PDA

Zobacz pełną wersję : Twarda woda, sól, kapsułki "all in 1"



laxton
05-08-2014, 18:58
Witam wszystkich, nabylem swoja pierwsza w zyciu zmywarke i mam jedno pytanie - mieszkam w regionie gdzie woda jest bardzo twarda, kupilem tabletki typu "all in one", w ustawieniach zmywarki moge wybrac ze stosuje wlasnie takie tabletki tylko pytanie czy jezeli tak wybiore to zmywarka nie bedzie sobie wogole pobierala soli z podajnika na sol? czy moze jednak to ze stosuje takie tabletki nie ma wogole znaczenia dla ilosci dozowanej soli?

Slay75
05-08-2014, 20:40
Witam wszystkich, nabylem swoja pierwsza w zyciu zmywarke i mam jedno pytanie - mieszkam w regionie gdzie woda jest bardzo twarda, kupilem tabletki typu "all in one", w ustawieniach zmywarki moge wybrac ze stosuje wlasnie takie tabletki tylko pytanie czy jezeli tak wybiore to zmywarka nie bedzie sobie wogole pobierala soli z podajnika na sol? czy moze jednak to ze stosuje takie tabletki nie ma wogole znaczenia dla ilosci dozowanej soli?

Jaka zmywarka? Bo np. w mojej Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU mogę sobie regulować ilość nabłyszczacz oraz ustalić twardość wody, co wpływa na zużycie soli. Po za tym wg. instrukcji sól zawsze powinna być stosowana, nawet w przypadku tabletek 4w1.

laxton
05-08-2014, 20:54
Jaka zmywarka? Bo np. w mojej Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU mogę sobie regulować ilość nabłyszczacz oraz ustalić twardość wody, co wpływa na zużycie soli. Po za tym wg. instrukcji sól zawsze powinna być stosowana, nawet w przypadku tabletek 4w1.
Kernau KDI 6951.
Moge regulowac ilosc nablyszczacza - ustawilem na najnizszy poziom.
Moge ustawic twardosc wody - ustawione na poziom piaty z dostepnych szesciu.

Bayzone_pl
06-08-2014, 07:18
Witam wszystkich, nabylem swoja pierwsza w zyciu zmywarke i mam jedno pytanie - mieszkam w regionie gdzie woda jest bardzo twarda, kupilem tabletki typu "all in one", w ustawieniach zmywarki moge wybrac ze stosuje wlasnie takie tabletki tylko pytanie czy jezeli tak wybiore to zmywarka nie bedzie sobie wogole pobierala soli z podajnika na sol? czy moze jednak to ze stosuje takie tabletki nie ma wogole znaczenia dla ilosci dozowanej soli?

niezależnie od tego czy używasz tabletek czy osobnych detergentów - zmywarka musi mieć sól i będzie ją pobierała adekwatnie do tego jak ustawisz "śrubkę" od twardości wody.
Soli zawartej w tabletkach jest niewiele więc bez obaw. Jeśli będziesz używać tylko tabletek to łatwo poznasz czy masz dobrze ustawione pobieranie soli w zmywarce - albo naczynia nie będą domyte, będą zostawać smugi i osad - albo będzie Ci piana wychodziła ze zmywarki i zostawała po myciu.
Funkcja "Tabletki X w 1" w zmywarce - przede wszystkim informuje zmywarkę że będą używane tabletki, więc musi wystarczająco długo pracować na każdym etapie by tabletka zdążyła się odpowiednio rozpuścić. Przy okazji przypominam że programy krótkie (15-30 minutowe) nie nadają się do używania tabletek.

prelegent
02-09-2014, 06:52
Znaczenie ma, ale zmywarka to tylko przedmiot i nie rozumie czy umyła dobrze. Jak skończy sprawdź naczynia, jak się będą matowe to następnym razem dosyp trochę soli.

Bayzone_pl
02-09-2014, 07:20
Znaczenie ma, ale zmywarka to tylko przedmiot i nie rozumie czy umyła dobrze. Jak skończy sprawdź naczynia, jak się będą matowe to następnym razem dosyp trochę soli.

Nie dość że kolejny forumowy troll to jeszcze pisze bzdury.
Nie ma czegoś takiego jak "dosyp soli" - jeśli już, to zmienić ustawienia regulacji twardości wody żeby zmywarka pobierała więcej soli ze zbiornika.
Zmywarka to przedmiot - fakt - ale tylko na programie Eco jest bezmyślna - na pozostałych programach czuwa elektronika w większości modeli.

Liwko
02-09-2014, 07:51
...mieszkam w regionie gdzie woda jest bardzo twarda...

U mnie podobnie (może mieszkasz koło mnie :) ), ale wiedziałem o tym i kupiłem stację uzdatniania wody. Rewelacja! Po pięciu latach żadnego kamienia na kranach, pod prysznicem, w czajniku. A do zmywarki wkładam najtańsze tabletki jakie mi w rękę wpadną.