PDA

Zobacz pełną wersję : Co do schłodzenia poddasza ?



kaszpir007
29-07-2014, 14:43
Witam !

Mam na poddaszu bardzo ciepło. Poddasze jest ocieplone wełną 30cm a w niektórych miejscach nawet 45cm wełny.
Na poddaszu są 3 pomieszczenia. Jedno ma 2 okna dachowe i jedno zwykłe. Drugie jedno okno dachowe a nastepne 2 okna dachowe.
W oknach nie ma rolet.

Na poddaszu jest wyraźnie cieplej niż na parterze , ale zapewne dzięki mocnego nasłonecznienie przez okna ...

Myślałem nad zakupem rolet wewnętrznych okiennych , ale są one z materiału i boję się one dają co najwyżej zaciemnienie poddasza i może w delikatnym stopniu obniżą temp. na poddaszu ...

Zauważyłem że są też dostępne folie UV przeciwsłoneczne naklejane na okno od zewnątrz i niby są duuuuuuużo bardziej skuteczne niż rolety ...

Jak sobie poradziliście z przegrzewaniem poddasza ?

Czy takie folie do dobra sprawa (choć w zimę szkoda by było tracić "darmowe" grzanie przez słonko) , czy jednak rolety ?

Na samym zaciemnieniu mi nie zależy , zależy mi na obniżeniu temp. na poddaszu ...

surgi22
29-07-2014, 15:30
Realnie tylko klimatyzacja lub klimakonwektory .

firewall
29-07-2014, 15:49
Gorąco jest nie tylko ze względu na okna dachowe ale i przez to że wiele dni słonecznych podgrzeje wełnę do dosyć wysokiej temperatury. Wtedy taka przegroda działa jak grzejnik podczerwieni. Ratunkiem jest tylko klimatyzacja.

Tuznajdziesz.pl
29-07-2014, 16:03
Poczytaj o tym (http://tuznajdziesz.pl/produkty/artykuly/klimatyzacja-jak-wybrac-klimatyzator-29/?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom), może zdecydujesz się na montaż klimatyzatora:yes:

warta
29-07-2014, 17:25
klimatyzacja, klimatyzator cokolwiek chłodzącego. Tak jak było wyżej napisane wełna działa jak grzejnik po nagrzaniu.

kaszpir007
29-07-2014, 21:53
Czyli żadne rolety wewnętrzne ani folie na okno nic nie dają ?

Szczerze mówiąc nie zależy mi aby było tam zimno , jedynie bym chciał aby było choć tak samo ciepło jak na dole domu ,,,

Tuznajdziesz.pl
30-07-2014, 10:43
A może osłonić od zewnątrz - zobacz takie rozwiązania (http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/szukaj/filter_;markiza%20dachowa;;0;0;0/?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom):)

krytyczny
01-08-2014, 10:32
a zwykły wiatrak nie pomaga?

zbigmor
23-03-2015, 19:20
Zamontowanie rolety materiałowej podgumowanej da zauważalną różnicę (przynajmniej u mnie była odczuwalna). W następnej kolejności zamontowałem klimatyzator, ale okazało się, że naprawdę potrzebny jest tylko przez kilka dni w roku, ale i tak warto było.

Doradca VELUX
18-06-2015, 12:17
Witam wszystkich szukających odpowiedzi na pytanie jak radzić sobie z nagrzewaniem poddasza.
Najlepsze parametry izolacyjne mają produkty stosowane na zewnątrz okien dachowych - markizy lub rolety zewnętrzne. Działają one na zasadzie blokerów, czyli blokują nagrzewanie się szyby i tym samym wnętrza.
321219321220
Markizy są to siateczki z polichlorku winylu redukujące nawet do 73% wpadającego ciepła. Montowane od wewnątrz, rozwijane przed szybą, nie ograniczają widoku za oknem i dostępu światła.
321221321222
Rolety zewnętrzne VELUX dają kompleksową kontrolę, zarówno nad światłem dziennym jak i temperaturą we wnętrzu, bez względu na porę roku czy warunki pogodowe. Redukują nawet 97% wpadającego ciepła latem i poprawiają izolację okna zimą. Przez cały rok gwarantują zaciemnienie oraz redukcję odgłosów padającego deszczu, gradu czy burzy. Zapewniają dodatkową ochronę okna.

Pozdrawawiam,
Paweł
Doradca VELUX

Ekspert FAKRO
18-06-2015, 14:52
WItam,

To może również ze swojej strony dorzucę kilka faktów. Na podstawie przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań odnośnie skuteczności ochrony przed nagrzewaniem można wyciągnąć kilka ciekawych wniosków.

Podstawowym czynnikiem, któryma bezpośredni wpływ na samopoczucie człowieka jest temperatura. Na poniższym wykresie przedstawiono wartości temperaturw pomieszczeniach zamkniętych w zależności od zastosowanego rodzaju przesłony / dodatku do okna dachowego.

Dodatki zewnętrzne do okien chronią skuteczniej przed nagrzewaniem pomieszczenia niż dodatki zamontowane wewnątrz pomieszczenia. Łatwo zauważyć, że przed nagrzewaniem pomieszczenia najskuteczniej chroni roleta zewnętrzna ARZ oraz markiza AMZ. Ponadto zaciemniają one
pomieszczenie i zapewnia poczucie prywatności.

321252

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

piotrek0m
19-06-2015, 07:20
Jak wygląda montaż rolety w obudowanym już oknie. Gdzie trzeba przewiercić otwór na korbę?

Doradca VELUX
19-06-2015, 07:52
Jak wygląda montaż rolety w obudowanym już oknie. Gdzie trzeba przewiercić otwór na korbę?

Witaj piotrek0m,
Rolety i markizy VELUX można montować na już zamontowanych oknach dachowych.
W przypadku zastosowania rolety zewnętrznej obsługiwanej za pomocą korbki typ SCL montaż gniazda odbywa się jak na załączonych poniżej zdjęciach.
321334
321336321335Tutaj można pobrać całą instrukcję i jej tłumaczenie:
http://www.profesjonalisci.velux.pl/pl-PL/Documents/instrukcje/dsp/scl.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.profesjonalisc i.velux.pl%2Fpl-PL%2FDocuments%2Finstrukcje%2Fdsp%2Fscl.pdf)

Alternatywą manualnych rolet zewnętrznych na korbkę są rolety obrotowe SHL.
Obsługujemy ją poprzez obrócenie skrzydła o 180 stopni, aż nastąpi automatyczne zaczepienie dolnego elementu rolety. Wtedy zamykamy okno, a roleta rozwija nam się z kasetonu w dół. Jeżeli chcemy ją zwinąć to analogicznie w drugą stronę czyli otwieramy okno, obracamy skrzydło, aż nastąpi kliknięcie czyli zwolnienie blokady i zamykając okno roleta schowa się w kasetonie.
W przypadku śniegu na dachu, należy zachować ostrożność podczas obsługi rolety.
321337


Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX