PDA

Zobacz pełną wersję : Karkówka z grila-proszę o przepisy



mnowak355
08-08-2014, 12:01
Witam
Jak w temacie, proszę osoby zaprawione w grilowaniu o proste przepisy na przygotowanie marynaty do tego mięsa.
Z góry serdecznie dziękuje.
Pozdrawiam

niktspecjalny
08-08-2014, 21:09
Wbrew pozorom karkówka lubi swą naturalność w smaku bez przesadzania z przyprawami ale to tylko moje skromne zdanie.Ostatnio karkówkę robię tak:
Około 1 kg karkówki.Marynata.łyżka oregano,łyżka majeranku,siekana kolendra,łyżeczka ostrej papryki i łyżeczka pieprzu ziołowego,jeden pomidor sparzony bez gniazd nasiennych,dwa ząbki czosnku ja lubię.seta lub więcej oliwy z oliwek,sok z jednej cytryny limonki.Blender i marynata gotowa.Jeszcze same steki-kotlety.Kroję w centymetrowe plastry i rozbijam tłuczkiem włókna na dość cienko.Składam na pół i jeszcze raz rozbijam.Tak z każdym stekiem.W marynatę na kilka godzin i na grilla.Zasada węgiel-brykiet żar.bez tacek z przygotowana polewką z piwa lub koniaku.Dlaczego koniaku .Mają fajny smak jeszcze bardziej chlebowy jak z piwem.

kasia234
18-09-2014, 12:49
Moja najprostsza marynata to papryka ostra i słodka z piwem lub winem czerwonym, no i oczywiście sól do smaku. Tak mało ale jak cudownie smakuje :P

Adik50
03-01-2015, 13:14
Kiedyś kombinowałem z przyprawami teraz nie . Nie używam oliwy bo w karczku dość tłuszczu Więc szklanka wody i ząbek czosnku mała cebula trochę musztardy i sól pieprz papryka koncentrat pomidorowy trochę majeranki troszkę cukru i alkocholu wino ,piwo albo wódka zależy co mam pod ręką To wszystko Robię grube kotleciki troszkę z młotka i sru do zalewy przez noc .Potem do lokomotywy Dzieciaki uwielbiają :no:

mnowak355
04-01-2015, 16:44
serdecznie dziękuję za wszystkie propozycje. Jako że por roku nie bardzo "grilowa" obiecuję że wszystkie sprawdzę wiosną i latem i dam znać.
Gdyby ktoś miał jeszcze ochotę podzielić się swoimi przepisami na jakieś dobre mięsko, niekoniecznie karkówkę to serdecznie zapraszam.

Adik50
04-01-2015, 18:27
:bye:Ja się fascynuję trochę po amerykańsku i na pewno jak odpalę moją lokomotywę to wyprubuję to ;https://www.youtube.com/watch?v=bdOjov8Yyn0
2 odpalenie będie to;https://www.youtube.com/watch?v=Phrr9_eHr7s Zrobiłem PYCHA wszyscy się zajadali do pełna

mnowak355
22-07-2015, 16:34
Ale zrobiłeś mi smaka tymi filmikami. Następny grill to te hot dogi chyba wypróbuję.

Adik50
20-08-2015, 12:30
Jako że mój gril także wędzi wiec karczek inaczej czyli baleron
Najpierw w solanke na 5 dni potem w dym w lokomotywe