PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc przy kupnie okna i wymianie



Nevilek
11-08-2014, 13:48
Witam. Przymierzam się do wymiany okna w swoim pokoju. Mieszkam w kamienicy gdzie grzeje się węglem w piecach kaflowych, a okna są wysokie (1950x1180) Parę lat temu w innym pokoju, od strony północnej, zostały wymienione dwa okna. Pomimo, że są 3 szybowe zimą wydaje się, że jest zimniej niż było, kiedy były zamontowane stare okna. Chciałbym uzyskać od Was pomoc, ponieważ całkowicie się na tym nie znam, a nie chcę popełnić tego samego błędu. Byłem zapytać w Expres Okna i wyszło, że zwykłe okno (przepuszczalność ciepła 1,0) 659zł + montaż 220, natomiast niby lepsze 3 szybowe (przepuszczalność szyby 0,5, a ramy 0,77) 1038zł. Niestety przepuszczalność ciepła nic mi nie mówi, ponieważ nie jestem w stanie porównać, natomiast cena jest o wiele wyższa. Tylko czy warta?

Mój pokój znajduje się od strony południowej, okno zaczyna być nieszczelnie i strasznie od niego wieje. Zimą pale pół wiaderka i wystarcza to na dzień/półtora. Może macie jakieś wskazówki z doświadczenia na co zwrócić uwagę, albo polecicie jakąś firmę. Słyszałem że Oknoplast nie jest złe.


Pozdrawiam