PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś zna IVT airx 70



LUCJAN2000
04-08-2014, 18:03
Dzień dobry.

Jestem tu nowy.
Mam pytanie do szanowny forumowiczów czy ktoś w ogóle kojarzy taką firmę IVT (podobno Szwecja).
Ten model to niby nowość, z czym to ewentualnie można porównać pod względem zawansowania technologicznego
i jaka może być cena takiego urządzenia.

z góry dziękuję za pomoc

LUCJAN2000
06-08-2014, 18:52
Ponawiam zapytanie.

Czy ktoś zna firmę IVT lub użytkuje ich pompę ciepła?
Jestem z Gdańska. przez przypadek dowiedziałem się o tej firmie.
Wszędzie na forum Daikiny Panasy itp.
Poniżej zamieszczam dane techniczne. Może ktoś umie zinterpretować te dane w sposób przystępny laikowi?
Interesuje mnie pompa z serii 70.
Czy w ogóle to dobre parametry? Z jaką inną pompą można to porównać?
Na forum widziałem parę osób które mają wiedzę w tej kwestii.

Poniżej link do strony
http://www.sunenergy.pl/oferta/pompy-ciepla/p-c-powietrze-woda/ivt-airx-nowosc-x-2014.html

oberwatorPC
06-08-2014, 18:57
Ponawiam zapytanie.

Czy ktoś zna firmę IVT lub użytkuje ich pompę ciepła?
Jestem z Gdańska. przez przypadek dowiedziałem się o tej firmie.
Wszędzie na forum Daikiny Panasy itp.
Poniżej zamieszczam dane techniczne. Może ktoś umie zinterpretować te dane w sposób przystępny laikowi?
Interesuje mnie pompa z serii 70.
Czy w ogóle to dobre parametry? Z jaką inną pompą można to porównać?
Na forum widziałem parę osób które mają wiedzę w tej kwestii.

Poniżej link do strony
http://www.sunenergy.pl/oferta/pompy-ciepla/p-c-powietrze-woda/ivt-airx-nowosc-x-2014.html

IVT od ponad 40 lat robi pompy ciepła w Szwecji. Firma nie musi się reklamować bo ma duże grono odbiorców. To górna półka pomp ciepła, jakość i solidność - nie klimatyzatory przerobione na pompę ciepła;) Ale cena też jest spora, więc czasem lepiej wybrać sprawdzonego Panasa albo coś podobnego. Jak Cię stać to bierz jak nie to Panas.

LUCJAN2000
06-08-2014, 19:51
Dzięki za odpowiedź.

Pytanie tylko co może być podobnego i ile to może kosztować.
Na stronce załączonej na linku są jakieś dane m.in dotyczące COP tylko nie wiem za bardzo jak je czytać.

Górna półka jakościowa i cenowa to np. veissmann, czy może vaillant, ?

i jak ogólnie ocenia Pan tą konkretną IVT airx 70?

oberwatorPC
06-08-2014, 20:26
Dzięki za odpowiedź.

Pytanie tylko co może być podobnego i ile to może kosztować.
Na stronce załączonej na linku są jakieś dane m.in dotyczące COP tylko nie wiem za bardzo jak je czytać.

Górna półka jakościowa i cenowa to np. veissmann, czy może vaillant, ?

i jak ogólnie ocenia Pan tą konkretną IVT airx 70?

Viessmann z górnej półki to na pewno nie jest, Vaillant już bardziej.
Jak można oceniać tę pompę wyraźnie pisze w linku, który Pan podał jest napisane, że będzie w sprzedaży od października nawet nie ma informacji po polsku tylko po szwedzku , ale COP take standardowe. Pewnie będzie tam zasobnik ze stali nierdzewnej bardzo cicha praca - ogólnie wysoka jakość wykonania i dobre materiały w COP-ach raczej na ten moment nikt nie zrobi nic znacząco lepszego nie chyba zbyt dużej różnicy przy COP-ie dla A-7/W35 2,84 a 2,75 lub 3,05 wszyscy raczej obracają się w tych granicach oczywiście prócz wynalazków typu meeting.

LUCJAN2000
07-08-2014, 17:27
Czyli nie bać się jakości a ceny urządzenia.:)
Poczekam do października, ciekawe jaki będzie cennik.

mkm silesia
07-08-2014, 20:06
Czyli nie bać się jakości a ceny urządzenia.:)
Poczekam do października, ciekawe jaki będzie cennik.

Bać się należy także wykonania instalacji w katowickim meczecie stoi renomowany ivt (powietrze woda) ale cała reszta tak wykonana że nie ma prawa "dobrze" działać.

marsik32
11-08-2014, 21:55
IVT od ponad 40 lat robi pompy ciepła w Szwecji. Firma nie musi się reklamować bo ma duże grono odbiorców. To górna półka pomp ciepła, jakość i solidność - nie klimatyzatory przerobione na pompę ciepła;) Ale cena też jest spora, więc czasem lepiej wybrać sprawdzonego Panasa albo coś podobnego. Jak Cię stać to bierz jak nie to Panas.
To może ja również dołączę do wątku chociaż sam kupiłem inna pompę. Generalnie znam bardziej dystrybutora o której mowa niż sam produkt. Jeszcze kilka lat temu to byli oni głównym importerem na PL. Dzisiaj nie wiem. Niestety warunki w jakich przetrzymywali te urządzenia były skandaliczne. Wszystkie pompy stały w blaszanych wiatach - magazynach gdzie nie raz widziałem biegające szczury. Dodam że zima wtedy była solidna i tęgie mrozy, regularnie -15, -20 stopni celcjusza. Był duży problem z częściami zamiennymi, i jak była obsuwa z serwisem powyżej 3 miesięcy to szef kazał wymontowywać ze sprawnych pomp brakujące części. Inna bajka to fachowcy. Do nich nigdy nie było zastrzeżeń bo majstrem był gość z wielkim doświadczeniem i wielką wiedzą na ten temat. To o czym piszę miało miejsce jakieś 4-5 lat temu. Dziś nie wiem jak to wygląda. a IVT to grupa Boscha tak samo jak np. Junkers.

map78
12-08-2014, 08:32
Dzięki za odpowiedź.

Pytanie tylko co może być podobnego i ile to może kosztować.
Na stronce załączonej na linku są jakieś dane m.in dotyczące COP tylko nie wiem za bardzo jak je czytać.

Górna półka jakościowa i cenowa to np. veissmann, czy może vaillant, ?

i jak ogólnie ocenia Pan tą konkretną IVT airx 70?

A ja mam takie nieodparte wrażenie, że ci tzw wielcy, z górnej półki to pompy PW robią za karę. Niestety w większości przypadków ich produkty dalece odbiegaja od parametrów jakie uzyskują te para-klimatyzatory typu Panasonic, czy Daikin. Być może IVT ta nową serią airx chce złamać ten schemat, bo parametry tych pomp wyglądają na prawdę dobrze - przynajmniej na papierze. Jeżeli "odpowiednio" skalkulują cenę tych urządzeń to na pewno będą warte uwagi.

Spotykacz
17-09-2014, 13:03
Junkers, Buderus z tych najpowszechniejszych, sprawdzonych z branży, które wymieniali już koledzy wyżej. Sprawdzone, a co za tym idzie to też pewniejszy serwis itd.

_olo_
17-09-2014, 16:59
Ładne, ale tak po parametrach to chyba nic ciekawego za tą cenę.