PDA

Zobacz pełną wersję : odciążenie stropu



olomajdan
13-08-2014, 17:54
Witam, niedługo będę robił wylewki mixokretem na pietrze mojego 25 letniego dom. mam na piętrze dwa duże pokoje o powierzchni 19m2. pierwotnie miała tam być podłoga na legarach lecz teraz chciał bym mieć wylewki i panele. Fachowcy od wylewek orzekli że można zrobić wywlekę i że na gorszych stropach wylewali. Jednak mnie dręczy czy dla świętego spokoju nie powiercić w ścianach otworów i nie powkładać w te otwory przez całe długości i szerokości pokoju drutu na wzór kratki w zaszycie i zalać ich wylewką żeby ta wylewka wsparła się trochę na ścianach, nawet jeśli nie ona to potem meble i inne sprzęty które będą kładły nacisk na wylewkę?

_olo_
13-08-2014, 20:40
Nie wiem czy to coś da, raczej nic.
Jak masz obawy to lepiej podłoga na legarach, pod legary jakaś taśma żeby nie stukały jeżeli strop nie do końca równy lub się przyłożyć w układaniu, między legary możesz dać jakieś dodatkowe wygłuszenie, na to płytę drewnopochodną, maty i na wierzch możesz ułożyć sobie panele.

jajmar
13-08-2014, 21:48
Boisz sie o strop zleć komus sprawdzenie, obliczenia czy wytrzyma.
Co do pomysłu z pretami nic to nie da.

Są gotowe suche jastrychy układane w formie płyt, są lżejsze od posadzki może coś takiego rozwiąże problem.

beton44
14-08-2014, 05:01
Jeżeli nie zależy na wysokości /ta podłoga na legarach to powiedzmy było 15 cm/
to o ile strop jest w miarę równy - można panele położyć bezpośrednio na stropie wyrównawszy tymi firmowymi matami, czy też wyrównać
niską warstwą wylewki samoziomującej - jej grubość technologiczna zaczyna się od "0", - niekoniecznie walić 10 cm "wylewki betonowej"...