PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa Ciepła



weidemann
10-08-2014, 15:37
Poproszę o informację na temat pomp ciepła firmy DAIKIN. Zamierzam dokonać zakupu takiej pompy. Będę wdzięczny za pomoc czy warto tą czy rozpatrzyć innych dostawców, Viesseman, Nibe, Neura itd. Pompę ma montować deweloper który buduje mi dom.

Pozdrawiam
Paweł

asaselllo
10-08-2014, 19:30
pompa grutowa czy powietrzna bo to zasadnicza różnica.
Oprócz urządzenia bardzo ważnym elementem jeśll nie najważniejszym jest prawidłowa instalacja c.o w budynku.

Tomaszs131
10-08-2014, 20:01
Proponuje zapytac dewelopera o OZC.
Przy blednym doborze mocy pompy, nawet zakup tak dobrej pompy jaka jest Daikin nie pomoze.
Viesmana nie polecam, za duzo problemow z serwisem ich pomp. Zapytaj dewelopera o wczesniejsze jego realizacje, warto sprawdzic czy sie na tym znaja.

elrow23
13-08-2014, 15:39
czyli rozumiem, że Ty wybierasz pompę ciepła w sensie firmę, a deweloper montuje to, co zakupisz? Nie leci ze standardu na całe osiedle(?) jednym typem pompy?

weidemann
14-08-2014, 06:40
Raczej pompa napowietrzna. Z tego co się orientowałem to koszt gruntowej jest bardzo wysoki. Chociaż jeśli warto to może i lepiej ponieść takie koszt. Tylko ile czasu będzie trwał zwrot z takiej inwestycji. Gdzieś czytałem, ze ludzie polecali firmę Clima Komfort oferującą pompy Neura.

weidemann
14-08-2014, 06:41
A co to takiego OZC?

weidemann
14-08-2014, 06:43
Buduje osiedle i raczej proponuje ten typ pomp. Oczywiście, że je zachwala. Istnieje możliwość zmiany na inna tylko, że wyboru musze wtedy dokonać samemu.

okobar
14-08-2014, 07:12
po 1 - więcej tematu w temacie, samo "pompa ciepła" to ciut mało dla osób mających styczność z Daikinem, moga nawet nie wchodzić w Twojego posta
po 2 - OZC - google się kłania :)
po 3 - widac że nie przeczytałeś żadnego topiku na forum
po 4 - podałbyś proponowaną ci cenę za tego Daikina - byłoby co porównywać z kosztami instalacji gruntowej
po 5 - nie podałeś regionu
po 6 - nie podałeś nawet podstawowych parametrów domu, działki a nawet proponowanej Ci przez kogoś pompy

weidemann
14-08-2014, 08:30
Tak to bywa z laikiem który chce dom kupić, tzn powiedzmy postawić, a nie ma pojęcia o niczym.
Wystąpiłem już do dewelopera o OZC domów mi zaproponowanych, w grę wchodzą dwie realizacje na działce 1050m2:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-janowcach-g2/rzuty/2/me19209464f6d9 Powierzchnia domu: 141,01 m2 +garaż 48,08 m2 +kotłownia: 9,63 m2 lub http://extradom.pl/projekt-domu-opalek-ii-n-2g-BSB1079 .Pow. użytkowa 141,75 m2 . Region to dokładnie Toruń.

okobar
14-08-2014, 09:40
a koszt powietrznego Daikina?

z tych dwóch wolałbym z Archonu - prostsza konstrukcja, powinna być tańsza :)
ale ja nie lubię kopertowych dachów, sam zresztą kończę budować z ich projektu....

metraż podobny do mojego, kształt i materiały podobne, OZC powinieneś mieć ciut mniejsze od mojego (mi wyszło zapotrzebowanie na pc od 8kW do 11kW w zależności od tego kto wykonywał ) :P

weidemann
14-08-2014, 09:59
czekam na odpowiedź co do ceny pompy. ogólnie nie jestem fanem domów z poddaszem użytkowym ale ceny z użytkowym I piętrem są strasznie wysokie.
chciałem stawią w sumie inny domek ale cena jaka mi deweloper za stan deweloperski netto 450 tys. http://extradom.pl/projekt-domu-homekoncept-7-KRX1007.
powodzenia życzę w realizacji.

Pyxis
14-08-2014, 10:24
Projekt ciekawy, ale ten taras nad garazem ktorego uzywal byc co najwyzej do suszenia prania, to pewne klopoty. Jesli nie od samego poczatku, to przynajmniej po kilku latach.

Jestes z miasta RM, wiec odszukaj na forum kolege o nicku "wihajster". Poprowadzi Cie za raczke odnosnie instalacji pompy gruntowej i z tego co tu pisali jego klienci za przyzwoita kase.