PDA

Zobacz pełną wersję : kosiarka spalinowa - napęd, silnik



sylwek1974
11-08-2014, 09:31
Witam,

muszę niedługo kupić własną kosiarkę spalinową - do koszenia mam ponad 700 metrów.

Czy możecie coś powiedzieć na temat silników chińskiej firmy Loncin? Bawić się w to czy lepiej B&S?

Czy kosiarka z napędem ma tylko same zalety czy też jakieś wady?

Będę wdzięczny za pomoc.

beatagl
11-08-2014, 18:52
Mówią, że B&S są najlepsze

ja zaryzykowałam i kupiłam silnikiem górnozaworowym OHV 7,5 km, mam do koszenia 20 arów i daje rade bez najmniejszego problemu. ( kosiła dopiero 5 razy :) )
Szukaj coś o mocy od 6km, z dużymi kołami najlepiej łożyskowanymi. opcja READY STAR jest tez fajna, duży otwór wlotu do kosza jest ważny bo będzie się zapychał jak będzie mały
Bez napędu nie wyobrażam sobie koszenia tak dużych powierzchni
Wada kosiarki z napędem jest taka, że napęd może się zepsuć :)
Myślę, że jak ktoś użytkuje normalnie kosiarkę, wymienia oleje i nie kosi kretowisk, kamieni, chaszczy to każda posłuży długo

jaremy
02-09-2014, 12:09
czyżbyś ogród już ogarnął.
ja walczyłem miesiąc

zagorski-tomasz
09-11-2014, 18:10
Witam,

muszę niedługo kupić własną kosiarkę spalinową - do koszenia mam ponad 700 metrów.

Czy możecie coś powiedzieć na temat silników chińskiej firmy Loncin? Bawić się w to czy lepiej B&S?

Czy kosiarka z napędem ma tylko same zalety czy też jakieś wady?

Będę wdzięczny za pomoc.

Loncin ma niezłe silniki,ale też nie wszystkie modele,ogólnie to zależy od Firmy która produkuje kosiarki jakie modele wsadza do swojego sprzętu,natomiast czy z napędem czy nie to zależy czy działka jest raczej niezakrzewiona,jeżeli masz jakieś krzaczki to lepiej bez napędu bo łatwiej się manewruje,napęd jest fajną sprawą ale trzeba umieć go użytkować inaczej tylko przeszkadza

NOMIS
09-11-2014, 22:03
Mam kosiaekę firmy ALKO z rozrusznikiem elektrycznym, kupiona w Castoramie. Jest z napędem, szerokość 50 cm, kosz plastikowy-wygodnie się nim operuję. Wcześniej miałem kosiarkę z koszem materiałowym i takiego nie polecam.
Polecam

kalaf5
25-12-2014, 21:36
Ja mam kosiarkę z przysłowiowych śmieci ,marki partner
Kupiona z demobilu za 400 zł z napędem i koszem ,silnik 4t b&s
Działa już drugi rok
Przejdź się po giełdach rynkach targach, pełno tam ludzi handlujących takimi rzeczami

artur45tt
29-12-2014, 14:50
ja od sąsiada kupiłem jeszcze kosiarkę spalinową z czasów prl :) działa już ponad 2 dekady :)

robek69
29-12-2014, 15:04
ja kosiarki nie potrzebuje kosiarki, poniewaz mam sami iglaki, i trawa jest tylko przy ganku a tam robie podkaszarka

krzysztof.semieniuk
21-02-2015, 09:59
Witam

Ja mam makitę :D i jestem bardzo zadowolony ... jedynie raz mi się pasek napędu urwał... ale 30zł i po sprawie :D

Smakor
02-09-2015, 10:40
Też rozglądam się za kosiarką i wstępnie zdecydowałem się na AL-KO. Mają różne serie kosiarek, nie do końca czuję jeszcze czy warto kupować najdroższe modele (ok 2 kzł) czy te pośrednie (1,5) nie będą wystarczające. Mają modele z własnym silnikiem jak i z B&S. raczej na ten drugi się nastawiam. Rozrusznik i sterowanie prędkością to chyba nie zbyt potrzebne bajery. Sam napęd wydaje się dobry bo kosiarka spalinowa lekka nie jest. Jednak napęd rządzi się swoimi prawami. Mając kosiarkę z napędem dobrze tak zorganizować ogród aby kosić długimi pasami bez omijania przeszkód, bo z napędem wymaga jego rozłączania. W sumie to nie kłopot bo puszczamy rączkę i napęd się odłącza. Chciałbym przed kupnem udać się do kogoś i sprawdzić kosiarkę z napędem w akcji to będzie dobry test. Przy większych areałach chyba warto od razu szukać kosiarki z najszerszą szerokością koszenia.

Smakor
18-04-2016, 10:17
Mam złe doświadczenia z produktami marki "najtańsze w kategorii"... Lepiej od razu kupić drugą żeby czymś kosić jak pierwsza będzie w serwisie...

zagorski-tomasz
26-02-2017, 18:45
AL-Ko jest bardzo dobrym wyborem i najlepiej kupić w sieci sprzedaży(jest na stronie AL-KO) a nie byle gdzie