PDA

Zobacz pełną wersję : Odpływ liniowy przy ścianie (prysznic) a podłogówka



grzeniu666
31-07-2014, 11:40
Jest sobie odpływ liniowy z wywinięceim z jednej strony (na ścianę), montowany ma być w zamyśle w głębi kabiny prysznicowej - pod ścianą. W łazience będzie podłogówka, i z tego co czytam płytki ścienne na leży układać (stawiać) jakby na płytkach podłogowych (wylewka pracuje). Ten odpływ ma na tym wywinięciu "na ścianę" takie otwory do (jak sądzę) przykręcenia do muru, i "gryzie" mi się to z tą podłogówką. Czy słusznie? Czy w takim wypadku należy odpływ montować przy drzwiach prysznicowych (lub centralnie), aby nie był związany ze ścianą (a dodatkowo woda nie będzie spływać do narożnika ze ścianą)?

http://www.kesmet.eu/wp-content/uploads/2014/05/Odwodnienie-scienne.jpg
fot. Kesmet

diplodok
31-07-2014, 20:09
U mnie jest taki przy ścianie, nic się nie dzieje z nim... podłogówki w okolicy odpływu brak, celowo jest na całej pow. łazienki poza tym jednym miejscem.

grzeniu666
31-07-2014, 20:26
Odpływ u Ciebie też z wywinięciem na ścianę? Przykręcony (wiesz/pamiętasz)?

Mimo że podłogówki nie ma w samej kabinie, to "płyta" wylewkowa łazienki jest chyba jako całość (łącznie z prysznicem) i jak rozumiem oddylatowana od ścian, a więc powinna pracować też cała. Tak mi się wydaje...

TINEK
01-08-2014, 23:38
mam odpływ przy ścianie, ale mój nie miał takiego wywinięcia
IMHO brak podłogówki "pod prysznicem" to błąd, zimą nieprzyjemnie zimno będzie
u mnie 3 lata i jest wszystko ok, podłogówka jest pod prysznicem

diplodok
02-08-2014, 08:06
Nie zrozumieliśmy się. Mam podłogówkę pod prysznicem, ale nie w okolicy odpływu.

Odpływ z identycznym wywinięciem.

Wylewkę osobno robiono dla części łazienki ogólnej, osobno (kilka tyg. później i kto inny) dla prysznica ze spadkiem.

Ten kołnierz jest również pod płytką ścienną więc tak czy siak ze ścianą jakoś jest połączony, czy go przykręcisz czy nie. U mnie jest chyba tylko przyklejony.

grzeniu666
02-08-2014, 19:53
Co do podłogówki, to jak dla mnie ważniejsze nie tracić pow. grzewczej, bo jakby nie patrzeć w mojej mini łazience prysznic to 1/4 powierzchni,

Co do tych otworów i przykręcania to nie wykluczam że to ma służyć tylko do umocowania na miejscu na czas wylewek. W "instrukcji" (cudzysłów celowy, przynajmniej odpływ ładny) do tego Kesmetu zero na ten temat.

W zasadzie mógłbym to wywinięcie usunąć (kątówką) jakby miało przeszkadzać.

@diplodok, to jak rozumiem masz jakby dwie płyty wylewkowe (prysznicowa + reszta), a podłogówka częściowo wchodzi też w tę prysznicową?

Dzięki chłopacy za opinie :)

vadiol
03-08-2014, 20:03
Nie przykręcaj odpływu do ściany . Nie ma takiej potrzeby . Daj taśmę narożnikowa dookoła niego z zakładka na odpływ . W ten sposób będzie elastycznie i szczelnie zarazem .

grzeniu666
03-08-2014, 21:37
@vadiol, ale radzisz użyć tego odpływu z wywinięciem na ścianę, tak? I na to wywinięcie (przytkryte membraną uszczelniającą) kleić kafle ścienne klejem do płytek, czy może wypełnić to czymś elastycznym (jak chyba fugę między płytką podłogową i ścienną, w narożniku)?

luky007
04-08-2014, 08:34
wziąść boschke i usunąć te haczyki do ściany (ewentualnie wymienic na taki bez haczyków), odpływ umieścić ok. 5-10 cm od ściany i ladnie wyizolować na około, idiotyczny pomysl z tym mocowaniem takiego odpływu do ściany...

vadiol
04-08-2014, 19:08
[QUOTE=grzeniu666;6570628]@vadiol, ale radzisz użyć tego odpływu z wywinięciem na ścianę, tak? I na to wywinięcie (przytkryte membraną uszczelniającą) kleić kafle ścienne klejem do płytek, czy może wypełnić to czymś elastycznym (jak chyba fugę między płytką podłogową i ścienną, w narożniku)?[/QUOTE

Moze być odpływ z wywinięciem na ścianę .Tylko go do niej nie przykręcaj . Odpływ ma być zamocowany w posadzce . Dookoła niego daj taśmę narożnikową i na to folie w płynie . Tasma zapewni elastyczne połączenie posadzka-ściana . Następnie kleisz na to płytki . Używasz kleju elastycznego , oczywiście . Następnie fuga cementowa .I silikon na styku podłoga-ściana .
.

lesz
10-08-2014, 11:46
u mnie bylo to zrobione tak: podlogowka jest pod czescia prysznica. W miejscu gdzie ma byc odplyw jej nie kladlismy, na robienie posadzek wlozony byl tam styro.(zdjecie1)
odplyw zamontowany pozniej (zdjecie 2), na to odpowiednio folia w plynie/kolnierz uszczelniajacy z odplywu. moj model jest bez tego bocznego elementu mocujacego do sciany. proponuje albo go zamienic na inny odplyw, albo usunac. chyba jest to model nie przeznaczony pod ogrzewanie podlogowe, gdzie podloga moze pracowac inaczej niz sciany.

Jatamen
04-09-2014, 13:46
Z doświadczenia wiem że w łazience łatwo o zawilgocenie ścian, które z drugiej strony zacznie pokrywać mech jak coś spartolisz to będzie robota na darmo ja jestem za środkowym odpływem z delikatnym spadkiem w jego kierunku

jare32
04-09-2014, 17:27
Z doświadczenia wiem że w łazience łatwo o zawilgocenie ścian, które z drugiej strony zacznie pokrywać mech jak coś spartolisz to będzie robota na darmo ja jestem za środkowym odpływem z delikatnym spadkiem w jego kierunku

o masakro....doświadczenie i mech