PDA

Zobacz pełną wersję : projekt WIERZBA 2 pracownia HORYZONT



Strony : [1] 2 3 4 5 6

Pepe
17-07-2002, 22:23
Kupiłem gotowy projekt "Wierzba II". Czy ktoś z Was zbudował lub buduje cosik takiego?
Z drżącym sercem czekam na wszelkie uwagi.

JarekD
29-07-2002, 15:52
Witam!
Ja też wyłowiłem ten gotowy projekt, jak tylko się pojawił na stronach Horyzontu. Co prawda jeszcze go nie zakupiłem, bo czekam na warunki zabudowy, ale w zasadzie już na 100% będę go budował w przyszłym roku.
Długo i spokojnie szukałem - ponad rok. Jak tylko się pojawił wiedziałem że to jest to. Odpowiada mi układ pomieszczeń i funkcjonalność, a zgrabny i "prosty" wygląd zewnętrzny też nie jest bez znaczenia.
Teraz jestem na etapie decydowania się na technologię ściany zewnętrznej (planuję ją zmienić) i kalkulowania różnych kosztów.

Ciekawi mnie jaka jest ta dokumentacja projektowa? Czy instalacje są szczegółowo ujęte w projekcie, czy tylko schematycznie?
Liczę na dalszą wymianę doświadczeń.

Pepe
29-07-2002, 18:28
No to fajnie,ze znalazł sie jakiś amator "Wierzby II". Od strony technicznej to wiele nie powiem, bo zielony w tych sprawach jestem, ale projekt jest podobno wykonany solidnie i ma nawet kosztorys z wyszczególnieniem ile czego potrzeba (tak stwierdził mój znajomy budowlaniec). Ja w tym roku stawiam tylko fundamenty, a w przyszłym może stan surowy się uda - zależy od kasy. Myśmy z żoną przejrzeli kilkadziesiąt katalogów, internet itp, ale mieliśmy na to tylko 2 m-ce. Ściany chcę robić z polskiego BK 24 + 12 styr (lub wełna).
To na razie, pozdrawiam, będziemy w kontakcie.

EDA
05-08-2002, 11:42
Witam.
My z żoną też zastanawiamy się nad Wierzbią II. Stąd prośba, Pepe czy możesz przesłać na priva zestawienie materiałów, Chciałbym oszacować koszty a nie bardzo mam skąd wziąć dane.

Pozdrawiam
Maciej

Pepe
11-08-2002, 11:48
W kosztorysie wyceniono dom pod klucz za 360tys. w warunkach Wrocławia i przy użyciu Ytonga, ale już sami autorzy przyznają, że przy obecnej stagnacji na rynku powinno być o 1/4 taniej. Mój znajomy budowlaniec,który będzie u mnie inspektorem ocenił całość na 200tys (beton kom+styropian itd.)

Pepe
11-08-2002, 11:57
Wierzbianie wszystkich rejonów łączcie się !!!
Gdzie się budujecie? A może znacie kogoś kto wybudował Wierzbę I ?

Jasiu
11-08-2002, 13:08
Ja wprawdzie nie jestem "wierzbianinem" ale w tym roku zaczynam budowę domu z tej samej pracowni o bardzo zbliżonej bryle, powierzchni i technologii (Akacja II).

Generalnie dołączony do projektu kosztorys jest tylko dużym przybliżeniem, bo:
1. Ceny są średnie - czyli nijakie (jedne są ewidentnie zawyżone, a inne odwrotnie, np.: u mnie drzwi ogniotrwałe pomiędzy garażem, a pom.gosp wyceniono na 13 tys.pln, a okna VELUX 70x160 z kołnierzem na 900

2. Niekoiecznie musisz chcieć używać takich materiałów jak w kosztorysie.

3. Kosztorys zawiera błędy i jest niekompletny (np.: u mnie "zapomniano" o jednym oknie :smile:)

Ale ogólnie taki dom jak Wierzba jest wyliczony na 350-400,- tys pln. "pod klucz" (materiały: 200-250 tys. +74% kosztów pośrednich +18% kosztów zakupu +15% zysku +7% VAT'u)

Możesz też sobie policzyć mnożąc 1500 x metraż (średnia stawka za m.kw. domu jednorodznnego pod klucz) - ale to wszystko nie daje odpowiedzi na pytanie "ile będzie kosztował MÓJ dom".

Z moich już dosyć zaawansowanych wyliczeń wynika, że przy odrobinie szczęścia można się zmieścić w 250, mocno oszczędzając można nawet zejść poniżej 200. Górna granica oczywiście nie istnieje :smile:

PS.Zarówno Akacja jak i wierzba ma skomplikowany i drogi dach (czterospadowy, wielobryłowy o dużym nachyleniu - 35.st). Same połaciówki będą was kosztowały (mnie też) więcej niż okna parteru
(7x VELUX 70x160: 1250/szt, 1400/szt z rozszczelnieniem).

Iwan
12-08-2002, 22:09
Witam wszystkich Wierzbowiczów. Za dwa tygodnie zamykam swoją Wierzbę.Buduję /bliska okolica Warszawy/ z Optiroca 24 cm + 12 wełny. Poczyniłem kilka przeróbek m.in. jeden z pokoi na dole zamieniłem na pokój kąpielowy, a łazienkę na warsztat połączony z garażem oraz pomieszczenie gospodarcze dostępne tylko z zewnątrz /na grabki łopatki kosiarkę i inne ogrodnicze drobiazgi/
Szczególnie ładnie wyszło poddasze .Pokoje są duże jasne i ta garderoba w sypialni /wszyscy którzy oglądali byli zachwyceni/. Chętnie podziele się swoimi uwagami i spostrzeżeniami.
Pozdrawiam.

JarekD
26-08-2002, 08:49
Witam Jasia, Iwana i jeszcze nie zdecydowanego EDA!

Jasiu! Gratuluję strony WWW o Waszym domku. Jest ciekawa i czekam już na przemyślenia i informacje o wybieraniu materiałów. Sam przechodzę ten stan "wielkiej wiedzy i ogłupienia jednocześnie" nie mogąc się zdecydować na technologię budowy. Jak w natłoku spraw dot. budowy domu znajdujecie jeszcze czas na dzielenie się w Internecie z innymi swoimi doświadczeniami?

JarekD
26-08-2002, 09:19
Iwan!
Cieszę się, że jest ktoś na tym forum, kto może już zamieszkać w swojej Wierzbie II i bardzo Ci zazdroszczę tego momentu. Nas z żoną czeka cała ta droga i mam nadzieję, że za dwa lata osiągniemy nasz cel.
Jako prekursor tego projektu, jesteś teraz "skazany" na odpowiadanie początkującym, ale mam nadzieję, że cię to prędko nie znudzi.
Pierwsze pytania na gorąco:
- Czy salon jest wystarczająco doświetlony przez zaprojektowane okna? Ja chcę dodatkowo go doświetlić przez ściankę z pustaków szklanych dzielącą go od kuchni.
- Czy wykonałeś chody drewniane czy żelbetowe i czy są wygodne?
- Czy zachowałeś układ pomieszczeń na poddaszu proponowany w projekcie? Jaką funkcję pełni pomieszczenie nad garażem i czy posiada okno dachowe - ja chciałbym tam mieć suszarnię.
- Czy wentylację masz tylko grawitacyjną i czy dobrze funkcjonuje szczególnie na poddaszu, czy starczyło zaprojektowanych kanałów kominowych?

Będę wdzięczny za odpowiedzi i pozdrawiam.

Iwan
26-08-2002, 21:15
Jarku
To że zamkam swoją Wierzbę wcale niestety nie znaczy że mogę już mieszkać. Dobrnęłem narazie do stanu surowego zamkniętego. Najgorsze i niestety najdroższe przede mną. Co do Twoich pytań:
W salonie faktycznie mogłoby być trochę jaśniej.Ja dałem trochę większe okno tarasowe, jednak twój pomysł z luksferami jest super i teraz trochę żałuje że wcześniej na niego nie wpadłem. Pomieszczenie nad garażem miało być na początku pokojem sportowym /atlas,rowerek,drabinka/.Jednak gdy żona zobaczyła je pierwszy raz bez zastanowienia stwierdziła "wymażona suszarnia" i teraz ma być połączeniem pralni, suszarni i siłowni.Okno jest.
Jeśli zaś chodzi o wentylacje na poddaszu to taż mnie zastanawiał brak wentylacji w pokojach i garderobie.Mój ispektor stwierdził że nie jest konieczne jej instalowanie. Na wszelki wypadek wszystkie okna /Velux GGL 308/posiadają dodatkową klapę wentylacyjną. Zostawiłem też sobie jedną dachówkę z kominkiem wentylacyjnym gdyby konieczne okazało się zrobienie wentylacji w garderobie.
To tyle odpowiedzi. Napisz jakie jeszcze pomysły chodzą Ci po głowie. Jakie planujesz zmiany.

Pozdrawiam Iwan

Jasiu
27-08-2002, 11:16
A dlaczego dałeś 308 ?
One mają 150 cm wysokości - nie są za krótkie ?
Ja przy takim samym koncie nachylenia mam (w projekcie) 310 - 160 cm wysokości

JarekD
27-08-2002, 15:42
Iwan
W takim razie trzymam kciuki, żebyście się jak najszybciej wprowadzili do urządzonego domu.
Z tymi luksferami to było tak - żona chciała je koniecznie gdzieś zastosować, a ja znalazłem dla nich tę ściankę. Moje przeróbki będą głównie materiałowe jak w większości przypadków, ostatecznie dlatego tak długo i wnikliwie szukałem gotowego projektu, żeby jak najmniej przerabiać. Ścianę zewnętrzną będę prawdopodobnie robił jako 3-warstwową (pustak ceramiczny 24, wełna 10, pustka 3 i klinkier 12) i to głównie z powodu elewacji klinkierowej. Jest to niewątpliwie rozwiązanie droższe i wymaga poszerzenia fundamentów.
Poza tym chciałbym pomieszczenie gospodarcze częściowo potraktować jako małą spiżarnię i wstawić tam dużą lodówko-zamrażalkę, a w kuchni tylko małą zabudowaną chłodziarkę.
Powiedz, czy okno w pomieszczeniu gospodarczym nie koliduje z kotłem co., czy się swobodnie otwiera?
Mój "architekt adaptujący" poradził mi, żebym oddzielił na parterze część dzienną od nocnej, tylko nie bardzo wiem jak to najlepiej zrobić i czy wtedy ten ładny przestronny hall nie stanie się zbyt ciemny i przyciasny.
Co ze schodami, czy są wygodne i jak je zrobiłeś?
Czy słupy podporowe z przodu i z tyłu domu masz z litego drewna? Mój architekt podpowiada, że taniej będzie zrobić je z żelbetu i obudować drewnem, ale ja chciałbym pozostać przy drewnianych.

Czy dostałeś mojego maila na "priva" wysłanego wczoraj?
Pozdrawiam Jarek.

Iwan
27-08-2002, 18:25
Witajcie!
Najpierw odpowiem Jasiowi . Dałem 308 bo takie miałem w projekcie i nie chciałem zbytnio na tym polu eksperymentować.
Jarku, wiadomość na "priva" dostałem , bardzo dziękuję, mam nadzieję, że odpowiedź otrzymałeś. Schody mam żelbetowe, a co do ich wygody to mój wykonawca stwierdził, że robił już wygodniejsze i na starość mogą o sobie dać znać, póki co jest O'K. Słupy niestety też żelbetowe, mam nadzieję, że po obłożeniu drzewem nabiorą uroku. Co do pieca to zawiśnie dopiero w październiku ale nie wydaje się aby kolidował z oknem. U mnie strefa nocna jest na poddaszu a na dole mam tylko :salon, gabinet i pokój gościnny.
pozdrawiam,
Iwan

JarekD
30-08-2002, 08:52
Iwan, niestety odpowiedzi nie dostałem ani na priva, ani na bezpośredni adres. Postaram się przesłać Ci moj adres bezpośredni jeszcze raz na priva.
Pozdrawiam, Jarek

Pepe
01-09-2002, 15:04
Witam aktualnych i przyszłych użytkowników Wierzby II. małe pytanko- czy pokoik na dole o pow. 10,8 mkw ktoś urzytkuje, czy nadaje się tylko na większą garderobę?

Iwan
01-09-2002, 19:49
Ja mam tam łazienkę. Pozdrawiam Iwan

Pepe
09-09-2002, 20:50
Iwan, ja właśnie pertraktuje z wykonawcami. Jeden z nich nalegał żebym poważnie zastanowił się na stropem z płyty (żerańskiej?)zamiast terrivy. Podobno coraz mniej ludzi się na terrivę decyduje, bo znacznie drożej wychodzi materiał (+ jakieś heby, chudziak na wierzch itp) ale i też robocizna.
Liczę na toją pomoc.

Iwan
11-09-2002, 21:32
Cóż ja mogę Ci pomóc.Osobiście mam Terivę i muszę przyznać że nie brałem innych rozwiązań pod uwagę. Pozdrawiam Iwan

Pepe
25-09-2002, 21:02
Iwan, a ile cie kosztował stan 0rowy, a ile reszta? Ile w tym za robociznę? Poszukuję aktualnie ekipy, która zrobiłaby mi stan "0" jeszcze w tym roku,a resztę do końca przyszłego. Rozmawiałem już z kilkoma, rozrzut duży - robocizna za stan zerowy od 6 do 9 tys., drugi etap do stropów włącznie 8 do 18 tys.PLN. Znam starą prawdę o tzw. złotym środku, ale jak to wygładało u Ciebie? A może jeszcze ktoś z amatorów WIERZBY II się wypowie... ?

Pepe
24-10-2002, 21:25
Jak tam Wasze "Wierzby" ? Ja ruszyłem wreszcie, mam zamiar zrobić stan zerowy do połowy listopada. - Przy okazji pytanie/dygresja: strasznie szerokie te ławy fundamentowe.

Agucha
26-10-2002, 09:51
Buduję Wierzbę bez garażu i mam tyle uwag do tego projektu !!! Przesuwałam okno w pokoju nr 9 (7,6 m kw) i zsunęłam ściany robiąc tam garderobę a powiększając pokoje sąsiadujące. Niestety nie zdążyłam przesunąć już okna w kuchni (nie będzie można swobodnie otworzyć okna bo zawadzi o górne szafki kuchenne). Opróćz tego przerażają mnie schody, rzut z góry ładny a w rzeczywistości kręta wąska spiralka. I teraz wydaje mi się, że jednak te 100 m na dole jest za mało.

Iwan
26-10-2002, 21:47
Witam po krótkiej przerwie, ale chcę zdążyć przed zimą z instalacjami wodną i centralnego ogrzewania. W dodatku mam teraz cały bałagan z tynkami wew. dletego praktycznie cały wolny czas spędzam na budowie. Wysłałem zdjęcie swojej Wierzby do działu "Zdjęcia domów forumowiczów" ale do tej pory się nie ukazały, coś słabo Redakcja działa w tym względzie. Ławy fundamentowe faktycznie szerokie lecz gdy zaproponowałem wykonawcy aby zrobić weższe nie chciał nawet słuchać /są naprawdę solidni/ więc mam dokładnie takie jak w projekcie i teraz chyba nie żałuje.Pepe nie jestem w stanie określić dokładnie ile kosztował stan "0" do tej pory stan bez podłóg i białego montażu i bez ocieplenia z zewnątrz za to z ogrodzeniem z klinkieru, bramą, instalacją alarmową okolo 250 000 PLN.
Pozdrawiam wszystkich i życze wytrwalosci.

Pepe
27-10-2002, 14:53
A co powiesz na temat schodów? Czy zgadzasz się z opinią Aguchy? Ja szerokości ław tez nie zmieniałem, bo za duzo zachodu i niewspółmiernie mała oszczędność. Stan zerowy mam nadzieję zamknąć kwotą 17-18tys. z materiałem.

Pepe
27-10-2002, 14:58
Agucha, ty piszesz o zupełnie innym domu! "Wierzba II" ma zupełnie inny rozkład pomieszczeń, a i schody ma chyba całkiem normalne... :wink:

Agucha
28-10-2002, 13:02
Zgadza się ja mam Wierzbę I z Horyzontu z Wrocławia. Szkoda, że nie ma nikogo, kto ma "mój" projekt.

Pepe
28-10-2002, 20:35
Iwan, czy taras zostawiłeś tak jak w projekcie? czy schody do niego masz w obrysie tarasu? czy kominek na tym tarasie ma sens?

JarekD
30-10-2002, 09:59
Agucha, zawsze możesz założyć nowy wątek "Wierzba I" i ktoś w końcu zapuka do Twojego wątku. :smile:

Pepe, ja też zastanawiam się nad kominkiem na tarasie. W salonie będzie kominek, więc i komin trzeba wybudować. Jeśli komin ma być, to niewiele zaoszczędzę na rezygnacji z jednego kanału. Jeśli będą dwa kanały jak w projekcie, to kominek na tarasie zawsze można później dobudować, ale nadal nie wiem, czy w tym miejscu bym go wykorzystywał. :???:

Pepe
30-10-2002, 21:47
Iwan, JarekD - a co sądzicie o tarasie? - patrz pytanie "piętro" wyżej.

feyrus
03-11-2002, 20:28
<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: feyrus dnia 2002-11-16 16:38 ]</font>

feyrus
03-11-2002, 20:40
Co z tymi zdjęciami,Droga Redakcjo??Chętnie byśmy zobaczyli ten domek, a tu tylko Sawka króluje?

JarekD
04-11-2002, 13:54
feyrus, pisałem już o technologii jaką będę budował, ale przypominam jeszcze raz: ściana zewnętrzna trójwarstwowa - pustak ceramiczny + wełna mineralna + cegła klinkierowa.

feyrus
04-11-2002, 22:39
Dzieki Jarku,od tego wybierania projektów już nie pamiętam co było przy którym.
Mam pytanie do Iwana,gdzie pod Warszawą wyrosła twoja Wierzba .Jak nie chcesz tabunu gości ,to napisz na priva ,gdzie są te okolice Warszawy.
POzdrawiam wierzbian .
feyrus

Iwan
07-11-2002, 20:24
Jeśli chodzi o taras to mam trochę powiększony w stosunku do projektu /bardziej wysunięty/.Schody w obrysie tarasu na jednym z naroży.Jestem także przygotowany na montaż kominka jednak odłożę to w czasie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Myślę że gdy już będzie częściej będzie pełnił funkcję grila niż kominka.
Pozdrawiam Iwan

Iwan
07-11-2002, 21:45
http://http://republika.pl/dariwa/images/Dom%20Iwana.jpeg
Nie wiem czy mi się uda ale spróbowałem umieścić zdięcie mojej Wierzby na forum.Jeśli sie uda to ok' jak nie będę próbował dalej.
Iwan

Iwan
07-11-2002, 21:55
http://www.republika.pl/dariwa/images/Dom%20Iwana.jpeg

feyrus
07-11-2002, 22:36
Jest!!Wierzba na żywo!Śliczna!!!
Jaki masz szeroki garaż?

Iwan
08-11-2002, 22:09
http://www.republika.pl/dariwa/images/Dom%20Iwana%201.jpg
Druga strona medalu
Garaż wewnątrz ma 5.2m. Drzwi garażowe 4.5m
Pozdrawiam Iwan

Pepe
10-11-2002, 18:53
Iwan (a może jeszcze ktoś Wierzbę II postawił), napisz czy wyliczenia w projekcie dotyczące więźby są dokładne? Czy kładłeś dachówkę? Może masz jakieś uwagi więźby i dachu dotyczące? Wdzięczny będę za info.

Pepe
11-11-2002, 15:48
No piękna Wierzba II ! w lustrzanym odbiciu, czy foto tak wyszło? Jak pisałem poprzednie pytanie to zdjęć, o dziwo, jeszcze nie było i stąd wzięło się pytanie o dachówkę :smile: .

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Pepe dnia 2002-11-11 16:52 ]</font>

feyrus
11-11-2002, 19:27
A jaka to dachówka?

JarekD
12-11-2002, 16:25
Iwan, dzięki! To pierwsza Wierzba II jaką widzę wybudowaną - jest super. Wiem jeszcze o innej w stanie surowym we Wrocławiu, ale właściciel nie został jeszcze namierzony - tę informację mam od autorki naszego projektu Pani Jowity, która po mojej z nią rozmowie czytuje już to forum (pozdrawiam serdecznie :smile: ).

Ja zakupiłem właśnie projekt, który wg mojej oceny jest dość porządnie zrobiony i teraz pozostaje mi załatwiać pozwolenie
i na wiosnę zaczynać to, co najtrudniejsze - budowę.

Iwan, czy powiększałeś garaż w stosunku do zaprojektowanego przez jego większe wysunięcie do przodu?

Pepe
14-11-2002, 21:27
A ja właśnie podziwiałem dzisiaj swoją Wierzbę II, a właściwie jej namiastkę w postaci schnących ścian fundamentowych - pociagnięte z obu stron dysterbitem wyglądają wspaniale! A może to normalny objaw, że cieszy mnie cokolwiek co z ziemi "wyłazi"...?

feyrus
14-11-2002, 21:51
Pewnie ,że normalny objaw.
Trzeba się cieszyć zanim sa jeszcze siły,potem bedzie ich coraz mniej,chyba że masz armię pomagierów.

feyrus
14-11-2002, 21:52
Pepe,widziałeś na zywo już jakąś Wierzbę ,czy tylko wg projektu masz ją obcykaną?

Pepe
15-11-2002, 19:47
Nie, niestety nie widziałem. I wiem tylko o jednej - tej Iwana, ale to dosyć daleko ode mnie, rzadko bywam w okolicach Warszawy. A obcykanej to ja jej raczej nie mam. Jeszcze rok temu nawet nie miałem zielonego pojęcia jak się czyta rysunek techniczny, bo nikt mnie tego nigdy nie uczył. Systematycznie czytam Muratora i Ładny Dom, a przede wszystkim dzień bez FORUM uważam za stracony :wink:
A może Pani Jowita wie coś o innych istniejących już Wierzbach II ? (wiem, że zagląda na FORUM).

Iwan
17-11-2002, 19:35
Witam po krótkiej przerwie spowodowanej awarią komputera.
Moja Wierzba już ocieplona. Otulona 12 cm styropianu jest gotowa do zimy. Projekt faktycznie jest w odbiciu lustrzanym.
Co do drzewa na więżbę to pojechałem z zestawieniem z projektu do firmy i oni zrobili dokładnie tak jak w projekcie( tak też wynikało z faktury ). Po wykonaniu więźby jednak trochę drzewa zostało. Część okazała się materiałem na miecze ale i tak zostały mi 4 7-mio metrowe belki. Gdzie tkwi błąd nie wiem jedno jest pewne więźba zrobiona jest zgodnie z projektem tego szczególnie pilnowałem. Uwagi do projektu mieli za to cieśle. Według nich przekroje belek są przewymiarowane i oni jeszcze z takich przekrojów dachu nie robili. Przekonałem się o tym osobiście gdy pomagałem im wciągnąć na górę 11 metrową krokiew koszową. Możecie mi wierzyć 6 osób miało problemy. Tyle o więźbie. Co do dachówki to jest to BRAAS podwójne S ciemny brąz.
Garaż zgodny z projektem.
Pozdrowienia dla Wierzbian a także szczególne dla Pani Jowity.

Iwan

Pepe
17-11-2002, 20:01
Miło cię widzieć,Iwan. Dobrze, ze o garażu wspomniałeś - martwiłem się czy nie za krótki, chciałem przedłużać. Ale jak ty masz taki i nie narzekasz to znaczy, że da sie wytrzymać, zresztą teraz już za poźno na przeróbki, bo kończą fundamenty.

Pepe
17-11-2002, 20:05
Miło cię widzieć,Iwan. Dobrze, ze o garażu wspomniałeś - martwiłem się czy nie za krótki, chciałem przedłużać. Ale jak ty masz taki i nie narzekasz to znaczy, że da sie wytrzymać, zresztą teraz już za poźno na przeróbki, bo kończą fundamenty.

JarekD
18-11-2002, 14:23
Wymiary więźby rzeczywiście są chyba nietypowe. Mój architekt adaptujący też się z takimi nie spotkał i przestrzegł, że mogę mieć problemy z zamawianiem takich belek.
Iwan, czy firma która Tobie dostarczała więźbę nie miała problemów z wymiarami, czy niektóre belki były "klejone", ile kosztowała Cię cała więźba?

Iwan
18-11-2002, 20:20
No tania to ona nie była. Wraz z impregnacją zanurzeniową i transportem 8 200 PLN. Za te pieniądze nie było żadnych problemów z wymiarami oraz mowy o klejeniu, no ale firma duża i dosyć znana (dla zainteresowanych z rejonu Warszawy adres http://www.impregnacjadrewna.pl).Cieśle też się zastanawiali jakie musiało być drzewo aby wykonać z niego tą 11 metrową krokiew. Ze swojej strony muszę przyznać że po wykonaniu więźba prezentowała się okazale i sprawiała naprawdę solidne wrażenie.

Pepe
19-11-2002, 22:03
Ale załamka... 8200 za więźbę ?! A ile w takim razie wzięli cieśle? No i jak szybko tak okazała konstrukcja staneła?

Iwan
20-11-2002, 19:20
Zgadzam się troche drogo, ale naprawde nie miałem czasu aby szukać tartakow na Mazurach czy w Bieszczadach. Robocizna była liczona za całość stanu surowego otwartego 20000 PLN więc nie wiem ile z tego stanowi więźba. A cała konstrukcja powstala w półtora tygodnia.
Pozdrawiam.

Pepe
22-11-2002, 20:53
A te 20 tys. to razem z robocizna za fundamenty? To niedrogo, zwłaszcza jak na rejon Warszawy.

Bartt
18-01-2003, 10:08
Do wszyskich wierzbowiczów :smile: Powiedzcie jaie były te projekty horyzontu. Czy były szczegółowe, czy trzymały wymiary, czy dostaliście projekt instalacji itp. Pozdrawiam Bartek

JarekD
21-01-2003, 09:33
Witaj Bartt!
Ja jeszcze nie rozpocząłem budowy, więc o realizacji projektu muszą się wypowiedzieć inni, ale widziałem chałupę w stanie surowym i była naprawdę solidna. Mój architekt adaptujący i wszyscy budowlańcy, którzy widzieli projekt stwierdzili, że jest porządnie wykonany. Jest szczegółowy opis techniczny architektury, konstrukcji oraz wyniki obliczeń statyczno-wytrzymałościowych, zestawienie więźby i stolarki okiennej i drzwiowej. Rysunki są precyzyjne ze szczegółowym zwymiarowaniem.
Znalazłem tylko kilka drobnych błędów natury redakcyjnej, o błędach konstrukcyjnych nic mi nie wiadomo.
Dołączone są projekty instalacji wody, kanal. sanitarnej, gazu, c.o. oraz projekt instalacji elektrycznych.
Ponadto dostajesz wstępny kosztorys, zgodę na szereg zmian projektu i kopie uprawnień projektantów.
Ze swej strony pracownię mogę szczerze polecić.

pyzia
29-01-2003, 15:52
Cześć! W międzyczasie zostałam Wierzbowiczką! Jak tam Wasze domki? My zaczynamy w czerwcu! Czy jakieś nowe uwagi się pojawiły co do projektu? Jesteśmy w fazie adaptacji i: usuwamy wykusz, podnosimy dach o 30 cm, wydłużamy garaż o 0,5 m, przeprojektowujemy więźbę i schody?
odezwijcie się zaawansowani!!! może jeszcze coś jest warte małej zmiany?

janusz555
03-02-2003, 11:55
Witajcie wierzbowianie!!!

Już właściwie jestem zdecydowany na wierzbę II. Szukałem projektu gotowego przez około 6 m-cy. Ale wierzba po kilku przeróbkach w ramach adaptacji spełnia moje oczekiwania. Przeróbki te to:
- ściana 3 warstwowa
-poszerzyć garaż do 5m (lub równo z wykuszem),
- wydłużyć garaż po to, aby w nim zrobić pomieszczenie gospodarcze
- zlikwidować wykusz.
- zaprojektować więźbę pod dachówkę cementową lub blachodachówkę
- schody przeprojektować ze spocznikiem (i bez stopni jako kątowe na rzecz prostokąta)
- i może jeszcze inne

MAM KILKA PYTAŃ do PYZI oraz innych WIERZBOWIAN:
1.Ile kosztowało Ciebie przerobienie w ramach adaptacji, o którym piszesz.?
2.Czy garażnie jest za wąski na 2 samochody? (możesz podać wymiary garażu)
3.Czy masz adresy wybudowanych już wierzb w okolicy Warszawy?
4. Czy po twoich przeróbkach trzeba robić projekty instalacji wewnętrznych?

Podaję swój adres e-mailowy: [email protected] Odpowiedzi proszę przesyłać również i tam właśnie (szczególnie jeśli chodzi o sprawy, które nie muszą być na forum).

janusz555
03-02-2003, 12:01
Witajcie wierzbowianie!!!

Już właściwie jestem zdecydowany na wierzbę II. Szukałem projektu gotowego przez około 6 m-cy. Ale wierzba po kilku przeróbkach w ramach adaptacji spełnia moje oczekiwania. Przeróbki te to:
- ściana 3 warstwowa
-poszerzyć garaż do 5m (lub równo z wykuszem),
- wydłużyć garaż po to, aby w nim zrobić pomieszczenie gospodarcze
- zlikwidować wykusz.
- zaprojektować więźbę pod dachówkę cementową lub blachodachówkę
- schody przeprojektować ze spocznikiem (i bez stopni jako kątowe na rzecz prostokąta)
- i może jeszcze inne

MAM KILKA PYTAŃ do PYZI:
1.Ile kosztowało Ciebie przerobienie w ramach adaptacji, o którym piszesz.?
2.Czy garażnie jest za wąski na 2 samochody? (możesz podać wymiary garażu)
3.Czy masz adresy wybudowanych już wierzb w okolicy Warszawy?
4. Czy po twoich przeróbkach trzeba robić projekty instalacji wewnętrznych?

Podaję swój adres e-mailowy: [email protected] Odpowiedzi proszę przesyłać również i tam właśnie (szczególnie jeśli chodzi o sprawy, które nie muszą być na forum).

Pepe
03-02-2003, 19:42
Cieszę sie, że jest nas więcej coraz :wink:
Czekam na wczesną wiosnę i gorące suche lato. Rozglądam się za oknami i drzwiami (uwaga, są błędy w zestawieniu!) oraz BK. Za miesiąc mam nadzieję wylać beton na czekającym od listopada zasypanym stanie "0" i ruszam z kopyta. Aha , przeróbek nie robiłem żadnych, ten wykusz dodaje Wierzbie uroku...
3majcie się!


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pepe dnia 2003-02-09 17:12 ]</font>

pyzia
05-02-2003, 10:31
Odpowiadajac na pytania:
1. Zapłacę razem 1000 PLN za adaptacje - ostatecznie będzie tak jak opisałam, ale garaż wydłużymy o 0,9 m (tak jest łatwiej ze względu na dach - przedłużymy o odstęp między kalenicami 0,9m) i dodatkowo architekt przeliczy nam więźbę (nie muszą być takie grube bele)i zmieni schody (mało wygodne jego zdaniem).
2. Garaż z tego co pamiętam ma 5m szerokości z małym kawałkiem. Nie poszerzamy.
3. Nie mam żadnych adresów Wierzb w Polsce.
4. Projekkty instalacji są w cenie, nic na razie nie przerabiamy.


Pepe - wykusz jest fajny, ale mamay wąską działkę i boimy się skomplikowanego dachu :smile: (to się podobno nie nazywa fachowo wykusz tylko inaczej, ale zapomniałam jak).
pozdrawiam i będę w kontakcie
pyzia

miras70
13-02-2003, 13:46
Buduję domek Wierzba II. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie ile m2 wełny potrzeba do ocieplenia dachu. Niestety nie znalazłem tych danych w moim projekcie

pyzia
13-02-2003, 15:11
poszukaj w "grubszym" wątku o Wierzbie bardziej zaawansowanych w pracach i popytaj ich, choćby na privie
poz

miras70
14-02-2003, 08:58
Ja również wzniosłem (oczywiście nie własnoręcznie) Wierzbę II
Teraz jest to stan zamknięty z instalacjami
Mam pytanie do Was ile metrów kw. wełny potrzeba do ocieplenia poddasza.
Pozdrawiam Mirek

JarekD
14-02-2003, 13:53
Witam wszystkich nowych budowniczych Wierzby II :smile:
Co do przeróbek, to przyłączam się do Pepe i konstrukcji, a tym samym wyglądu zewnętrznego nie chcę zmieniać wcale.
Jedyne zmiany jakie planuję to ściana zewnętrzna trójwarstwowa z klinkierem, schody wewnętrzne żelbetowe, rezygnacja z tzw. kominka na tarasie (zostaje jeden kanał komina do kominka w salonie), być może powiększenie tarasu, być może zmiana okna w salonie na większe okno zaczynające się "od podłogi" i może jeszcze coś drobnego. Instalacje po przeanalizowaniu zaproponowanej w projekcie będę przeprojektowywał prawie od nowa. Myślę także o dodaniu instalacji mechanicznej wentylacji z rekuperatorem traktując grawitacyjną jako rezerwową.
Pytanie do tych, co już postawili stan surowy - czy doświetlenie salonu, kuchni i korytarza na parterze jest dla was wystarczające, czy też powiększaliście okna :???:

Pepe
16-02-2003, 11:48
Miras70 a gdzie stoi Twoja WierzbaII? Takbym chciał na zywo jakąś zobaczyć. Jestem na etapie zakupu BK. Chcę to zrobić jeszcze w lutym, biore bloczki Solbet 24cm, a na to 10 lub 12 cm styropianu.
Przymierzałem się też do zakupu materiału na więźbę, ale wyperswadowano mi, zebym drewno zakupił tuz przed użyciem bo podobno z mokrego lepiej się więźbę robi a wyschnie sobie juz po zmontowaniu. A poza tym chcę zmniejszyć krokwie od K1 do K29 do wymiaru 18x8cm, KN1 do KN3 do 22x12, KK1 do 22x16, płatwie Pł1 do Pł3 do 22x16. Myśle o dachówce Creato "Magnum".
Czy ktoś z Was zmieniał coś w więźbie.

Piachus
17-02-2003, 12:56
Witam wszystkich klubowiczów WierzbyII.

Pytanie do JarkaD: czy już posiadasz projekt wentylacji mechanicznej dla Wierzby, ja równiez myślę intensywnie o tym pomyśle, powiem więcej zleciłem juz nawet zrobienie projektu, jeżeli już działasz w tym temacie chętnie bym wymienił się doświadczeniami.

Co do zmian w projekcie to planuję przeprojektować schody, utworzyć spocznik oraz uniknąć budowania schodów zabiegowych - stosunkowo niewygodnych, wysuwając je troche w głąb korytarza. Zmniejszam równiez przekroje krokwi i płatew są dość mocno przewymiarowane, jest szansa na oszczędności min. 15% na drewnie (acc. mój architekt). Przesuwam równiez słupy podpierające krokwie narożne bliżej ścian zew. aby nie stały na środku pomieszczen na poddaszu, dodatkowo podwyższam poddasze o 40 - 50 centymetrów.

miras70
18-02-2003, 11:34
Moj dom zbudowałem pod Opolem - Dobrzeń Mały
serdecznie zapraszam - wysłałem też zdjęcia do redakcji ale nie pojawiły się jeszcze
Co d więźby to właśnie tak zmniejszyłem krokwie - dach trzyma się od września i wszystko o.k.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: miras70 dnia 2003-02-18 12:36 ]</font>

JarekD
18-02-2003, 11:36
Piachus!
Projektu wentylacji mechanicznej jeszcze nie zleciłem, zastanawiam się nad wyborem typów i producentów. Centralę chciałbym umieścić w pomieszczeniu nad garażem na poddaszu i stamtąd rozprowadzić rury po stropie schowane za ścianką "odcinającą" poddasze od krawędzi dachu.
Na jaki typ i producenta się zdecydowałeś? Czy znasz już orientacyjny koszt realizacji projektu wentylacji, jaki posiadasz? Czy projekt dostałeś za darmo od firmy instalatorskiej w ramach późniejszego zlecenia na wykonawstwo? Jak będziesz traktował istniejącą wentylację grawitacyjną? Ja zamierzam ją pozostawić i traktować jako rezerwową. Nie wiem, czy wentylować mechanicznie wszystkie bez wyjątku pomieszczenia, czy pominąć np. pom.gosp. i garaż.
Z więźbą w projekcie chyba rzeczywiście jest jakiś problem. Wszyscy doradzają, żeby ją "odchudzić" bo jest nietypowo "gruba". Czy Tobie dokonano rzetelnych przeliczeń, z których wynika, że faktycznie jest przewymiarowana? Czy nowe mniejsze wymiary wymuszają jakieś zmiany w konstrukcji więźby? Chcę uniknąć niepotrzebnych zmian konstrukcyjnych i dlatego te pytania.

JarekD
18-02-2003, 12:03
Pepe!
Czy możesz szczegółowo opisać błędy, jakie znalazłeś w zestawieniu stolarki okiennej i drzwiowej?

Ja mogę poinformować o innym błędzie w projekcie dotyczącym wymiaru Jętki (więźba), która w zestawieniu ma podany wymiar 8x16 natomiast w tabeli na rysunku "Rzut więźby" i "Przekrój A-A" jest podany wymiar 8x18. Jeszcze nie wiem, który z wymiarów jest prawidłowy. Pewnie dla tych, co przeliczają całą więźbę ta informacja nie będzie pomocna, ale może komuś się przyda.

Piachus
18-02-2003, 15:28
Pierwsze na co zwrócił uwagę mój architekt to obliczenia konstrukcji drewnianej, i miał uwagi co do ugięcia całkowitego krokwi koszowej i narożnych, z której wynika iż więzba jest przewymiarowana. W przyszłym tygodniu otrzymam od architekta propozycję zmian w więźbie, podzielę sie z wami jego pomysłami.
Co do rekupertatora, już wybrałem, będzie to napewno przeciwprądowy, firmy AgaGT,(ceny na stronie int.)nie jest to tanie ale stawiam na wydajność, zakładam 8000 PLN dla całej instalacji+rekup.+wykonastwo, projektant firmy robi mi też projekt, w Piątek otrzymam pierwszą propozycje instalacji (koszt projektu w cenie rekup.) i wtedy będę znał wszystkie szczegóły.
Rozpatruję dwa miejsca gdzie można by umiścić rekuperator: 1)na strychu, 2) w przestrzeni między dachem a sufitem korytarza na poddaszu. Drugi sposób widziałem na zywo u jednego z forumowiczów, bardzo fajne rozwiązanie.
Dodatkowo chciałbym zbudować GWC ale przeponowy (rurowy), jest prosty i łatwy budowie, zwłaszcza jeżeli budowę dopiero rozpoczynasz.
W kwesti pozostawienia grawitacyjnej wentylacji nie mam jeszcze zdania, ale muszę to szybko rozstrzygnąc.

Pepe
18-02-2003, 21:48
Co do stolarki okiennej: okno "01" ma w zestawieniu wysokość 900 a z projektu, rysunku w zestawieniu i logiki wynika, ze powinno być 1200... tak mi się wydaje, bo ja nigdy przedtem nie zetknałem się z żadnym projektem :sad: Rysunek techniczy szafki na buty to jeszcze nie tak dawno był dla mnie czarną magią...
Pozdrawiam szanownych Wierzbian! Jak się nas już grupka jakaś zbierze to może zlot zrobimy w jakiś pięknych okolicznościach przyrody?! - taką mam koncepcję :wink:

JarekD
19-02-2003, 09:50
Pepe, dzięki za informacje. Zlot Wierzbian to ciekawy pomysł.

Piachus, ja też brałem pod uwagę tego producenta, choć Gdańsk to spory kawałek od Śląska. Jak będziesz miał projekt, to napisz parę szczegółów - który dokładnie typ rekuperatora, jaka wydajność potrzebna dla Wierzby, czy projekt przewiduje wykorzystanie ciepła z kominka, czy GWC jest uwzględniony w projekcie, itp.? Myślałem również o przestrzeni na rekuperator nad sufitem poddasza, ale tam nie mógłby stać pionowo i trzeba zadbać o odprowadzenie wody do kanalizacji, instalację elektryczną, dostęp w celach serwisowych - dlatego chyba wolałbym na "strychu", gdzie planuję pralnię i suszarnię.

Pepe
21-02-2003, 21:16
Qrcze, chyba sie zdecyduję na strop "żerański". Byłem przeciw, bo mam złe wspomnienia z mieszkań w blokach z popękanym wciąż sufitem, ale przekonują mnie niektórzy, że to tylko kwestia wykonania.
Poza tym widzę kilka plusów:
1)szybka robota - 1 dzień
2)niższa cena materiałów
3)za robocizne mniej 1-1,5 tys.
4)nie są potrzebne stalowe HEBy
Co o tym myślicie???

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pepe dnia 2003-02-23 16:06 ]</font>

jedrek11
23-02-2003, 15:15
Witam wszystkich amatorow Wierzby II. Kupiliśmy ten projekt z przerobką - pustka nad salonem. Przygotowujemy dokumenty do pozwolenia na budowe i mamy mnostwo watpliwosci - wieźba z ktorej śmieją sie w tartakach, wielkość pomieszczeń, wentylacja.

Chcemy ruszać w kwietniu (jak urzędy pozwolą) i budowac z Ytonga.

Miras70 - budujemy w Raciborzu i wdzeczni bylibyśmy za szanse zobaczenia Wierzby w naturze zanim zaczniemy. Jesli można cie odwiedzic daj znac na priv.

Pozdrawiam

Pepe
23-02-2003, 17:25
Czy macie może doświadczenia z płytą zerańską? Muszę w tym tygodniu podjąć decyzję... :sad:

Pepe
23-02-2003, 18:32
Czy macie może doświadczenia z płytą zerańską? Muszę w tym tygodniu podjąć decyzję... :sad:

Piachus
24-02-2003, 11:22
JarekD, Mam już projekt wentylacji mech., prześli mi na priva swój adres e-mail a przerzucę Tobie pliki. Jezeli masz może Arcona na swoim Kompie mogę równiez przesłac wizualizację Wierzby (oczywiście z moimi przeróbkami).

JarekD
24-02-2003, 14:28
Piachus, wysłałem adres na priva.

Jerzyk
27-02-2003, 18:09
Witam wszystkich forumowiczów i fanów wierzby II. "Odkryłem" forum kilka dni temu i widzę że jest to świetna sprawa pozwalająca na wymianę doświadczeń (czytaj - oszczędność kłopotów, czasu i kasy).
Czy ktoś mógłby przesłać mi przekroje wierzby II? We wszystkich katalogach są rzuty, elewacje, a ja nie wiem, czy na poddaszu zmieści się człowiek normalnego wzrostu.

DarekRz
03-03-2003, 11:03
Witam Wierzbowiczów 2 :smile:
Właśnie odkryłem forum poszukując informacji o Wierzbie 2.
Proszę o potwierdzenie, że da się "zaciskając pasa" zamieszkać za 250 tys.

Pepe
04-03-2003, 21:50
No to więcej nas coraz...! fajnie! A jak kupowałem projekt w listopadzie 2001 to był jeszcze "ciepły".

DarekRz
05-03-2003, 10:14
Dzięki Pepe za odpowiedź :smile:
Co prawda nie odpowiada ono na moje pytanie, ale cieszę się, że Wierzbowicze II jeszcze się trzymają :smile:
Jak twoja budowa? Kończysz niebawem?

Pepe
07-03-2003, 21:51
No ja na to liczę, że się da!!! a nawet za 220 tys....więcej nie przewiduję.
Z robotą wciąż zimuję (stan zerowy bez posadzki)i martwię się,że wiosny jeszcze nie ma:sad: A musimy się w grudniu wprowadzić. Zapłaciłem już za BK, umówiłem na 100% okna drewniane + parapety + drzwi wewn i zewn., zamówiłem więźbę.

Pepe
07-03-2003, 21:51
No ja na to liczę, że się da!!! a nawet za 220 tys....więcej nie przewiduję.
Z robotą wciąż zimuję (stan zerowy bez posadzki)i martwię się,że wiosny jeszcze nie ma:sad: A musimy się w grudniu wprowadzić. Zapłaciłem już za BK, umówiłem na 100% okna drewniane + parapety + drzwi wewn i zewn., zamówiłem więźbę.

DarekRz
10-03-2003, 09:16
Mam tyle kasy :smile:
Muszę jeszcze zobaczyć Wierzbę na żywo, ale Iwan nie chce się do mnie odezwać :sad:
Prawie wszystko już przemyślałem w swoim domku, kilka zmian muszę wprowadzić na pewno. Oto one:
1. Przesunięcie komina w salonie jak njadalej w stronę centrum domu (rezygnacja z kominka zewnętrznego na korzyść centralnie umieszczonego kominka wewnątrz) i budowa rozprowadzeń powietrza z kominka.
2. Przesunięcie ściany z drzwiami balkonowymi w stronę tarasu, aż do zrównania ze ścianą pokoju 12,7 (uzyskanie większego salonu) i tym samym przesunięcie tarasu.
3. Dołożenie wykusza w miejscu okna przy stole jadalnym.
4. Dołożenie dodatkowych okien w salonie (między wykuszem i balkonem) i w kuchni (na wysokości stołu kuchennego na tej samej ścianie).
5. Odseparowanie ścianką kotłowni i spiżarni (z lekkim przesunięciem drzwi do uzyskania około 3,5 m2 kotłowni - wejście z wiatrołapu i 1,6 m2 spiżarki).
6. Podzielenie pokoju 10,9 na dwa pomieszczenia (w osi pionowej na rysunku) i uzyskanie sauny z wejściem od strony łazienki (powiększenie wnęki szafowej do około 2,2 m szerokości i przesunięciem okna w stronę garażu lub jego zmniejszeniem) oraz składziku z wejściem jak w tej chwili do pokoju 10,7.
7. Rezygnacja/dołożenie (lub przesunięcie) okien dachowych.
8. Budowa ścian dwuwarstwowych zamiast jedno.
9. Wydłużenie garażu o około 1 m w stronę bramy (uzyskanie miejsca na blat/warsztacik na ścianie od strony łazienki).
10. Ewentualne użycie dachówki ceramicznej do pokrycia dachu.
Tyle wymyśliłem z rysunku na stronie Horyzontu, ciekawe ile jeszcze pozmieniam, jak zobaczę Wierzbę na żywo.
Mam zamiar zastosować ogrzewanie nawiewowe z dopalaczem kominkowym oraz GWC i być może rekuperatorem.
Ponieważ mam wysoki poziom wód gruntowych nie będzie łatwo z GWC ani oczyszczalnią przydomową, ale wszystko wyniosę trochę ponad grunt.
Reszta to juz chyba zgodnie z projektem (zostało coś jeszcze nie zmienione?) :smile:
DarekRz

Pepe
11-03-2003, 19:42
O qrcze! sporo zmian. Ja tylko rezygnuję z kominka zewn. a w miejscu malutkiej toalety na dole będzie pomiezszczenie gospodarcze. Aha, jeszcze ścianka działowa między kuchnią a salonem będzie z luksferów.

DarekRz
12-03-2003, 08:43
Właśnie wczoraj wymyśliłem jeszcze, że poszerzę garaż i pokój po przeciwnej stronie łazienki, po pierwsze, żeby mieć gdzie trzymać graty (na pewno kosiarki, grabki itp będą zalegały w garażu, nie będę brudu wnosił do domu) a po drugie żeby uprościć dach (nad pokojem 10,8 m2 jest dziwny taki daszek :smile: ).
To na razie wszystkie zmiany, a nie widziałem jeszcze ani wierzby, ani nawet projektu :smile:
DarekRz

DarekRz
12-03-2003, 10:59
Pepe, nawiązując do twojej wierzby to pewnie już za późno na zmiany, ale zastanów się nad likwidacją toalety. Masz aż 3 pokoje na dole i może warto ją zostawić. Ja kasuje jeden pokój a i tak ją zostawiam (jestem zwolennikiem dużej ilości powierzchni gospodarczej, nie lubie upychać rzeczy po kątach). Lepiej wygospodarować miejsce gdzie indziej (garaż, dodatkowa szopa, kotłowania itp.).
DarekRz

DarekRz
14-03-2003, 11:41
Chcę w przyszłym tygodniu zamówić projekt i muszę szybko zobaczyć gotową Wierzbę II (wystarczy stan surowy).
BARDZO PROSZĘ, przyjadę w każde miejsce w Polsce!
Dodatkowo przywiozę czteropak popularnego napoju chłodzącego (a nawet dwa) :smile:
DarekRz

JarekD
14-03-2003, 12:50
DarekRZ,
Z tego co pamiętam, to Pani Jowita (autorka projektu) wspominała mi o wybudowanej Wierzbie II niedaleko ich biura we Wrocławiu. Proponuję, abyś się z nią bezpośrednio skontaktował w tej sprawie. Ja miałem przyjemność oglądać stan surowy w Warszawie, a swoją Wierzbę II będę dopiero budował i za innych Forumowiczów nie mogę odpowiadać.

DarekRz
17-03-2003, 09:33
Właśnie mieszkam w Warszawie! Mógłbyś mnie skontaktować z właścicielem tej Wierzby, którą widziałeś? Bardzo proszę! Obiecuję, że będę opisywał moje dalsze perypetie z tym projektem :smile:
Kontaktowałem się z Horyzontem, oni nie chcą podawać kontaktów do właścicieli domów (konkretnie odpowiedzieli, że nie mają takich informacji) :sad:
Proszę!
DarekRz

JarekD
17-03-2003, 12:17
DarekRz,
Wyślij mi na priva swój adres e-mail lub podaj go na forum. Może uda mi się coś Tobie przekazać, jeśli otrzymam na to zgodę. Wierzba II, którą widziałem na żywo jest zaprezentowana zdjęciami w tym wątku - może próbuj apelować bezpośrednio do właściciela.

DarekRz
24-03-2003, 09:16
Widziałem Wierzbę Iwana!!!
Jest zajebista :smile:
Jestem na 99% zdecydowany na ten projekt.
Dzięki za pomoc JarekD :smile:
DarekRz

Pepe
26-03-2003, 19:01
Zamawiam właśnie okna dachowe FAKRO FTP model 07.
No i mam dylemat... co z oknem nad garażem, tzw. dziewiąte. Czy dawać je, czy w ogóle zrezygnować, czy może jakiś wyłaz dachowy (chyba źle by to wyglądało). W sumie to na stryszku to chyba tylko suszarnie można urządzić. Proszę o pilną poradę.

JarekD
28-03-2003, 18:15
Pepe,
to okno w suszarni się przyda do wietrzenia i oświetli naturalnym światłem. To mały procent w kosztach inwestycji, a potem mógłbyś żałować (wiem, wiem, że ziarnko do ziarnka...).
Ja je będę montował, pozostaję przy oknach VELUX z projektu, bo moja żona swobodnie sięga do górnej klamki, a małe dzieci nie powinny. W łazience i suszarni planuję to odporne na wilgoć.

Moje pozwolenie na budowę już się szykuje w UM, a potem uprawomocnienie i - może na początku maja uda się już rozpocząć budowę na dobre, bo słońce za oknem jest takie piękne i tak zachęca do grzebania w ziemi :smile:)

Pepe
30-03-2003, 09:26
Jeszcze jeden problem się pojawił. Czy ma sens kominek zewnetrzny? ten na tarasie? działke mam na wsi 14 arów, więc zastanawiam się czy aby będzie nam się chciało z niego korzystać, przecież lepiej posiedzieć przy grillu w ogrodzie. Poza tym możnaby wtedy zrezygnować z jednego wkładu kominowego.
Czy ktoś użytkuje taki kominek? Proszę o radę.

DarekRz
01-04-2003, 15:30
Pisałem Ci już w innym wątku - nie ma sensu. Zwłaszcza instalowanie wkładu kominkowego na zewnątrz budynku nie ma sensu! Wkłady pozwalają odebrać dużo więcej ciepła ze spalania do ogrzania pomieszczenia, w którym stoją, po co miałbyś podgrzewać sobie taras?
Z drugiej strony jakbyś chciał grilować na tarasie to zapewne wiele zapachów i dymu dostawało by Ci się do domu.
Jedyny sens to kominek otwarty, żeby popatrzeć na goły ogień siedząc na tarasie. Ale wystarczy kupić wkład z szybą otwieraną do góry dla kominka wewnętrznego i możesz mieć to samo w domu (dodatkowo musisz doprowadzić więcej powietrza).
DarekRz

DarekRz
02-04-2003, 13:26
A czy ktoś zastanawiał się nad dołożeniem ścianki kolankowej w Wierzbie II?
DarekRz

Pepe
03-04-2003, 07:53
Ja taka ściankę dokładam. ok 80 cm z płyty kart-gips. Mają być za nią ukryte wszystkie instalacje. Tak zaproponował mój wykonawca.

DarekRz
03-04-2003, 09:27
To na pewno, ale ja pytałem o ściankę podnoszącą cały dach o jakieś 50-60 cm. Potem oczywiście dodatkowo ścianka z karton-gipsu dla ukrycia instalacji.
Trochę mam obawy, żeby Wierzba nie przestała być Wierzbą, ale takie rozwiązanie znacznie poprawiło by komfort na poddaszu, zwłaszcza dla wysokich osób (mam ponad 185 cm).
DarekRz

zientek
05-04-2003, 12:49
Witam wszystkich wierzbowiczów. W tym miesiącu zaczynam stawiać chałpke.Po długim zastanowieniu i przeliczeniu kosztów wybrałem pustaki wienerberga porotherm 44.Co sądzicie o tej technice

Proszek
05-04-2003, 19:51
Witam wszystkich Wierzbowiczów.
W roku 2002 rozpoczołem budowę Wierzby II i zakończyłem na stanie 0, z małymi zmianami/budowa piwnic, wynikło to z układu mojej działki. Domek buduję koło Krakowa. W tym roku ruszyłem ze ścianami /Termopor 38 z Woli Rzędzińskiej, coś jak Porotherm 38, chcę docieplić styropianem 5 i myślę że będzie ciepło. Więźbę w planach zakupu odchudziłem. Czy w okolicy Krakowa ktoś wybudował ten dom, jeżeli tak to proszę o kontakt chętnie zobaczę.

janusz555
07-04-2003, 13:28
Ja podnoszę dach -będę stawiał sciankę kolankową na wysokość 40 cm. TAki pomysł miałem od razu -patrząc na projekt z mtm styl-u. Po rozmowie z architektem jestem do tego dodatkowo przekonany-można schować instalacje, ponadto nie powinno się kłaść dachu bez tej ściany -t ak twierdzą inni. H=40 cm wg mnie zmieni bryły budynku.
pozdrawiam

DarekRz
08-04-2003, 11:48
Ja się zastanawiam nad 50-60 cm. Jeśli nawet troszkę to wyciągnie budynek to dam troszkę dłuższe krokwie na dachu i będzie dobrze :smile:
DarekRz

Pepe
08-04-2003, 21:21
A u mnie już ściany prawie stoją, właśnie kończą działówki. Dziś przyjechały wkłady kominowe, więc kominy wnet pójdą w góre. Płyty stropowe przyjadą po Świętach razem z węźbą, okna dachowe i dachówka już zamówione. Serce rośnie...! Tylko pogoda do d***. :sad:

DarekRz
09-04-2003, 10:03
Spoko Pepe, masz zamiar wykończyć dom jeszcze w tym roku?
DarekRz

Pepe
10-04-2003, 21:01
Nie mam innego wyjścia! mamy gdzie mieszkać tylko do końca grudnia... Kasy starczy pod dach, reszta to kredyt. Poza tym wszyscy dookoła mówią, że im szybciej tym taniej :smile:
Dziś byłem na budowie, właśnie idą w górę ścianki z cegły pełnej pod podciągi i łuk przy schodach. Kształtki na nadprożach już gotowe do zalania. Rozmawiałem też z kominkowcem - bedzie trza wymuszony obieg dać, bo inaczej nie da rady ogrzać parteru, poza tym drogi ten Spatherm, sprawdze jeszcze Hajduka. Macie jakieś opnie na temat tych kominków?

JarekD
16-04-2003, 15:24
Dla wszystkich Wierzbian życzenia Wielkanocne:

obyśmy tak podskakiwali i otwierali szeroko oczy z podziwu, a nie z przerażenia, gdy w końcu ukończymy budowy naszych Wierzb II

http://skins.hotbar.com/Skins/mailskins/ec/030203/030203chi.gif


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: JarekD dnia 2003-04-16 16:27 ]</font>

DarekRz
17-04-2003, 13:44
Dziękuję w imieniu wszystkich Wierzbowiczów :smile: (już też nim jestem, jutro będę miał projekt) i nawzajem.
DarkeRz

DarekRz
22-04-2003, 13:00
Mam projekt!
DarekRz

guru
19-05-2003, 21:37
witam wszystkich budowlańców.jestem na etapie szukania projektu i po przejrzeniu setek z nich wytypowałem parę a wśród nich wierzbę 2,mam pytanie w projekcie jaki znalazłem na stronie internetowej na piętrze niezaznaczone są słupy podpierające konstrukcję dachu. na innych projektach takie coś widziałem. z rozmów na forum wynika, że istnieją w tym projekcie, czy to prawda?
marek

DarekRz
20-05-2003, 14:58
Prawda, są słupy podpierające płatwie więźby, ale większość z nich wypada w ściankach dzaiałowych.Jednak w obu pokujach i stryszku na środku jest po jednym słupie. Jak chcesz, to mogę Ci podesłać skan z projektu.
DarekRz

guru
20-05-2003, 21:03
byłoby ok darek i mam nadzieję ,że od czasu do czasu parę uwag przekazesz ,bo jak dla mnie jestęś dużo dlaej niż ja
marek

Pepe
31-05-2003, 20:15
Sie macie wierzbowicze! U mnie już więźba stoi (uwaga: murłaty M1 do chyba M5 są niepotrzebnie podwójnie policzone w zestawieniu materiału!!!). Dziś przyjechała dachówka, no i jazda dalej. W każdym razie dach wyjdzie dość drogo, bo bez okien dachowych licząc ok. 33 tys. :sad:
A co u Was?

DarekRz
02-06-2003, 15:46
U mnie architekt wprowadza zmiany do projektu, jutro odbieram ostatnie uzgodnienie (z gazowni) i pewnie gdzieś za tydzień złożę kwity do gminy. Jak się uda to w lipcu zacznę budowę i mam zamiar zakończyć na pełnym deskowaniu w tym roku.
DarekRz

Pepe
05-06-2003, 19:31
:lol:

DarekRz
06-06-2003, 09:07
Zrezygnowałem z podcienia (przesunąłem ścianę) więc chyba nie będę miał tego problemu?
DarekRz

pyzia
06-06-2003, 10:44
Cześć!
Zaczynamy budowanie wierzby od jutra ... od kopania dołów pod fundament oczywiśćie! Nie mogę się już doczekać! Z uwagą czytamy wszystko o konstrukcjach - błędach i wadach, które wyszły w trakcie budowy! Dzielcie się uwagami please :wink: . My też będziemy raportować! poz

DarekRz
06-06-2003, 13:50
A gdzie Pyzia budujesz?
DarekRz

pyzia
09-06-2003, 08:34
pod Poznaniem!
poz

DarekRz
27-06-2003, 12:08
Moja Wierzba już tydzień leżakuje w Gminie :-)
Co tam u innych Wierzb?
DarekRz

Pepe
30-06-2003, 21:01
U mnie piękny dach już leży. Właśnie kompletuje następnych wykonawców, ale ciężko to idzie. Np. za kładzenie regipsow na poddaszu (łącznie z ociepleniem dachu) wołają od 14 do 25 zł/m2

pyzia
01-07-2003, 08:21
Cześć!
Nasza wierzba ma od wczoraj wylaną posadzkę :) .
Dach też już mamy... na paletach w hurtowni :wink: - kolor antracytowy!
Jaka będzie kolorystyka elewacji Waszych wierzb?

jedrek11
07-07-2003, 00:08
U nas kończą sciany, wczoraj córka rzuciła monetą i dach będzie czerwony a elewacja piaskowa

Pozdrawiam

pawel-l
07-07-2003, 10:34
Jestem inżynierem i jak widzę słupy na poddaszu w środku pomieszczeń to zielenieję ze złości. Przerabiam ciągle takie projekty (najczęściej na stalowe płatwie) bo nikt rozsądny niechce mieć zawalidrogi w pokoju.
Polecam przeróbkę inwestorom w Wierzbę.

DarekRz
07-07-2003, 11:09
Też jestem inżynierem, ale mam już złożone kwity o pozwolenie w gminie i chyba takie zmiany nie wchodzą w rachubę. Chociaż może na etapie realizacji po odpowiednim wpisie w dzienniku by się dało?
Na czym polega taka przeróbka?
DarekRz

Pepe
07-07-2003, 22:36
A ja nie wiem co to całka czy różniczka (wyniczek odejmowanka?) i chce mieć słupy w pokojach. Bardzo mi się podoba spękane drewno. Ale rozumiem - mam kilku wspaniałych kolegow i przyjaciół wśród różnej maści inżynierów- oni muszą mieć wszystko zawczasu zaplanowane, obliczone, przeliczone i najlepiej symetryczne i proporcjonalne ;) Ale mi się to podoba, przez to świat jest ciekawy, bo ludzie są różni...

Golec
08-07-2003, 19:01
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Wierzbian. Lada dzień zakupię projekt z Horyzontu. Najpóźniej wiosną rozpoczynam budowę. Działkę mam w Puszczykowie koło Poznania. Mam nadzieję znaleźć bratnie dusze do wymiany uwag. Póki co chętnie zobaczyłbym jakąś Wierzbę II live, choćby od zewnątrz.
P.S. A to jest mój pierwszy raz (więc ten post znajdziecie również w nowo utworzonym przeze mnie temacie).

pyzia
09-07-2003, 08:34
Cześć!
Wierzba spod Poznania się kłania :D . Zapraszam na wizję lokalną - nasza Wierzba ma juz parter - do końca września stan surowy otwarty. Kontaktuj się ze mną na privie.
Polecam w klubie budujących wątek wielkopolski. Pa! :P

DarekRz
09-07-2003, 12:15
Golec gratuluję wyboru projektu :-)
Jeśli masz ochotę na jakieś zmiany w projekcie to od razu przed zakupem poproś Horyzont o zgodę na te zmiany. Podobno po zakupie mogą być problemy (były takie przypadki). Nawet można poprosić o zgodę na więcej niż się teraz chce na pewno zrobić, nawet na rzeczy, które dopiero chodzą Ci po głowie.
DarekRz

Golec
14-07-2003, 07:42
Dzięki za miłe powitanie. Wiem, że część z Was "odchudziła" więźbę w Wierzbie. Czy możecie przesłać mi wyliczenia nowej? Jeśli ma to dla Was jakąś konkretną wartość to rozliczymy się jakoś. Serdecznie pozdrawiam.

DarekZ
14-07-2003, 13:01
Cześć Wierzbianie!!!

Cieszę się że jest nas tak wielu. Ja także rozpoczynam budowę tego wspaniałego domku (jak papierki pójdą do przodu to we wrześniu fundamenty!!!). Domek bedzie pod Płockiem. Jeżdząc po okolicy znalazłem wybudowana Wierzbę II (juz z okienkami i tynkami) w odległości tylko 8 km od mojej działki!!!. Projekt projektem a domek w naturze prezentuje się wspaniale!!!. Zapraszam do wymiany doświadczeń ( co prawda jeszcze mało teraz wiem ale z czasem....).
Bedę wdzięczny za wszelkie uwagi, a zwłaszca te minimalizujące koszty np: czy zmieniać przewymiaroiwaną więźbę i ile można tu zaoszczędzić. Budowac bedę chyba z Ytonga 36,5 cm bez ocieplenia, strop najprawdopodobiej wylewany, dachówka. Obecnie szukam ekipy "rzetelnych murarzy".

Pozdrawiam

Golec
15-07-2003, 08:04
Witaj Darku !
Ja również myślę o pozostaniu przy Ytongu 36,5. Mam jednak wątpliwości czy znajdę ekipę budowlaną, która dobrze wymuruje ścianę jednowrstwową. Rozmawiałem z Architektem polecanym przez Ekstradom i stwierdziła, że jak najbardziej Ytong 36,5, ale tylko z dobrą firmą, która już kiedyś takie ściany stawiała. Ścianę jednowarstwową łatwo zepsuć. Efekty widziłem na zdjęciach w Muratorze - tragedia (choć budowano jednowarstwowo z Porothermu na zwykłą zaprawę). Myślę, że w razie jakiś niedoróbek ocieplę ścianę styropianem 5 cm (ale mam nadzieję tego uniknąć). Wymyśliłem sobie też, że jeśli na zewnątrz będą jakieś odprski to może uda się je uzupełnić zaprawą ciepłochronną.
Chętnie poznałbym dokładne namiary na dom w Twoich okolicach (to dość blisko moich rodzinnych stron, więc miałbym po drodze do rodziny).
Serdecznie pozdrawiam.

Pepe
19-07-2003, 22:53
O qrcze! Przegapiłem rocznicę istniena naszego wątku! Było to 2 dni temu.
Pozdrowionka!

Pepe
20-07-2003, 14:58
Było to 2 dni temu.
Tzn. 2 dni temu była rocznica.

Golec
24-07-2003, 09:24
Jestem bardzo ciekawy, czy budujecie swoje Wierzby z okrągłym okienkiem w garażu? Czy był z nim jakiś problem - budowa ściany, cena i łatwość zakupu takiego okna?

Serdecznie pozdrawiam

DarekRz
24-07-2003, 09:27
Ja zmieniłem na prostokątne.
DarekRz

jedrek11
29-07-2003, 07:20
Witam Wierzbowiczów!

U mnie "fachowcy" oczywiście zapomnieli o okrągłym oknie, zrobili je w gotowej ścianie wiertarą i piłą w ciągu godziny.(YTONG)
Mam wstępną wycenę tego okna - nieotwierane, 1.1 sosna jakieś 550 zł

Wczoraj zalałem strop - jadę sprawdzić czy stoi

Pozdrawiam

Pepe
31-07-2003, 07:24
ja też robię prostokąt 90szer.x60wys.
Mam już poddasze ocieplone i położone regipsy. Na przyszły tydzień umawiam tynki wewn., a brama garażowa będzie za 2 tyg. Ekipe na podłogi też już mam, czekają tylko na sygnał.

Proszek
03-08-2003, 17:26
moja wierzba ma już dach Viekor L-15 wygląda super

Pepe
04-08-2003, 18:59
Ja mam CREATON MAGNUM miedziana angobowana, tyż pikna!

Proszek
04-08-2003, 19:11
Zastanawiałem się nad creatonem, ale miał mniej zamków i troszkę bardziej krzywy

Proszek
04-08-2003, 19:13
Creaton o którym pisze był w promocyjnej wersii z tamtego roku, stary model, nowy podobno znacznie lepszy. Kusiła mnie gwarancja, bardzo długa :D

Proszek
04-08-2003, 19:15
Ile płacisz za tynki i jakie zastosowałeś ogrzewanie jak możesz to odpisz. Już za parę dni będę miał zdjęcia to mogę zaprezentować.

Pepe
04-08-2003, 22:01
Za tynk maszynowo Knauf zapłace 18zł netto za m2.
Ogrzewać miałem głównie kominkiem i prądem, ale będzie jadnak podciągnięty gaz, bo akurat budują gazociąg. Kominek jednak pozostanie ale z mniej rozbudowanym rozprowadzeniem.
P.S. Mój creaton to też starszy model, ale jest wręcz idealny i b. ładny. Za poj sztukę płaciłem po niecałe 4zł, ale cały komplet kosztował mnie ok. 21tys. :-(

Proszek
05-08-2003, 15:47
Widać miałem niedobrego dostawcę creatona, boten który oglądałem był krzywy.
Czy podnosiłeś górną kondygnację?

Pepe
08-08-2003, 20:47
Nic nie podnosiłem, niczego praktycznie nie zmieniałem w projekcie tylko trochę w technologii. Nasza Wierzba jest ładna i zgrabna, a podniesienie jej nawet chodziło mi po głowie, ale zrezygnowałem. Pokoje na poddaszu i tak są piekne , jasne i przestronne. A widać to dopiero teraz jak już są regipsy i tynki.

pyzia
26-08-2003, 17:01
Pepe - nie pamiętam - czy garaż masz podwójny? Czy jest szansa, że wjadę do niego jako druga osoba bez obtarcia drzwi :oops: ? Bo na razie wjazd do garażu wyglada mi tak wąsko, że powiedziałam mężowi, że ja będę zawsze wjeżdżać jako pierwsza a on niech się potem martwi i "koryguje" :wink: .

Jakie są Wasze wierzbowe elewacje? U nas będą okna i drzwi brązowe drewniane, cokoły i kominy - klinkier czerwono-brązowy, dach grafitowy, ściany jasnożółte.

Czy macie jakieś najnowsze zdjęcia zaawansowanych wierzb?pozdrawiam

pyzia
03-09-2003, 16:26
Halo? Co z Wami? Wybudźcie się z letniego snu :wink: i powiedzcie co w Waszych wierzbach w trawie piszczy?
Proszę :roll:

Joanna Glowacz
05-09-2003, 10:08
Witam, tak sobie czytam wasz wierzbowy II wątek gdyż na moim wierzbowym I jak po letniej suszy :-) i nasuwa mi się pytanko do budujących w Ytongu 36,5. Jak zamierzacie zamontować bramy garażowe????My postawiliśmy Wierzbe I ze wspomnianego materiału natomiast garaż wolnostojący powstanie w przyszłości prawdopodobnie z czegoś bardziej trwałego. Skoro istnieje spory problem z montowaniem szafek kuchennych, umywalek...itp to co bedzie w przypadku bramy garażowej. Chyba, że nie znając szczegółów konstrukcyjnych waszych projektów pominęłam cos istotnego - np frontowa ściana z innego materiału.

pozdrawiam
Joanna

jedrek11
07-09-2003, 22:41
Zgodnie z projektem po bokach i na górze otworu bramy są słupy betonowe i podciąg -i nie ma problemu.

Pozdrawiam

Golec
10-09-2003, 17:59
Pyzia

Ja prawdopodobnie wybiorę kolory identyczne lub bardzo zbliżone do tych na zdjęciach Wierzby II w katalogach projektów. Brązy, beże, miedź, itp. to są moje ulubione kolory. Wczoraj wybrałem kolor dachówki - czerwona miedź RuppCeramiki, a ceła reszta w przyszłym roku.

Pozdrawiam

Mariusz Oprawka
02-10-2003, 13:08
Witam.

Jestem dumnym lecz trochę zmęczonym właścicielem wierzby II w stanie surowym zamkniętym w trakcie prac wykończeniowych.

Zmęczenie nie wynika z opatrzenia domkiem lecz procesu budowy przez krajowych majstrów, których zmieniałem trzykrotnie. Jeśli macie państwo pytania proszę o kontakt na forum.

MariuszO
02-10-2003, 13:26
Witam.

Jestem dumnym lecz trochę zmęczonym właścicielem wierzby II w stanie surowym zamkniętym w trakcie prac wykończeniowych.

Zmęczenie nie wynika z opatrzenia domkiem lecz procesu budowy przez krajowych majstrów, których zmieniałem trzykrotnie. Jeśli macie państwo pytania proszę o kontakt na forum.

Po zmianach rejestracyjnych.

DarekRz
28-10-2003, 20:37
Witam po wiekach nieobecności :-)
Moja Wierzba jest na etapie budowy więźby, niestety ekipa ma małe pojęcie o tej czynności :-(
Ale jakoś idzie...
Zgodnie z wcześniejszymi groźbami na forum dołożyłem 2 cegły ścianki kolankowej i przedłużę okap.
Możecie mi wskazać jakiś wątek traktujący o dachówkach, bo nie mam pojęcia jakie wybrać, ba, nawet nie wiem z czego można wybierać!

DarekRz

Proszek
29-10-2003, 16:45
ja wybrałem dachówkę firmy Viekor L-15 ale produkowaną w Niemczech, jest znacznie lepsz i przedewszystkim prosta.
Jerzeli chcesz to odwiedź moją stronę i zobacz dachówkę. Pozdrawiam Wiesiek Proszek

Pepe
29-10-2003, 20:45
A ja Creaton MAGNUM w kolorze cegła, angobowana. Prezentuje się wspaniale.

Proszek
30-10-2003, 19:49
ale ma mało zamków

MariuszO
03-11-2003, 17:50
Witam po wiekach nieobecności :-)
Moja Wierzba jest na etapie budowy więźby, niestety ekipa ma małe pojęcie o tej czynności :-(
Ale jakoś idzie...
Zgodnie z wcześniejszymi groźbami na forum dołożyłem 2 cegły ścianki kolankowej i przedłużę okap.
Możecie mi wskazać jakiś wątek traktujący o dachówkach, bo nie mam pojęcia jakie wybrać, ba, nawet nie wiem z czego można wybierać!

DarekRz

ja wybrałem Robena falistą, ceglastą. wygląda nie najgorzej.
pozdrawiam.

DarekRz
03-11-2003, 18:38
Dzięki wszystkim za odpowiedzi na temat dachówek, ale nie chodziło mi o to, co wybraliście, tylko gdzie znaleźć informacje na temat tego, co jest doatępne. Mimo wszystko dzięki.
Piszmy teraz o naszych Wierzbach :-)
DarekRz

magdah
24-11-2003, 22:52
Witam,

Zaczynam budowę dopiero w przyszłym roku ale już teraz chętnie poczytam o wszystkim co dotyczy tego domku. Może ktoś już mieszka? Mam obawy czy w pokoju dziennym nie będzie ciemno. Zastanawiam się nad poszerzeniem drzwi na taras i drugim oknie w kuchni.

pozdrawiam,

Magda

DarekRz
25-11-2003, 19:06
Też miałem takie obawy i dlatego mam zamiast okna wykusz i jeszcze dodatkowo okno w salonie i w kuchni. Mam nawet fajne zdjęcie, ale nie wiem jak je umieścić w tym poście :-(
Wprowadziłem jeszcze parę zmian, o których można przeczytać w tym wątku.
DarekRz

DarekRz
25-11-2003, 19:09
Pewnie masz już zbudowaną swoją wierzbę, ale piszę, bo mam stan surowy i służę odpowiedziami na ewentualne pytania :-)
DarekRz

Proszek
25-11-2003, 20:22
Też mieliśmy te same wątpliwości.
Poserzyliśmy okno balkonowe do wymiaru 2,40m.
W kuchni wstawiliśmy dodatkowe okno, jest jaśniej ale kuchnia jest zdecydowanie gorzej ustawna, brak miejsca na meble. :D

jedrek11
29-11-2003, 21:11
witam

Też mielismy takie dylematy, ale salon mamy z pustką - mam nadzieję że dwa okna dachowe doświetlą do dobrze - jest od południowej strony.

Mam pytanie do "zaawansowanych": robię instalacje C.O. i fachowiec orzekł , że moce grzejników w projekcie są o 30-40 % za niskie (przyjęto ok. 60 W/m2). Czy stosowaliście się do zaleceń z projektu i czy się to sprawdza?

Pozdrawiam

Proszek
30-11-2003, 09:08
Nie stosujemy się do projektu, zleciliśmy hydraulikowi przeliczenie mocy

magdah
01-12-2003, 22:49
dzięki, przeczytałam cały wątek od poczętku i co do światła w salonie moje wątpliwości zostały rozwiane:) nie zrobimy ścianki pomiędzy kuchnią a pokojem i poszerzymy drzwi na taras

dzisiaj byliśmy u architekta, który będzie wprowadzł zmiany w naszej wierzbie. przez dwie godziny mówił głównie o niedoskonałościach, a wręcz o katastrofalnych błędach w projekcie. wniosek końcowy był taki, że mamy wyrzucić ten projekt do kosza a on zaprojektuje dla nas NOWY WSPANIAŁY DOM! wysłuchałam i pozostałam przy swoim. zasiał jednak jakieś ziarenko niepokoju i zastanawiam się nad podniesieniem dachu i przebudową klatki schodowej. wiem że wiele osób też to zastosowało.

poza tym rozmowy w domu dotyczą głównie koloru elewacji :) niestety pomimo tego, że ciągle myślimy i mówimy o budowie, na naszej działce wciąż rosną chwasty... i tak będzie do wiosny

pozdrawiam, Magda

DarekRz
01-12-2003, 23:17
Podniesienie dachu to dobry pomysł (sam tak zrobiłem), ale trzeba potemto wszystko umeblować, pgrzać i sprzątać. :-)
DarekRz

Bonga
11-12-2003, 07:09
Witam wszystkich budujacych Wierzbę II!
Czy ktoś buduje może ten domek w bliższych lub dalszych okolicach Łodzi? Jesteśmy zainteresowani tym projektem i chcielibyśmy zobaczyć go "na żywo" aby podjąć ostateczną decyzję.

DarekRz
11-12-2003, 18:15
Od strony Łodzi to dokładnie po drugiej stronie Warszawy (25 km) stoi moja Wierzba. Troszkę zresztą ją pozmieniałem, ale jak chcesz zobaczyć idealny stan surowy otwarty to zapraszam :-)
DarekRz

JarekD
19-12-2003, 13:10
Witam Wszystkich po długiej przerwie. Budowy chyba zawsze się opóźniają, ale moja polecona firma budowlana buduje naszą Wierzbę II już 6 m-cy!!! i dopiero teraz kryjemy dach dachówką. :cry: Na szczęście zima jest łaskawa, a z dotychczasowych efektów jestem w sumie zadowolony. Pomimo tego jestem nadal optymistą i mam nadzieję, że następną choinkę będę ubierał już w swoim nowym domu.

A teraz chciałbym wszystkim Wierzbowiczom tym strudzonym jak ja budową i tym, którym wszystko łatwo przychodzi życzyć zasłużonego odpoczynku w nadchodzące świąteczne dni i spędzenia następnych świąt przed własnym kominkiem w pięknej, zaśnieżonej i urządzonej Wierzbie II.

Szczególnie pozdrawiam Tych, których miałem przyjemność odwiedzić i poznać osobiście na ich budowach.

http://skins.hotbar.com/skins/mailskins/img/120103/120103_aniI10_prv.gif

januszf555
13-01-2004, 13:58
Do Bogny


Jestem szczęsliwym właścicielem z ukochaną żoną wybudowanej wierzby II w Łodzi. (stan surowy otwarty) Jesli chcesz zobaczyć . Zapraszam[/img]

pyzia
29-01-2004, 14:24
Cześć! Czy ktoś z Forumowiczów tworzących wątek już zasiedlił wierzbę?
Ciekawa jestem jakie ma dygresje i uwagi do projektu po czasie?
Chętnie posłucham (i pewnie nie tylko ja) ...

DarekZ
06-02-2004, 11:57
Cześć Wierzbianie!!!
Mam już fundamenciki w mojej Wierzbie II i wkrótce chciałbym dalej budować - ale mam troszke niejasności np:czy rezygnując z niektórych okien u góry nie bedzie wtedy za ciemno, jakie te pomieszczenia są tak naprawdę duże? Czy może nieco podnieść dach? Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość obejrzenia takiego domku w naturze ( np: stan surowy zamkniety). Jeśli jest taka możliwość to proszę o kontakt, najlepiej z okolic Łodzi, Warszawy, Płocka.
Z góry dziękuję.
:cry: :roll: :o :D

misiunia
06-02-2004, 14:47
mam pytanie..!!!!!!!!!!!!!robię projekt promenady przy rzece...jak mam zaznaczyć na mapie wzniesie które chce zrobić a mianowicie góę??????????????????????????/ :D

Pepe
07-02-2004, 14:31
Mieszkam od 20 grudnia :)
Żałuje, że nie podniosłem poddasza o jakieś 40-50 cm, jest za nisko.Garaż przydalby się dłuższy o pół metra. A z okien dachowych absolutnie nie rezygnuj bo będzie za ciemno. Mam 9 sztuk, a przydałoby się nawet 10 (ciemno w garderobie).

pyzia
11-02-2004, 17:37
Pepe gratulacje! I dzięki za komentarz. Na razie poszliśmy dobrym tropem (ściana kolankowa 50 cm i garaż wydłużony o 1 m).
Jeśli jeszcze masz jakoweś obserwacje - napisz proszę!

mef
19-02-2004, 10:06
Witam wszystkich, jestem szczęśliwym kończącym budowę WierzbyII, moje zniany w projekcie to:
- częściowe podpiwniczenie budynku z wejściem z zewnątrz budynku (okazało się bardzo przydatne do przeprowadzenia różnych instalacji np. DGP z kominka, hydrofor - własna studnia, centralny odkurzacz i wiele innych)
- brak łuku za schodami (strop częściowo wylany)
- okno kuchenne 150x150
- salon, kuchnia, pomiszczenie gospodarcze obniżone o 25 cm
- powiększony taras
na dzień dziszejszy dom do położenia gładzi i zakup kuchni :D
mam nadzieję wprowadzić się w maju
dom budowany w Kępnie (południowa wielkopolska) zapraszam do wizytacji
Krzysiek

bronek
02-03-2004, 11:41
Witam klub "Anonimowych Wierzbowiczów" :-)

Mieszkam od "Wielkanocy 2003" co w praktyce oznaczało 15 listopad.
Sporo jest w tym wątku pytań o projekt - poniżej spis moich doświadczeń (projekt kupiony w 2001 - teraz może byc lepiej):
-sporo wymiarów w projekcie jest nieczytelnych (najeżdżajżcych się) - prawdopodobnie automat przerabiający projekt na lustrzane odbicie trochę go zmasakrował
-małe niezgodności wymiarów, np. otwór na drzwi wejsciowe ma oznaczoną szerokość 100cm a z sumowania wymiarów wynika że jest miejsca na 90 itd.
-w spisie więźby brak jednego słupa - denerwujące jeżeli trzeba płacić za transport jednej brakującej belki
-na rzucie fundamentów filary i słupy nie są oznaczone literkami - moja brygada o mało nie zapomniała wyprowadzić zbrojenia słupów ze zbrojenia ław
-garaż stanowczo trzeba przedłuzyć! Ja rozciągnołem go do max. długości belek systemu terriva 1 - trochę żałuję że nie więcej
-okno tarasowe z projektu (210cm) stanowczo za niskie - dałem 220 ale śmiało można dać więcej (poszerzyłem też nieco salon i zmieściły się drzwi trójskrzydłowe)
-(tutaj pluję sobie w brodę najbardziej :cry:) moim zdaniem dach nieco (30cm) podniesiony również dodałby domowi uroku - wizualizacje ze stron Horyzontu są troche przesadzone - wyglądają właśnie jakby nieco podniesiono dach.

Mam nadzieję że moje wypociny komuś się przydadzą.
Bronek

PS. Posłuchajcie: a może tak mała Wierzbowa galeria zdjęć naszych domów?
PPS. Czy komuś udało się zrealizować pomysł z krytą rynną?

pyzia
03-03-2004, 11:14
Dzięki Bronek! Wypociny się na pewno przydadzą następcom :) .
Pozdrawiam!

Yeti
08-03-2004, 21:22
Witam wszystkich wielbicieli Wierzby II (w jednym słowie to chyba będzie: wierzbicieli ? :) )
Szczególnie gorąco pozdrawiam założyciela muratorowego rodu Wierzbaków – seniora Pepe. Z zapartym tchem pochłonąłem całą lekturę tego wątku, po tym jak otrzymałem namiary na str. Muratora od p. Katarzyny z Horyzontu (to super, że w jednym miejscu mogę spotkać tylu ludzi połączonych, interesującym również mnie, tematem).
Pepe, gratulacje w związku z zamieszkaniem! Siedzisz sobie teraz pewnie przy kominku dumny jak paw 8) ze swego dzieła? Jeszcze raz brawo (!!!) i niechaj serce Twe rośnie, bo dokonałeś Rzeczy Wielkiej, szczególnie dziś – w dobie rosnących cen i uśmierconych płac.
Mam jednak nadzieję, że nie zrezygnujesz z odwiedzania tego miejsca w sieci i nadal będziesz podrzucał swoje spostrzeżenia dla nowych Wierzbowiczów kiełkujących coraz liczniej we wszystkich zakątkach PL. Jeśli chodziłyby Ci po głowie myśli o porzuceniu nas, już zawczasu błagam: PEPE WRÓĆ! :cry: (to samo dotyczy oczywiście wszystkich pozostałych Wierzbicieli, Wierzbowiczów i Wierzbaków – czyli Wszystkich, niezależnie od stanu zaawansowania budowy).
No dość tak… po tym przydługim wstępie – do rzeczy.
Jestem na etapie 0-wym lub jeszcze niżej. Właściwie to nawet określenie „w depresji” było by jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej, że po rozmowie z Horyzontem otrzymałem odpowiedź, że moje niewinne :wink: zmiany w W II stworzyły właściwie nowy projekt (czyżby W III ???); Darku Rz ty chyba mnie zrozumiesz, bo widzę, że też nieźle poszalałeś ze mianami.
No cóż, tak mi się właśnie podoba i nadal jeszcze wierzę, że wszystko da się zrobić, chociaż już drżę na myśl o wizycie u mojego archit. adaptującego projekt i jego reakcji (głównie tej finansowej) na moje pomysły. Oby to moje nothing impossible nie zmieniło się w Mission Impossible…
Moje zmiany wynikają głównie z usytuowania domu na działce (blisko jej prawej – wsch, granicy) i położenia samej działki względem stron świata (układ: płn. – płd., wjazd od str. płd.- ulica biegnie równolegle do płd. siatki). Przeróbki dotyczą zasadniczo zmiany funkcji niektórych pomieszczeń: wejście do budynku przez dotychczasowe pom. gosp.(5), lokalizacja kuchni(6) zamieniona z pokojem(9); kotłownia (z wyjściem na zewnątrz) na miejscu dotychczasowej łazienki(12) a łazienka - w połączonych pomieszczeniach: 1+2+4. Konsekwencją tych zmian było oczywiście przestawienie kilku ścian działowych.
To w bardzo dużym skrócie (mam oczywiście jeszcze co nieco w zanadrzu :D ). Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę spróbować zamieścić tu szkic (lub przesłać mailem).
Ponieważ sądzę, że raczej trudno mi będzie znaleźć kogoś z „moją W III”, więc chciałbym nawiązać kontakt z Wierzbowiczami w bardziej „czystej formie”. Byłbym oczywiście bardzo rad, gdyby ktoś wyraził zgodę na małą „wizję lokalną” – nie ma to jak zobaczyć coś na żywo :o (tym bardziej, że wisi nade mną groźba mojej małżonki, która stwierdziła, że oceni dom dopiero po zakończeniu budowy – strach pomyśleć co będzie, jeśli się jej nie spodoba!!! :evil: ).
Moje okolice to Łódź, ale jestem zdecydowany pojechać też gdzieś dalej (szczególnie preferowany kierunek to Warszawa – bywam tam czasem w sprawach służbowych).
PS
Mój dostęp do Internetu jest od jakiegoś czasu poważnie ograniczony – stąd wybaczcie gadulstwo, gdy już się do niego dorwę oraz proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na moją odpowiedź w tym wątku. Natomiast mam stały dostęp do poczty e-mail (adres skrzynki żony - pod ikoną poniżej).

Pozdrawiam i czekam na szybką reakcję (bo wiosna za pasem…)

wierzbianin
23-03-2004, 18:21
startuje za miesiąc koło wieliczki mam pare zmian w projekcie m.in. -poddasze nieużytkowe,brak schodów, sciana nośna w środku wyprostowana okno w kuchni 150*150, dach o dwa maxy do góry. ściany max+12styropian dachówka cementowa euronit,reszta wyjdzie w praniu. pozdrawiam wszystkich Wierzbian :D

23-03-2004, 21:44
Witam wszystkich wierzbian :) .Zaczynam gdzieś za miesiąc.Moje zmiany w projekcie:
-wydłużenie garażu o jakiś 1 m
-powiększenie okna w kuchni do 150x150
-dolna łazienka przeznaczona na pomieszczenie gospodarcze
-a te trzy pokoje na dole przrobione na sypialnię z pokojem kąpielowym i garderobą
-poddasze w zasadzie bez zmian
-ściany zew porotherm 36+10 cm wełny
-dachówka ceramiczna-rozważamy z mężem albo Creaton-Kerra-Pfaane brązowa angoba z oknami velux albo RuppCeramika-Sirius-brązowa angoba z oknmi ekoline
pozdrawiam

magdah
23-03-2004, 23:11
a my mamy już fundamenty i wmurowany "kamień węgielny"

pozdrawiam :D

wierzbianin
24-03-2004, 09:44
cze magdah, ile Cię kosztował materiał na fundament, wylewany czy z bloczkow a i co z garażem większy czy standart :wink:

magdah
24-03-2004, 21:06
garaż ma wymiary wg projektu, ale przeznaczamy go na dodatkowy pokój. Nasz garaż będzie wolnostojący, z tego też powodu trudno mi powiedzieć ile kosztowały fundamenty samego domu bo w tym przypadku nie rozdzielamy kosztów na dom i garaż. Fundamenty mąją warstwę podbetonu (10cm), potem beton "20" ze zbrojeniem (50cm) i trzy warstwy z bloczków.

Yeti
26-03-2004, 15:59
Wybieram się w niedzielę do W-wy. Czy jest ktoś na linii Łódź-Warszawa, kto zgodzi się na krótkie oględziny swojej Wierzby???
Błagam o szybką odpowiedź... (no i jakiś kontakt pod którym będę mógł Was szybko złapać).
PS
Czy Wy też macie problemy z wysłaniem "prywatnej wiadomości", czy tylko ja jestem taki "uprzywilejowany". Moje wiadomości pozostają w folderze "do wysłania" i nie chcą mnie opuścić... a może coś źle robię?

magdah
26-03-2004, 21:41
Yeti też się tym martwiłam ale z moich doświadczeń wynika że te wiadomości jednak dochodzą, nie wiem na czym to polega, może adresat musi otworzyć swoją skrzynkę, albo przesyłają wiadomości do skrzynek co jakiś czas, a może po wylogowaniu :-? , może ktoś bardziej fachowo wypowie się na ten temat,
pozdrawiam

Yeti
29-03-2004, 15:47
Widzę, że w łódzkim rejonie Wierzby chyba się nie udają ...a mówili mi , że nie ma z nimi problemu – że potrafią wyrosnąć na każdym gruncie...
:roll: Całe szczęście, że Warszawa nie zawiodła i... widziałem. Mimo, że jeszcze całkiem surowa to, mówię wam, Wierzba-in vivo robi wrażenie!
Magdo dzięki za odpowiedź. Jeśli jest tak jak piszesz powyżej to znaczy, że jedyny znaleziony przeze mnie łódzki wierzbianin albo nie chce ze mną gadać, albo nie obudził się jeszcze z zimowego letargu...
:cry: Pozdrawiam

pyzia
23-04-2004, 08:54
Kiedy kolejne zasiedlania Wierzb? My jak dobrze pójdzie :wink: już w ... październiku! Czy jest tutaj jakiś wcześniejszy Wierzbianin?

kamrejare
24-04-2004, 19:10
witam ja moja wierzbe stawiam w Nowym Sączu za tydzin zaczynamy robote pełna parą.
Pozdrawiam

kamrejare
25-04-2004, 18:52
Pewnie masz już zbudowaną swoją wierzbę, ale piszę, bo mam stan surowy i służę odpowiedziami na ewentualne pytania :-)
DarekRz
Witam posiadasz moze zdjęcia swojej wirzby bo aj zaczynam w kwietniu .Pozdrawiam kamrejare

piotrec
21-05-2004, 11:59
witajcie
od kilku dni szczesliwi posiadacze pozwolenia na budowe - kilka miesiecy walki-
wytyczone
zdjety humus
budowa w Rybniku
powodzenia
piotr

kamrejare
27-05-2004, 14:57
Witam masz moze jusz cos zrobione.
Pozdrawiam

DarekRz
07-06-2004, 22:46
Troszkę mnie nie było, ale już jestem. Coś wypadałoby zrobić w tym roku :)

DarekRz

kamrejare
17-06-2004, 07:30
Witam muglbys napisac na jakim etapie jestes.Bo Tesz buduje Wierzbe -mury

DarekRz
17-06-2004, 19:38
Mam stan surowy otwarty. Dach z pełnym deskowaniem i papą.
DarekRz

kamrejare
18-06-2004, 21:53
A masz moze jakies zdjencia hetnie bym zobaczyl pozdro

DarekRz
18-06-2004, 22:09
Jakoś w weekend spróbuję coś umieścić.

DarekRz

DarekRz
11-07-2004, 20:47
Sorki, długo pracuję i teraz jeszcze całe weekendy jeżdżę na rowerza, nie mam czasu się bawić w umieszczanie zdjęć na stronia. Ale mogę wysłać emalią, poproszę adres.

DarekRz

Pepe
27-07-2004, 22:25
Ale miło, że tylu nowych fanów tej chałupki sie pojawilo!
A ja przegapilem "okrągła drugą rocznicę" powstania tego wątku! Założyłem go dokładnie 17.07.2004.......ale ten czas leci ;)

Darek Rz
04-09-2004, 08:06
Witam !!!

Czy ktoś z państwa buduje dom Wierzba II lub Akacja II w okolicach
Lublina ???

bardzo proszę o info na priva : [email protected]
Pozdr .D.RZ

kamrejare
04-09-2004, 21:22
Ma ktoś może jakies zdjęcia Wierzby .Pozdro

kamrejare
04-09-2004, 21:23
[email protected]

Joasia Jasia
06-09-2004, 12:41
My mamy wybudowaną Akację II. TYlko trochę daleko - pod Szczecinem.

romola
06-09-2004, 15:58
Drodzy,
Próbuję namierzyć Wierzbę II w Łodzi lub jej okolicach.
Przejrzałem wszystkie posty i swego czasu był ktoś z Łodzi, ale niestety nie odbiera już chyba forumowej poczty (napisałem prośbę o namiary lub kontakt).
Czy jest ktoś może, kto może mi pomóc w tej sprawie - obejrzeniu Wierzby II na żywo.
Pozdrawiam

kamrejare
17-09-2004, 20:47
Witam jest może jakis nowy wierzbowicz?? jakis foto ??
Pozdrawiam

swistak
02-10-2004, 21:08
Delikatnie zmieniona ...
Tu front
http://swita.beep.pl/wierzba/przod.jpg

A tu zadek...

http://swita.beep.pl/wierzba/tyl.jpg

kamrejare
03-10-2004, 09:59
Wiatm.
Przepiękny dom marze by mieć swój w takim stanie .Ma Pan może jakieś foto w wewnątrz.Byłbym wdzięczny za udostepnienie.
Pozdrawiam

kamrejare
03-10-2004, 10:10
Witam jeśli można wiedziec to co w niej zmieniłeś.Ja mam odbicie lustrzane.Dom jest narzie do płyty szukam produktu na przykrycie dachu myślałem na dobra blachodachówka (cena,waga)A pan zdaje sie ma dachówke ceramiczna -jaka /??
Pozdrawiam Kuba

swistak
04-10-2004, 13:39
szukam produktu na przykrycie dachu myślałem na dobra blachodachówka (cena,waga)A pan zdaje sie ma dachówke ceramiczna -jaka /??

Moja szanowna małżonka (osoba mocno zapracowana) dała mi duża dowolność w kształtowaniu chałupki, głośna STOP było przy kryciu dachu … o dachu z cementu czy z blachy musiałem szybko zapomnieć.
Nasze wycieczki „w poszukiwaniu ładnego dachu” oraz konsultacje z dekarzem i zaprzyjaźnionym właścicielem składu budowlanego pomogły wybrać firmę i kolor.
Kompendium:
Roben w miedzianym kolorze!

swistak
04-10-2004, 13:57
Przeróbki.
1. Rezygnacja z poduch pod słupami na rzecz ciągłej ławy
2. Sciana dwuwarstwowa
3. rezygnacja z kominów spalinowych i wentylacyjnych
4. wyprostowanie ściany przy klatce schodowej
5. rezygnacja z ogrodowego kominka
6. przesunięcie na środek chałupki (wmiare możliwości) kominka wraz z przewodem dymnym
7. odchudzenie więźby
8. dach na kolanie
9. poprzestawiane okna
to te najważniejsze :)

kamrejare
04-10-2004, 16:44
Ja mam zmienione narazie tylko to że niemam kominka ogrodowego.
Ile wyszedł pana dach(dachówka,drewno,itd )jestem ciekawy bo nwieim czy mam sie zabierac za dachowke czy za bleache niepodobaja mi sie w niej te łączenia ale za to jest tańsza i lżejsza,I z czego robi Pan to na rogach domu bo w tych projektach z horyzontu jest to własnie zastosowane..Dziekuje i Pozdrawiam

swistak
04-10-2004, 19:45
...Ile wyszedł pana dach(dachówka,drewno,itd )jestem ciekawy bo nwieim czy mam sie zabierac za dachowke czy za bleache niepodobaja mi sie w niej te łączenia ale za to jest tańsza i lżejsza...

Dach powstał w tamtym roku tak że ceny troszkę nie dzisiejsze
Materiał na wieźbe, około 7000
(pomimo odchudzenia krokwi wyszło troszkę więcej m3 niż pani Jowitce, ponieważ by zachować proporcje w wysokości domu wyciągnąłem krokwie na długości + dłuższe słupy)

Roben około 23tys
I to była cena z 20% upustem!!!

swistak
04-10-2004, 19:56
I z czego robi Pan to na rogach domu bo w tych projektach z horyzontu jest to własnie zastosowane..Dziekuje i Pozdrawiam

1. Z profila UD30 zrobiłem stelaż przypory. Stelaż przytwierdzony jedynie do muru domu, tak by pracował na ławie właściwej.
2. Część przypór pokryłem sklejką wodoodporną, a część panelami podłogowymi (wersja mrozoodporna). Panele są o 30% tańsze od sklejki!!!
3. Pomalowałem folią w płynie
4. Przykleiłem styropian FS20 2cm
5. Zatopiłem siatkę szklaną + wzmocniłem naroża aluminiowymi kątownikami
6. Zaciągnąłem wszystko klejem
7. Zagruntowałem

I tak poczekają aż zakończę prace w ogrodzie, ponieważ mamy zamiar otynkować je akrylkiem w białym kolorze.

Daroll
04-10-2004, 20:08
Delikatnie zmieniona ...
Tu front
http://swita.beep.pl/wierzba/przod.jpg

A tu zadek...

http://swita.beep.pl/wierzba/tyl.jpg


a jest gdzies taras w tym domu??

swistak
04-10-2004, 20:22
Na swoim miejscu :lol: wytęż wzrok!

Daroll
04-10-2004, 20:57
aaaaaaaaaaa tarasik widze widze jakos mi wpadl w oko :lol:

swistak
08-10-2004, 08:41
ahaaa, chętnych zapraszamy na zwiedzanie :)
woj Mazowieckie Łomianki - Sadowa

Aniśka
13-10-2004, 22:01
czesc Swistak
bardzo chcialabym zobaczyc ten twoj domek, niestety nie moge znalezc twojej ulicy w Lomiankach . mozesz dac mi znac na priva gdzie mniej wiecej jest taulica i czy mozna was odwiedzic, [email protected]
a moze ktos inny z okolic w-wy wybudowal wierzbe II i moglby mnie zaprosic?

swistak
14-10-2004, 20:54
...bardzo chcialabym zobaczyc ten twoj domek...
no to zapraszamy!!!


...niestety nie moge znalezc twojej ulicy w Lomiankach...
Błąd w zaproszeniu:) Sadowa - to nie ulica tylko dzielnica w Lomiankach (mniej więcej na wysokości Witek Centrum).
a nasz domek stoi przy ulicy Turystycznej.

Aniśka
15-10-2004, 08:39
:D jak sie ciesze ze tak szybko odpowiedziales...
czy moge jutrorano (sobota) ? podam ci priva to wyslij mi dokladny adres. Pzdr
Aniśka
[email protected]

DarekRz
19-10-2004, 00:41
Cześć wszystkim,
znowu miałem chwilkę, żeby zajżeć an forum i oczywiście nie mogłem opuścić tego wątku :-)
Przypominam, mam Wierzbę II pod Warszawą (na wschód, okolice Konika Nowego) w stanie surowym i służę pomocą (również przyjmuję wycieczki :-)). Było kilka zmian, ale do odważnych świat należy!
Pozdrawiam

DarekRz

kamrejare
30-10-2004, 13:28
Witam jeśli macie jakieś foty Waszych wierzb to zachęcam do ich dodania.
Pozdro

DarekZ
04-11-2004, 20:38
Cześć Wierzbowicze!
Przyznam,że troszeczkę zaniedbałem śledzenie wątku Wierzby II.
Mam już domek w stan surowym ale jeszcze bez okien (czekam do Wiosny), obecnie jestem na etapie grodzenia działki (TO JEST NIESAMOWITY WYDATEK!!!!)
Dla tych którzy nie pamietają przypominam że buduję w okolicach Płocka
Spróbuję załączyć jakieś fotki (o ile dowiem sie jak to tutaj zrobić)
Pozdrawiam

kamrejare
05-11-2004, 16:01
Jakbys mógl to podziel sie to wiedzą ze mna bo tesz mam fotki lecz niewiem jak je zamieścić.
Jakby mógł Pan powiedzieć jaki ma Pan dach(materiał)jak cena była i ile wyszedł cały z oknami dachowymi .Ja prawdopodobnie rezgnuje i zostawiam 5 lub 6.Mam jeszcze do Pana pytania ale zapomniałem jak tylko sobie przypomne to je przytocze.
Pozdrawiam KUBA

zientek
08-11-2004, 19:57
http://www.ajanet.pl/CIMG0051.jpg

dorka1
19-11-2004, 18:54
Czes nowa wierzbianka dolacza do szczesliwcow pieknego projektu. :lol: jesli mozna to prosze o calkowity koszt pod klucz takiej wierzby.

dorka1
26-11-2004, 12:24
nasza wierzba powstaje w Świebodzinie mamy juz fundamenty ,reszta na wiosne :lol:

adria
10-12-2004, 10:32
Witam,
cieszę się, że jest trochę doświadczonych realizatorów Wierzby II, ponieważ już wkrótce zamierzam dołączyć do tego grona. Właśnie rozpoczynam etap adaptacji projektu i serię pytań do samej siebie, może na niektóre pomożecie odpowiedzieć:

1. czy garaż o szerokości wewnątrz 516 cm nie będzie za wąski na dwa samochody, załóżmy średniej wielkości,

2. czy rzeczywście ten garaż jest stosunkowo "krótki", że było sporo chetnych na jego wydłużenie - mój w projekcie ma 516 cm (w sumie jest kwadratem 516*516) - może jakieś sugestie w tym względzie,

3. czy ktoś budował bez wykusza? - mam taki zamiar, ale zastanawiam się jak to wygląda w praktyce - taka prosta, ciągła ściana - może mogę liczyć na jakieś fotki. P.S. Bardzo mi się podobają wykusze, ale raczej bedę musiała z niego zrezygnować ze względu na wymiary działki.

To na razie tyle, licze na podpowiedzi i bardzo pozdrawiam wszystkich wierzbowiczan. :P

DarekRz
04-01-2005, 19:52
Witam Wszystkich w Nowym Roku :-)
Adria - ja zrezygnowałem z wykusza w projekcie (poszeżyłem garaż i pokój do uzyskania prostej ściany) ale dołożyłem wykusz w miejscu okna w salonie. Jeśli Ci bardzo zależy mogę spróbować wrzućić jakieś fotki.
Pozdrawiam
DarekRz

adria
05-01-2005, 07:50
Darek Rz - taaaaak, bardzo mi zależy na tych fotkach, szczególnie tej ściany bez wykusza, ale chętnie zobaczę wszystko co masz. PS. tak jak pisałam, chciałabym mieć wykusz, ale nie mogę sobie na niego pozwolić, bo dom bez wykusza jest już na styk.
A czy ty wydłużałeś też garaż i wstawiałeś ściankę kolankową na poddaszu.
I Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich!!!!!!!

DarekRz
05-01-2005, 10:37
Tak, wydłużyłem garaż i poszeżyłem. Podaj jakąś emalię, to Ci wyślę te zdjęcia, bo nie za bardzo wiem, jak je umieścić na forum, poza tym są dość spore.
DarekRz

adria
05-01-2005, 13:25
Wysyłałam moją emalię na adres prywatny, ale chyba coś nie tak.
czekam zatem na fotki i pozdrawiam

adria

radomik
07-01-2005, 15:00
Witam.
Zaczynam "Wierzbić" od wiosny i mam prośbę. Jeżeli ktoś posiada swoje fotki tegożesz obiektu to bardzo proszę o mailiki.

[email protected] :D

FigoFago
10-01-2005, 21:56
Witam Wierzbowiczów,

To pytanie było już zadawane ale jakoś nikt na nie nie odpowiedział:

- Czy garaż jest na tyle szeroki by zmieściły się 2 samochody?
- Czy taras jest wystarczająco zadaszony by można było na nim siąść w czasie deszczu?

Pozdrawiam,

adria
12-01-2005, 10:49
no właśnie - ten garaż !!! - ja też prosiłam o jakieś szczególy w tej kwestii i nic...
Czy jest ktoś kto wie, czy w garażu o szerokości 516 cm da się zaparkować dwa samochody średniej wielkości bądź jeden duży i mały. Może są już jacyś użykownicy takiego.
Chyba będę musiała pomierzyć i potrenować na jakimś parkingu.

radomik
19-01-2005, 06:39
:)

asieńka
18-02-2005, 07:23
Witam serdecznie Wszystkich Forumowiczów:-)
Jestem szczęśliwą posiadaczką projektu Wierzby II nio i domku w stanie surowym zamkniętym :D ...

asieńka
18-02-2005, 07:31
Jeżeli chodzi o sam projekt to wprowadzilismy z mężęm parę zmian:
1. Podnieśliśmy dach - tzn. nad stropem dołożyliśmy jeden pustak i cegłę (budowalismy z Porothermu) dzięki czemu dolne okna nie są tak bardzo zasłoniete przez dach, nie pada na nie cień a góra jest trochę wyższa, oczywiście słupy na górze też zostały wydłużone...
2. Na dole zamontowaliśmy trochę większe wymiary okien niż w projekcie, a na górze zrezygnowaliśmy z jednego okna w pokoju (w tym co były 3)
3. Z pokoju który miał 10 m zrobiliśmy garderobę, ałazienkę powiększyliśmy kosztem garderoby, dzięki czemu uzyskaliśmy w garderobie wnęki na szafy. Zrezygnowaliśmy z osobnych drzwi do garderoby i łazienki, do "naszego kącika" wchodzi się przez sypialnię, z sypialni nie ma drzwi do garderoby tylko duży "otwór z łukiem" a z garderoby są drzwi do łazienki.
4. Powiększyliśmy trochę małą łazienkę na dole.
5. Powiększyliśmy łazienkę na górze, mamy teraz zrobione miejsce na prysznic (powstała taka wnęka gdzie będą potrzebne tylko szklane drzwi).
...pozdrawiam...
Czy ma ktoś może jakieś pomysły na wykończenie wierzby w środku???

asieńka
18-02-2005, 10:40
wszystkich, którzy chcą zobaczyć parę zdjęć wierzby zapraszam na stronę www.domnahoryzoncie.pl...
trzeba wejść do klubu internetowego, zalogować się jako gość i przejść do galerii zdjęć...jest tam parę fotek wierzby II
pozdrawiam Asia

kamrejare
18-02-2005, 17:33
Witam mam pytanie buduję wierzbe II odbicie lustrzane.I interesuje mnie ile wchodzi na nia dachówki robena .
Dzieki Pozdro

Darek Rz
18-02-2005, 19:45
Witam !!!
Darku RZ powinniśmy zagrać w totka !!!!

pozdr D.RZ

Zbyszek 1
22-02-2005, 12:00
Po długich poszukiwaniach i lekturze forum zdecydowaliśmy się na budowe Wierzby II - bardzo chcielibyśmy zobaczyc ten domek. Czy mozna kogoś z was odwiedzić? Bylibyśmy bardzo wdzięczni. Będziemy budowąć w miejscowości Marianów, jakieś 30 km od Warszawy.

adria
11-03-2005, 10:04
do Asieńki,
w jaki sposób powiększyliście tę łazienkę na górze, że powstała wnęka, do której potrzebne są tylko szklane drzwi? - interesują mnie takie funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązania.
Na dole mamy takie same rozwiązania, z tym że drzwi do garderoby i łazienki z korytarza.
Pozdrawiam,
adria

adria
11-03-2005, 10:11
Jeszcze jedno do Asieńki,
czy mogłabyś mi udostępnić na priva info w sprawie kosztów robocizny stanu surowego otwartego (tzn. z dachem bez stolarki), najlepiej odzielnie mury i odzielnie dach. Rozglądam się za ekipami i chciałam się zorientować w cenniku. Dzięki.
adria

asieńka
11-03-2005, 11:32
ściankę, która jest w projekcie równo z kominem albo nawet przed kominem zrobiliśmy za kominem i tym samym uzyskaliśmy troche dłuższy "hol" na górze, a jeżeli chodzi o tą wnękę w łazience, to do tej cofniętej ściany za kominem dobudowaliśmy prostopadle kawałeczek ścianki i powstała wnęka na prysznic tak że będą potrzebne tylko szklane drzwi jako wejście...
nie wiem czy coś z tego rozumiesz...:-) trochę namotałam, ale nie wiem jak mam Ci ti opisać...może spróbuję naszkicować i prześlę Ci mailem...

ściana za kominem została cofnięta tylko do drzwi...

asieńka
11-03-2005, 11:35
z tego co pamiętam to ekipa za dach wzięła od nas 10 tys. za robociznę - więźba, położenie dachówki, kominy, wstawienie okien, rynny...

adria
11-03-2005, 11:49
kurczę, naprawdę nie wiem za bardzo o co chodzi - jak patrzę na projekt to u mnie wszystkie ścianki są za kominem...??? Niewiem, może być też tak, że mam trochę zmeniony projekt przez Biuro, mam bardzo świeży. Więc reflektuję na ten szkic.
pozdrawiam,
adria