łazienka, pod 8 jest pralnia i kotłownia ;)

BK
03-08-2004, 20:37
Zagadka:
jaki samochód wjeżdża bez problemu na półmetrowy krawężnik?

(Służbowy)

Mariusz - projekt Ola jest fajny - prosty i funkcjonalny, niewykluczone że po przejrzeniu tysiąca następnych projektów wrócicie właśnie do niego

ale zajrzyj jeszcze do Lipińskich - mają bardzo udane projekty, i katalogi podają bardzo zbliżone do faktycznych ceny wykonania.
domy archipelagu sa piękne ale spece na tym forum mawiają że trochę technicznie niedorobione

_ZBYCH_
03-08-2004, 23:02
A co do Twojego postu o Oli 2, to na dole to nie łazienki, pod 7 jest łazienka, pod 8 jest pralnia i kotłownia ;)
Nie rozumiem :roll: , a co ja takiego napisałem?

M@riusz_Radom
04-08-2004, 05:59
A faktycznie, to ja się pomyliłem, przepraszam ;)

pattaya
04-08-2004, 08:34
Nadal nie lubię niemieckich bryk.Wiem co piszę,wcześniej miałem "włocha","amerykanina","koreaNczyka","francuza" a teraz "niemca".Co prawda wzbudza powszechny zachwyt,ale to nie to.

Olasa
04-08-2004, 09:27
Głosuję zdecydowanie za Olą. Głównie układ w środku jest bardziej funkcjonalny, a i do działeczki bardzo ładnej zresztą bardziej ta Ola pasuje.

pattaya
04-08-2004, 09:44
W którym miejscu jest ta działka?Wiem,że na Godowie.

M@riusz_Radom
04-08-2004, 10:31
Końcowy linii 6, bardzo malownicza okolica ;)

M@riusz_Radom
05-08-2004, 09:58
Dzisiaj znowu zrobiłem jedno małe zdjęcie, tym razem jabłoń.
bardzo stara, około 20 lat chyba już stoi w tym miejscu, miałem ją wyciąć ale jakoś nie mam serca :)

Pamiętam, gdy jako brzdąc przychodziłem zbierać jabłka które z niej spadły i przez to teraz mam opory przed złapaniem za siekierkę i wykarczowaniem tego staruszka ;)
Wiecie, wspomnienia z dzieciństwa ;)

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/drzewko.jpg

Aleksandryta
05-08-2004, 10:14
Mariusz nie karczuj jabłonki, właśnie dlatego, że przypomina Ci Twoje dzieciństwo. To wspaniale, że masz na działce coś, co jest takim "pomostem" między przeszłością a teraźniejszością. Zazdroszczę Ci tego. 8) . Pomyśl Twoje dzieci będą z kolei opowiadać swoim dzieciom, że ich dziadek :wink: z tej jabłonki podjadał owocki. A jak o nią zadbasz, to i prawnuków doczeka. :D

M@riusz_Radom
05-08-2004, 10:18
Jest tylko jeden malutki problem ;)

Jakbym chciał zbudowac dom wedle projektu który mam, to miałbym tę jabłonkę w salonie ;P [No i kto tez tak ma w domu, no kto??:)]

Rozważamy też opcję aby zrezygnować z parkingu obok domu i przesunąć dom na 4 metr od granicy działki, wtedy drzewko miałbym na wprost wykusza...

Pomyślimy, zamieściłem zdjęcie bo lubię to drzewko ;)

Aleksandryta
05-08-2004, 10:59
No to może w salonie :roll: :D Drzewko za szybką z klimatyzacją i z tabliczką informacyjną dla potomnych, że ta jabłonka zna z autopsji budowniczego tego domu :wink:

M@riusz_Radom
09-08-2004, 13:56
No to może w salonie :roll: :D Drzewko za szybką z klimatyzacją i z tabliczką informacyjną dla potomnych, że ta jabłonka zna z autopsji budowniczego tego domu :wink:

Przez weekend radziliśmy co zrobić z tą jabłonką.
Stanęło na tym, że chyba dom się zmieści ;) powinien się zakończyć metr - półtora metra przed drzewkiem i nie trzeba pusczać w ruch siekiery ;)

Palilismy też wysoka na 4 metry górę liści i gałęzi, ale miałem piękne ognisko, co prawda co chwile niepewnie zerkałem w stronę drogi czy nie pędzi do mnie straż pożarna albo miejska ;)

Wiecie jakie to uczucie gdy nie mozna podejść na 3 metry do płonącego ogniska bo żar jest taki, że się ma wrazenie, że za chwilę zostanie się doszczętnie wydepilowanym?? :))

pattaya
09-08-2004, 14:02
A jakby wiaterek powiał?!

M@riusz_Radom
09-08-2004, 14:11
W pogotowiu :

Wiadra z wodą sztuk 5
Góra piasku - sztuk jedna
Łopaty bojowe - sztuk 5

No i do obsługi tego wszystkiego ja, zona, brat i rodzice ;)
Psa nie liczę...

Łogień nie miał żadnych szans ;)

pattaya
09-08-2004, 14:13
Ha!
Sąsiedzi nie krzyczeli ?

M@riusz_Radom
09-08-2004, 14:16
Cos tam wołali o jakimś KURZE czy o czymś ;)))

Nie, poszedłem do sąsiada na którego polu miałem to składowisko gałęzi i liści i uprzedziłem, że będę palił dziś to dziadostwo, nie wyraził sprzeciwu, prosił tylko żeby nie sprzątac popiołu bo go później zaora i będzie miał lepsza glebę, czy jakoś tak ;)

Mowiłem juz, że sąsiadów mam dobrych, znamy się juz ponad 20 lat ..

pattaya
09-08-2004, 14:26
No to luksus

M@riusz_Radom
09-08-2004, 14:36
Nie zawsze, jak będę miał chwilę czasu to napiszę tu pewną historyjkę z sąsiadem w tle ;)

Do tej pory smiejemy się z tego zdarzenia..

AgnesK
09-08-2004, 14:48
Mariusz, gratuluję zakupu pięknej działeczki!
Macie teraz duużo czasu na czytanie forum i edukcję w zakresie wyboru projektu. My nasz wybieraliśmy ok. roku. Przejżeliśmy ...już sama nawet nie wiem ile katalogów. Wybraliśmy projekt, któy nam odpowiadał pod względem funkcjonalnym i jest naprawdę tani w budowie.
Jeśli chodzi o kredyt, to moje zdanie jest następujące - jeśli nie macie własnego mieszkania, ani żadnych zapasów finansowych, to faktycznie poczekajcie chwilkę, może się okaże, że nie będzie to musiało być 5-6 lat, a 3? W tym czasie bądźcie baaardzo kreatywni.... :wink: (Pamiętaj że za 6 lat ma wejść Vat na usługi budowlane :evil: ).
Ja za Was trzymam w każdym razie kciuki mooocno. :D

M@riusz_Radom
18-08-2004, 11:08
Znowu dorwałem się do aparatu więc prezenuje stan na dzień dzisiejszy ;))

Zdjęcie nr 1 :

Brama wejściowa, mozolnie odmalowana, proszę zwrócić na idealne dobranie kolorów, czarny i zielony idealnie się komponują w zestawieniu z własnoręcznie pomalowaną siatką ogrodzeniową w kolorze zielonym, prosze nie zwracać uwagi na małe ubytki blachy na dole, naprawię jak dostanę migomat ;))

Genralnie działka ogrodzona..... z jednej strony ;P Zbieramy pieniazki i kupimy pare slupkow, siatke i ogrodzimy z Anetą całość..

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/brama.jpg


Idziemy dalej, to co się rzuca w oczy poprzekroczeniu bramy to ... widzicie na zdjęciu ;))
Prawde mówiąc nie mam pomysłu jak się tego pozbyć, chyba trzeba będzie uzbierac kaskę i wywieźć to w cholerę, tylko gdzie ? :)

Ostatnio z Anetą ciąglę musimy na coś zbierać kasę, to chyba znak naszych czasów :)
Może jest ktoś z okolic Radomia kto chciałby to sobie wziąć? oddam za free ;))

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/gruzik.jpg


Odwracając się w lewo zobaczymy poletko świeżo zasianej gorczycy ;) kiedyś w tym miejscu stał dwuizbowy, drewniany domek.
Ziemia pod nim nie była najlepsza więc postanowiliśmy jakoś ją podratować..
Urośnie to zielone coś to się przekopie i powinno być lepiej, ogródka i tak tam nie będzie, ale trawa może wyrośnie .
A wlasnie, KIEDY się rozsiewa trawę ? :)

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/gorczyca.jpg


A tu coś dla naszych kobiet, mały skalniaczek pielęgnowany przez Anetę, kwiatki co prawda nie najpiękniejsze ale swój urok mają, szczególnie jak jest kilka takich "wysepek - skalniaczków" na działce ;)
Polecam osobom które na działce nie mają nic oprócz trawy i chaszczy ;))
W tle Aneta przygotowująca się psychicznie na podlewanie gorczycy i kwiatków ;)

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/kwiaty.jpg


A tu jest fajny widoczek, wdrapałem się na dach garażu i zrobiłem widoczek a'la panorama ;)
Z góry wygląda troszkę lepiej niż normalnie, pewnie dlatego, że jest jeszcze troche zieleni, ciekawe co bedzie jak przyjdzie jesień albo zima..
Juz teraz mi się niedobrze robi jak sobie pomyslę ile będzie tych liści do grabienia ;)
W tle niezastąpiona Aneta podlewa gorczyce ;)

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/widok.jpg


A tutaj Aneta odpoczywająca sobie w garażu ;) Kurcze, ten budynek ma ponad 30mkw więc jakby się uparł to mozna go przystosować do zamieszkania i mieć kawalerkę na działce ;)) Kto wie, może kiedyś się tak zrobi ;))

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/anetagaraz.jpg

No i na koniec najbardziej zmęczony człowiek na tej działce czyli JA ;))
Opoczywam, bo przecież nadzorowanie żony podlewającej włości również wymaga dużo siły i trzeba temu poświęcić duzo uwagi, a nic tak nie męczy jak obserwowanie ;P

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/wypoczynek.jpg

Mam jeszcze kilka zdjęć które postaram się wkleić tutaj wieczorkiem, mam nadzieje, ze to pozwoliło Wam poznać lepiej nasz nowy nabytek dzięki któremu kiedyś zaloże tu wątek w dziale : Dziennik Budowy ;))


A a deser zdjęcie domku sąsiada "po przekątnej" ;) taki sobie domek, i co dziwne, zmiescil sie na działce o powierzni 380 mkw ;))
Wiec jak widzicie mozna zamieszkac na dzialce mniejszej niz 1000mkw ;)
A ze nie bedzie mial sporego ogródka? Nie kazdy chce go mieć, może wystarczy mu zadbana trawa wokół domu? :))

I teraz ceny :

Dom w takim stanie jak widzicie kosztował do tej pory 40.000 zł (robociazna + materiały) także da się tanio i dobrze zbudowac domek o powierzchni 105mkw.

http://www.republika.pl/marioallegro/dzialka/sasiad.jpg

Wojtek62
18-08-2004, 11:56
Mariusz,
to tylko u Was można tak tanio budować - nie wiem czy Wam zazdrościć czy też nie,
ale za to niedziele macie spokojne bo bez handlu... hihihi

M@riusz_Radom
18-08-2004, 12:17
Ech, nie zaczynaj z tymi niedzielami "bo sie we mnie normalnie krew gotuje" ;))
Niedziele handlowe wróca szybciej niz znikneły, ktoś już się tam dopatrzył niezgodności z konstytucją i zaskrżył uchwałę katolickiej rady miasta..
Inni stwierdzili, że bardziej opłaca im się zapłacić 2500 zł kary(co to jest na duze centrum handlowe) niz zamykac w niedzielę po 14'stej..

Jak widać ludzie kombinują jak mogą ;)

Pozdrawiam

Wojtek62
18-08-2004, 12:57
osobiście jestem przeciwny handlowi w niedzielę, bo sam sie wkurzam na siebie za to, że zamiast gdzies pójść na spacer, pojechać zza miasto to jade do centrum łazić po sklepie - zreszta to widać, że całe rodziny wałęsają się

M@riusz_Radom
24-08-2004, 11:47
Wczoraj wieczorem dokonaliśmy oględzin gorczycy ;)

Ładnie to urosło, ale teraz nie wiem co ja mam z tym zrobić, czy przekopać teraz czy czekać do jesieni ;)

Wojtek62
24-08-2004, 15:46
nie teraz poczekaj jeszcze kole miesiąca i wtedy przekop jesli chcesz by z tego był nawóz dla ziemii
jak niedziela mineła w Radomiu?

M@riusz_Radom
24-08-2004, 16:29
Spokojnie, nie było zamieszek ani palenia sklepów ;)

Jeden z wiekszych supermarketow byl otwarty do godziny 19 więc dało radę zrobić zaopatrzenie ;)

basset
21-10-2004, 22:46
Przesledzilem caly watek i jestem z siebie dumny:). Nadrabiam zaleglosci zwiazane z brakiem sieci. Jak to milo ze mozna napisac cos do ziomali:)

Big Murek
29-11-2004, 14:32
Witajcie czytelnicy Muratora i nie tylko!!
Pomyslalem sobie, ze moze dowiem sie cos ciekawego o budowaniu domu bo sam mam zamiar postawic cos w 2005?!