PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o bramach zdalnie otwieranych



Wojbol
07-08-2014, 10:43
siema. jestem na etapie ogradzania działki, zastawiam się nad wyborem bramy wjazdowej. sąsiedzi mają bramy z pełną automatyką na pilota, trochę mnie taka kusi. trochę się obawiam czy to przypadkiem nie będzie się psuło. macie takie bramy i możecie coś o nich powiedzieć? jesteście zadowoleni z zakupu?

Liwko
07-08-2014, 11:43
siema. jestem na etapie ogradzania działki, zastawiam się nad wyborem bramy wjazdowej. sąsiedzi mają bramy z pełną automatyką na pilota, trochę mnie taka kusi. trochę się obawiam czy to przypadkiem nie będzie się psuło. macie takie bramy i możecie coś o nich powiedzieć? jesteście zadowoleni z zakupu?

Takie bramy są ok i gdybym robił bramę wybrałbym właśnie taką, ale... Zastanów się najpierw czy w ogóle brama jest ci potrzebna. My Polacy chcemy wszystko grodzić, tak jakby to nas przed czymś miało uchronić. Doszedłem do wniosku, że cały przód zostawię u siebie nieogrodzony. Samochód i tak najczęściej stoi nie w garażu a przed nim. Przednią linię działki wyznaczę bukszpanem, posadzę kilka drzewek, wybrukuję podjazd i chodniczki do domu i po robocie. tanio, ładnie i przyjemnie. Jak na zachodzie panie :)

Kubencki
07-08-2014, 14:31
Jeśli automatyka jest dobrze zamontowana oraz dobrej jakości to służy bezawaryjnie :)

kalumet
07-08-2014, 18:06
ja mam bramę przesuwną z napędem z mhose, tańsza wersja nice do samodzielnego montażu
działa bez problemu od jesieni
jeżeli będziesz otwierał i zamykał bramę dość często to warto zainwestować w napęd
jeżeli częściej korzystasz z furtki to szkoda wydawać kasę

beatagl
10-08-2014, 13:09
Takie bramy są ok i gdybym robił bramę wybrałbym właśnie taką, ale... Zastanów się najpierw czy w ogóle brama jest ci potrzebna. My Polacy chcemy wszystko grodzić, tak jakby to nas przed czymś miało uchronić. Doszedłem do wniosku, że cały przód zostawię u siebie nieogrodzony. Samochód i tak najczęściej stoi nie w garażu a przed nim. Przednią linię działki wyznaczę bukszpanem, posadzę kilka drzewek, wybrukuję podjazd i chodniczki do domu i po robocie. tanio, ładnie i przyjemnie. Jak na zachodzie panie :)

Tylko że w Polsce jest inna mentalność , nie ogrodzisz to będziesz miał nieproszonych gości . Ja dopóki nie ogrodziłam to codziennie ktoś zachodził nieznany, a to po "cygara" a to napić się wody i takie tam.

Taka brama z napędem to jest wygoda, aspekt bezpieczeństwa, zatrzymujesz się przy drodze, otwierasz bramę, wracasz do samochodu inni muszą cię omijać, nie wspomnę o zimie. A tak otwierasz sobie wcześniej, wjeżdżasz spokojnie
Ja też jestem na etapie szukania napędu mam już swój typ Faac 414 (brama dwuskrzydłowa) zasięgałam opinii znajomych i teraz już wiem że dobry napęd służy bezawaryjnie latami. Myślę ze warto zainwestować w napęd

Nefer
10-08-2014, 14:49
Jeśli Ci sie chce w deszcz, śnieg, zawieruchę wychodzić z samochodu i szarpać się z bramą ...to nie zakładaj silnika :) Jednak docelową bramę zrobiłabym PO zakończeniu budowy - ciężki sprzęt, HDSy z materiałami , wywrotki ... u mnie (w mieście) nie było za dużo miejsca ma manewry, więc różnie bywało :)

choina
12-08-2014, 07:36
Ja od kilku ładnych lat mam bramę przesuwną ze sterownikiem. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie, pół życia męczyłem się z otwieraniem bramy, a teraz pyk na pilot i gotowe :D Teraz nie wyobrażam sobie życia bez tego, serio to mega duże udogodnienie. Dużo zależy od sterownika, bo to w końcu on odpowiada za działanie całości. Jeśli kupisz coś renomowanej firmy to małe szanse że coś Ci zacznie się psuć, albo zamarzać w zimę. U mnie jest zamontowany napęd beninca bull 8M i nic się z nim nie dzieje, ładnie chodzi nawet przy sporych mrozach. a jakby co zawsze jest gwarancja, bo beninca kupuje u dystrybutora więc zawsze jest możliwość tej gwarancji gdyby coś się zaczęło dziać.

map78
12-08-2014, 09:14
Mogę tylko potwierdzić słowa przedmówcy:yes: U mnie piaty rok niezawodnej pracy właśnie się rozpoczyna. Napęd to Faac 740, a brama przesuwna 4m. Ten sam pilot obsługuje również bramę garażową, więc od razu można wjechać do garażu. Zasięg pilota ze 150m spokojnie. Pozdrawiam

CzarnyIwan
12-08-2014, 09:48
A ja zapytam z inne strony. Wiele razy powtarza się tu argument komfortu związanego szarpaniem sie z bramą w zime lub deszcz. W moim przypadku brama przesuwna odpada, nie ma miejsca na jej otwieranie z boku działki. W grę wchodzi jedynie uchylna. Czy śnieg zalegający na podjeździe nie blokuje takiej bramy. Komfort, komfortem ale żeby sobie posiedzieć w aucie przy jej otwieraniu chyba najpier i tak trzeba polatać z łopata?

Kubencki
12-08-2014, 15:45
Podgrzewany podjazd można wykonać ;) W innym przypadku zostaje kochana żona/mąż lub dziecko które odśnieży :D

kalumet
12-08-2014, 16:41
A ja zapytam z inne strony. Wiele razy powtarza się tu argument komfortu związanego szarpaniem sie z bramą w zime lub deszcz. W moim przypadku brama przesuwna odpada, nie ma miejsca na jej otwieranie z boku działki. W grę wchodzi jedynie uchylna. Czy śnieg zalegający na podjeździe nie blokuje takiej bramy. Komfort, komfortem ale żeby sobie posiedzieć w aucie przy jej otwieraniu chyba najpier i tak trzeba polatać z łopata?

jak brama będzie podniesiona te parę cm i na dole ażurowa, nie ze sztachetek itp to nie powinno być problemu
aż takich opadów śniegu u nas nie ma
można kupić zdeka mocniejszy napęd i z lekkim śniegiem powinien sobie poradzić

beatagl
12-08-2014, 23:23
aż takich opadów śniegu u nas nie ma

To zapraszam w zimie na Podkarpacie !!!

kalumet
13-08-2014, 19:30
To zapraszam w zimie na Podkarpacie !!!
pytający pochodzi bardziej z centralnej części kraju
mieszkając na takim terenie to brama przesuwna i po problemie

henryk.zalewski
26-09-2014, 08:35
Jak dla mnie takie bramy są przede wszystkim wygodne.
Wiadomo,jeśli zdecydujesz się na tańszą, będą jakieś problemy z nią

beatagl
27-09-2014, 15:40
pytający pochodzi bardziej z centralnej części kraju
mieszkając na takim terenie to brama przesuwna i po problemie

Jeśli tylko wielkość działki na to pozwala ( zakładając 4m długości bramy i 1m szerokości furtki potrzeba minimum 9m na zainstalowanie bramy przesuwnej) ja nie mam takiego komfortu i jest dwuskrzydłowa

beatagl
27-09-2014, 16:56
Mozna zainstalowac brame lamana... wtedy po otwarciu skrzydlo ma 1m a nie 2 ;)

Co racja to racja :)
Ale jak na razie, nikt nie wymyślił jeszcze łamanej przesuwnej :)

norbert27
28-09-2014, 10:16
Witam. Wg mnie bramy dwuskrzydłowe ładniej wyglądają, ale jeśli chodzi o wygodę użytkowania to przesuwne są lepsze...
A co do napędów do bram, to jedno jest pewne, lepiej zainwestować w pewne i sprawdzone marki... Chociaż wygodne są, ja się nie zdecyduję na napęd.
Jakoś nie czuję popędu, aby wszystko w moim otoczeniu było automatyczne itp itd.
Brama sama się otwiera, drzwi się same otwierają, światła się same zapalają, ogródek sam się podlewa, a jak nastąpi przerwa w dostawie prądu, to nie muszę kończyć, każdy wie o co chodzi...

Nefer
28-09-2014, 16:56
Jak nastąpi przerwa w dostawie prądu (co od 6 lat się nie zdarzyło, ale...) to wysiądę z samochodu i otworzę bramę ręcznie. Gdzie problem?

norbert27
28-09-2014, 21:12
Wiem wiem, czarny scenariusz.... Ale zdarzyć się może. A najpierw to trzeba wysprzęglić napęd i dopiero bramę otworzyć... Ręcznie.

Nefer
28-09-2014, 23:30
Przekręcasz kluczyk i już...nie wiem o co chodzi :)

norbert27
29-09-2014, 18:09
A kluczyk zawsze nosisz przy sobie... Dobrze, już skończ, bo ciągniesz jakąś niepotrzebną dyskusję, forumowicz się o coś innego pytał, domyślam się już skąd się te ponad 34 tysiące wpisów znalazło :P

Zbyszko_z_Łodzi
30-09-2014, 08:49
A kluczyk zawsze nosisz przy sobie... Dobrze, już skończ, bo ciągniesz jakąś niepotrzebną dyskusję, forumowicz się o coś innego pytał, domyślam się już skąd się te ponad 34 tysiące wpisów znalazło :P
No ja noszę przy sobie, bo mam go przypiętego do kluczy od domu... Gdzie tu problem? ;) Jeśli stać tylko na to po zakończeniu budowy to polecam montować automatyczną bramę, bo to duża wygoda i tyle. Nie rozumiem ludzi, którzy mają jakieś wątpliwości do tego... Po co szukać minusów gdzieś, gdzie ich nie ma?

pionan
01-10-2014, 09:39
Takie bramy są ok i gdybym robił bramę wybrałbym właśnie taką, ale... Zastanów się najpierw czy w ogóle brama jest ci potrzebna. My Polacy chcemy wszystko grodzić, tak jakby to nas przed czymś miało uchronić. Doszedłem do wniosku, że cały przód zostawię u siebie nieogrodzony. Samochód i tak najczęściej stoi nie w garażu a przed nim. Przednią linię działki wyznaczę bukszpanem, posadzę kilka drzewek, wybrukuję podjazd i chodniczki do domu i po robocie. tanio, ładnie i przyjemnie. Jak na zachodzie panie :)
wyjątkowo zgadzam się z przedmówcą :D
Właśnie kończę wykonywanie przodu dokładnie tak, jak wyżej jest napisane. Pierwotnie miał być żywopłot z bukszpanów + brama i furtka. właśnie wczoraj podjęliśmy decyzję, ze furtki i bramy nie będzie. Podjazd docelowo będzie wyłożony łupkiem granitowym.
O tyle mieliśmy fajnie, że bukszpany, które wyznaczają przednią linię działki są już kilkuletnie (odpowiednio wcześniej szczepione i rozsadzane, dzięki temu mają już ponad pół metra wysokości. Także za free, nie licząc pracy, mamy "ogrodzenie" :) Zresztą, w wolnej chwili trzasnę fotkę i wrzucę.

Nefer
02-10-2014, 01:22
A kluczyk zawsze nosisz przy sobie... Dobrze, już skończ, bo ciągniesz jakąś niepotrzebną dyskusję, forumowicz się o coś innego pytał, domyślam się już skąd się te ponad 34 tysiące wpisów znalazło :P

Kluczyk mam przy pilocie od bramy - co w tym zadziwiającego ? Najwięcej mają do powiedzenia ci, którzy takiej bramy nie używają. Ci wiedzą najlepiej jak często się psuje, jak często wyłączają prąd i jak ciężki jest kluczyk od silnika. Są specjalistami.
A 34k wzięło sie od 2005 roku - wiem, nie każdy jest na tyle bystry. I najlepiej będzie jak Ty skończysz , bo jak widzę jesteś wybitnym teoretykiem tematu :)

P.s. zazdroszczę ludziom, którzy nie muszą się odgradzać. Niestety w dużym mieście to proszenie sie o kłopoty. Przetestowałam i postawiłam ogrodzenie.

Nefer
02-10-2014, 01:37
Niestety, złodzieje, poszukiwacze złomu, Rumunki "szukające kartonów", miejscowe pijaczki myjące się pod kranem ogrodowym, różnej maści nawracacze wiary, nurki śmietnikowe rozcinające worki w poszukiwaniu puszek - pomimo, że odkładałam dla nich osobno w torbie przy śmietniku od strony ulicy - tudzież mamusie z dziećmi (dzieci rwące kwiaty w moim ogródku, "bo to takie wzruszające"). Nie miałam ochoty prowadzić jałowych dyskusji z ludźmi traktującymi mój ogród jak swój (szczególnie leżąc na leżaku z bikini). Nie dało się. Bukszpany też miałam, fajnie odchowane, ale przed Wielkanocą wszystkie wyszły z działki i pewnie świetnie się sprzedały pod kościołem.

Fajnie, że wchodzą nowe technologie :) Widziałam gdzieś wersję video-domofomu, ktory można obsłużyć appką z telefonu. Jesteś w pracy i widzisz kto do Ciebie dzwoni. I np. jesli to kurier z przesyłką - po prostu go wpuszczasz, żeby został paczkę na terenie. Bajeczka :)

pionan
02-10-2014, 14:45
Ja mieszkam na wsi. Wiem kto kradnie. Jak się wprowadziliśmy, wystarczyła krótka, szorstka rozmowa. Chłopaki do dziś się kłaniają :)
Poza tym cisza, spokój. 2,5 roku mieszkamy bez ogrodzenia i nic takiego o czym pisze Elfir, nie miało miejsca.

leśko
16-10-2014, 14:16
posiadam od 7 lat bramę dwuskrzydłową i jedyną wadą automatyki jest to, że w razie awarii prądu brama nie działa i nalezy ją wtedy odblokować i otworzyć ręcznie

Ja wiem, czy to znowu taka wada...? Często masz awarie prądu? Bo tam, gdzie mieszkam awaria zdarza się raz na kilka lat... Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem awarię prądu. Więc to jest jeden przypadek na 1000 wjazdów? Chyba można to podciągnąć pod tzw. margines błędu ;)

norbert27
16-10-2014, 17:52
A 34k wzięło sie od 2005 roku - wiem, nie każdy jest na tyle bystry. I najlepiej będzie jak Ty skończysz , bo jak widzę jesteś wybitnym teoretykiem tematu :)

P.s. zazdroszczę ludziom, którzy nie muszą się odgradzać. Niestety w dużym mieście to proszenie sie o kłopoty. Przetestowałam i postawiłam ogrodzenie.

Nie teoretykiem tylko praktykiem tematu... Ogrodzenia, bramy, furtki, balustrady, wiaty, garaże, drzwi metalowe, tym się zajmuję... Czasami wejdę, coś napiszę, wyrażę swoje zdanie albo doradzę... Nic więcej. 34 tysięcy wpisów, nie wiem czy ma to związek z jakąkolwiek bystrością, dla mnie to masa czasu spędzona na forum...

rafal194
18-10-2014, 06:45
posiadam od 7 lat bramę dwuskrzydłową i jedyną wadą automatyki jest to, że w razie awarii prądu brama nie działa i nalezy ją wtedy odblokować i otworzyć ręcznie

Automaty do bram skrzydłowych można wyposażyć w akumulatory które w czasie prądu dają zasilanie.

beatagl
18-10-2014, 12:32
Automaty do bram skrzydłowych można wyposażyć w akumulatory które w czasie prądu dają zasilanie.

Nie popadajmy w skrajność, żeby montować akumulatory, ile razy brakuje tego prądu w roku i jeszcze właśnie w tedy gdy musimy otworzyć lub zamknąć bramę ?

Ja właśnie jestem "świeżym" posiadaczem takiego napędu do bramy dwuskrzydłowej i nigdy ale to nigdy przed decyzją zakupu nie pomyślałam że nie otworzę bramy bo prądu nie będzie, to jakaś paranoja żeby tak myśleć, A jeśli już się zdarzy to jest ten wspomniany kluczyk, który można wozić w schowku auta

rafal194
18-10-2014, 17:14
Skrajność to już tu jest wcześniej.Dywagacje na temat braku prądu.

beatagl
18-10-2014, 20:58
Skrajność to już tu jest wcześniej.Dywagacje na temat braku prądu.

Też tak myślę i wiem, że o tych akumulatorach napisałeś w formie ciekawostki .

Megana
26-10-2014, 05:20
Niestety to taki kraj w którym brak szacunku dla własności prywatnej. Jak nie masz płotu i bramy to albo ktoś łazi po obejściu, albo spora część kierowców uznaje że to fajne miejsce do zawracania a nawet parkowania. Jeżeli obok masz budowy to na 100% wcześniej czy później dostawa zawraca na Twoim podjeździe. Tabliczka "teren prywatny" nie działa - albo nie umieją czytać albo mają to w nosie

portaga
27-10-2014, 17:52
Jeśli tylko wielkość działki na to pozwala ( zakładając 4m długości bramy i 1m szerokości furtki potrzeba minimum 9m na zainstalowanie bramy przesuwnej) ja nie mam takiego komfortu i jest dwuskrzydłowa

Ja tez nad tym rozmyślam, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby brama przesuwna po otwarciu zachodziła za furtkę? Oczywiście wtedy nie można otworzyć furtki, ale za to można wejść przez otwarta bramę :-)
Tak mi się wydaje, że jedno z drugim jakoś specjalnie nie koliduje?

surgi22
27-10-2014, 18:09
Oczywiście że może brama zachodzić na furtkę ( aby uniknąć uszkodzenia furtki i bramy - można otworzyć bramę tylko przy zamkniętej furtce - kontaktron i gra ).

marchew
28-10-2014, 09:25
W Krakowie na Woli J. popularne w tej sytuacji (braku miejsca na bramę przesuwną) są bramy podnoszone do góry (te z garaży).

matejko
03-11-2014, 11:24
Bramy zdalnie otwierane są oczywiście badzo wygodne. Nie wyobrażam sobie, żebym miał za kazdym razem wysiadać i otwierać i zamykać... To trochę kłopotliwe.