PDA

Zobacz pełną wersję : wykończenie ścian



tomek331
30-07-2014, 00:02
Witam
Mam następujący problem:
Odswiezalem ściany w pokoju. Zerwałem tapetę ze ścian, fachowiec zagruntowal ściany, położył gładź (finish), następnie ponownie zagruntowal. Postanowiłem, że pomaluje sam. Ściany malowalem wałkiem. Żeby wykończyć przy suficie na sufit nakleilem niebieska taśmę malarską, a ścianę w tych miejscach pomalowalem małym wałkiem. Następnie po przeschnieciu farby zerwalem taśmę z sufitu. Niestety w niektórych miejscach wraz z taśmą odeszła farba z sufitu . co mogę zrobić z ubytkami? Dodam że sufit nie był odświeżony. Poproszę o podpowiedzi i dodam że jestem w tych sprawach zupełnie początkującym

surgi22
30-07-2014, 07:34
Zamaluj drobne ubytki farby na suficie i zapomnij o temacie. PS jeżeli jesteś purystą estetykiem maluj od nowa http://forum.muratordom.pl/images/smilies/bash.gif

WLODEK73
11-08-2014, 17:55
Witam,

a co można zrobić aby tasma nie odchodziłą z farbą - czy macie jakieś knyfy na to ?

luky007
12-08-2014, 06:47
trzeba tą taśme zerwac odpowiednio wcześnie...

WLODEK73
12-08-2014, 20:43
trzeba tą taśme zerwac odpowiednio wcześnie...

odpowiednio wcześni... możesz doprecyzować - czy jak jeszcze farba jest mokra.. czy następnego dnia.
Przepraszam, że tak dokładnie dopytuje, ale to jak rozumiem jest kluczowe dla sprawy

ZygmuntRolicz
16-08-2014, 20:19
Taśmę zrywasz jak wyschnie a nie jak namoknie. Bo co w przypadku jsk masz jakiegos Żyda na ścianie albo wyprawkę którą dopiero zauważyłeś w pewnym oświetleniu? Oklejasz na nowo? Dlatego taśmę zrywamy na nastepny dzień, jak wszystko wyschlo i mamy pewność ze powłoka jest ok.

WLODEK73
28-08-2014, 11:16
Taśmę zrywasz jak wyschnie a nie jak namoknie. Bo co w przypadku jsk masz jakiegos Żyda na ścianie albo wyprawkę którą dopiero zauważyłeś w pewnym oświetleniu? Oklejasz na nowo? Dlatego taśmę zrywamy na nastepny dzień, jak wszystko wyschlo i mamy pewność ze powłoka jest ok.

Dzięki... ale jak zronić ten myk, żeby nie opadała farba - jak wyschnie to jest ryzyko że krawędź będzie postrzępiona.
Ok. rozumiem, że nia ma uniwersalnej metody tylko trzeba przećwiczyć temat ...
Dziękuje wszystkim za rady - co prawda chyba nie jestem mądrzejszy aniżeli szybciej... ale cóż - świadomość że może wystąpić problem to też wiedza.

ZygmuntRolicz
28-08-2014, 16:09
"Strzępienie krawędzi" powoduje wpłynięcie farby pod taśmę. Zeby tego uniknąć najpierw oklejasz sufit. Potem farba sufitową, malujesz krawędź taśmy i ściany, tak, żeby pozaklejać wszystkie pory. Jak farba wyschnie malujesz ścianę farbą ścienną. PO wyschnięciu zrywasz tasmę i masz krawędź żyleta.