PDA

Zobacz pełną wersję : Odnowienie podlogi typu Hajnówka.



Havok
30-07-2014, 23:04
Witam.
Planuję remont w domu, w ktorym na podłogę została położona podłoga typu Hajnówka. Z latami trochę się zniszczyła przez co chcialbym ja odnowić. Teraz pytanie brzmi jak to zrobic tak, zeby zrobic to dobrze.
Rozmawiałem z jednym fachowcem i powiedzial mi zebym zmatowił podłogę papierem ściernym, a następnie pomalował lakiero bejcą.
Czy jezeli zastosuje sie do tego co powiedzial to czy wszystko bedzie dobrze?
Pytam ponieważ przeczytałem w internecie ze podłoga moze miec problemy z przyjmowaniem nowego lakieru.

Inna sprawa, ze teraz ma ona kolor bukowy a chcialbym ja przyciemnić.

Mogę działać tak jak pisalem wyżej, czy mam to zrobić inaczej?

Czekam na porady i z góry dziekuje.

Pozdrawiam!

Nefer
31-07-2014, 00:56
Wycyklinować, pomalować. U mnie zadziałało i wygląda lepie niż, gdy była nowa.

Parkiet
01-08-2014, 07:47
Podłogi typu Hajnówka, to pierwsze polskie podłogi warstwowe, ze wszystkim co cechuje nowatorskie rozwiązania. Ponadto ówczesne wylewki jak i jakość w ułożeniu pozostawiały wiele zo życzenia. W efekcie z tymi podłogami jest różnie, leżą płaskie jak stół i można je bez problemu cyklinować, o czym napisała Nefer, ale są i takie, z którymi trzeba uważać. Dotyczy to nierównoći powierzchni, która to nierówność określa sposób naprawy powierzchniowej podłogi (cykliniarka, Trio, polerka). Pozdrawiam.

monkey222
01-08-2014, 19:06
Dziś remontowaliśmy podłoge , Właściciel mówił że ma 17 lat i była sprowadzana z Niemiec. 3mm warstwy drewnianej a reszta klejonka ( cegiełka dębowa) z nieudolnym wzorem . Dla mnie paskudne badziewo , wyglądające jak średniej klasy panele albo dobre gumoleum:), dość mocno zniszczone ( czarne szpary , zółte zacieki na łączeniach ale zero bruzd i głębokich rys) . Cykliniarka , papier 40 diagonalnie. 60 minimalny skos, szpachla, 100 po klepkach , rantówka 80 i 100.. cykliniarka talerzowa na koniec papier 120..Podkład 2 razy capon blacha, pierwsza warstwa lakier sh-lack - jutro druga warstwa 2kpu w poniedzialek 3 warstwa tez 2kpu.. ( tak chciał klient więc tak robimy) podłoga wyszła bardzo dobrze i nigdzie zadnego przetarcia pomimo ze podłoga pływajaca i rogi lekko podniesione.