PDA

Zobacz pełną wersję : brama wjazdowa 2 dni ma i lakier się łuszczy co jest?



fantomek24
07-08-2014, 15:00
wykonawca jest w trakcie kończenia ogrodzenia frontowego zamontował bramę wjazdową profile poziome pomalowane na szaro, bramy miały być ocynkowane, zauważyłem że w niektórych miejscach szczególnie na łączeniach ale nie tylko schodzi warstwa lakieru pokrostu złuszczając się niewielkimi płatkami, czego to jest przyczyną?
zastanawiam się czy kazać zdejmować i zabierać odrazu do poprawy czy pozwolić zamalowac pędzelkiem?
dzięki za wszelkie rady

Kubencki
07-08-2014, 20:13
Źle dobrana farba lub nie przygotowany ocynk. U nas zawsze matujemy ocynk włókniną, myjemy ropuszczalnikiem i dopiero malowanie.

bartus01
09-08-2014, 23:09
Źle dobrana farba lub nie przygotowany ocynk. U nas zawsze matujemy ocynk włókniną, myjemy ropuszczalnikiem i dopiero malowanie.

Pod farbę nawierzchniową na ocynk wymagana jest specjalna farba podkładowa. U mnie też w niektórych miejscach odchodzi to płatkami - ściągnąłem, przetarłem, przemyłem rozpuszczalnikiem i pomalowałem raz jeszcze podkładem, zobaczymy co będzie po nawierzchniowej....

rafal194
10-08-2014, 08:06
Podkład jest niekoniecznie potrzebny.Są farby bezpokładowe jak np.DEKORAL Fawinyl C pracuje razem z podłożem.Całą role odkrywa tu jak napisał Kubencki przygotowanie ocynku,Świeży ocynk jest tłusty.Wiele małych firm olewa przygotowanie ocynku ,poprzestając jedynie a przetarciu rozpuszczalnikiem.

autorus
10-08-2014, 11:49
Co to za firma ?

Kubencki
10-08-2014, 12:15
Nie trzeba malować podkładami. Wiele firm produkuje farby na ocynk bezpodkładowe. My malujemy lakierami przemysłowymi trójskładnikowymi. Zero problemów z odchodzeniem farby. Oczywiście ogrodzenie jest odpowiednio przygotowane. Najpierw szlifowanie nierówności po ocynku, następnie miejsca gdzie nie było szlifowane są zmatowione włókniną lub szczotkami, całość odkurzona powietrzem i umyta rozpuszczalnikiem lub zmywaczem. Nawet malarnie proszkowe stosują piaskowanie elementów przed malowaniem.

owczarek
14-08-2014, 07:12
Źle dobrana farba lub nie przygotowany ocynk. U nas zawsze matujemy ocynk włókniną, myjemy ropuszczalnikiem i dopiero malowanie.

Zgadzam się z Kubenckim. Zamówienie kwalifikuje się do poprawy. Zwróć uwagę, żeby przygotowali dobrze ocynk, a następnie najlepiej niech pomalują farbą proszkową.

Krzysztof Krysiński