PDA

Zobacz pełną wersję : Woda w niecały rok po wykonaniu sufitów podwieszanych z wełną mineralną



Adrian304
16-08-2014, 07:48
Witam uprzejmie,

niecały rok temu w czterech pokojach zrobiłem sufit podwieszany wraz z ociepleniem w postaci wełny mineralnej i teraz w każdym pokoju w którym był zrobiony sufit cieknie z reguły z jego brzegów. Nie wiem czym jest to spowodowane gdyż nie było mnie miesiąc w domu, a podczas mojej nieobecności był jeden dzień z ogromną ulewą więc albo woda spowodowana jest przez wełnę z folią albo przez zalany komin na dachu, nieszczelny dach?( Na dachu nie widać jakichkolwiek defektów na papie). W jednym pokoju od 5 dni kapie woda po folii nieustannie cały czas w podobnym tempie. Na kominie teraz zamontowałem daszki żeby już do niego tak nie lało w czasie ulew. Co do budynku to jest to stary domek z płaskim dachem niedawno kryty papą.
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu powodu dlaczego woda ścieka po tych sufitach. Zamieszczam zdjęcia poglądowe z sufitami oraz rysunek.

Pozdrawiam

Fo_
16-08-2014, 09:39
Jakie warstwy w tym dachu/stropodachu?

Adrian304
16-08-2014, 09:50
Nowa Papa kładziona pod stare warstwy papy > beton > szlaka > beton> wełna > folia > płyta GK

Fo_
16-08-2014, 21:18
Prawdopodobnie problem z kondensacją pary wodnej,a do tego możliwe zawilgocenie stropodachu- brak odpowietrzenia..

jasiek71
16-08-2014, 21:31
Prawdopodobnie problem z kondensacją pary wodnej,a do tego możliwe zawilgocenie stropodachu- brak odpowietrzenia..

jeżeli w zimie się nie lało to raczej nie jest kondensacja, obstawiam przecieki dachu ....:yes:

Adrian304
17-08-2014, 07:44
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Co do braku odpowietrzania to na dachu są wykonane 4 kominki wentylacyjne, zaraz zamieszczę zdjęcia jak dach wygląda.

Jak zobaczyłem przecieki to pomalowałem dach w miejscu w którym kapała woda oraz wokół komina ale jak już wspominałem nie było widać na papie jakichkolwiek defektów które mogły by powodować przeciek.

Fo_
17-08-2014, 11:34
jasiek71 problemy z dyfuzją mogą pojawić się również latem- jest to odwrotna sytuacja.
My tu możemy sobie gdybać.
Jak dla mnie przegroda na 90% została źle wykonana, nie wspominając o projekcie bo pewnie takowego nie było..

klaudiusz_x
18-08-2014, 23:30
Opisz problem w temacie z dachami.
Moim zdaniem ułożenie papy wokół komina jest niewłaściwe. Papa jest nalepiona na papę i woda może dostawać się pod spód. Ponadto nie masz wcięcia w kominie. Woda może spływać po nim, przedostaje się pod papę i dalej do pokoi.
Zadaj pytanie w dziale z dachami. Tam masz speców od tych spraw.

EDIT:
Woda mogła wypłynąć na skutek wcześniejszego zalania, wtedy kiedy dach był przed remontem.

Adrian304
19-08-2014, 19:57
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Ja też raczej stawiałbym na nieszczelny dach/komin niż na kondensacje pary w pomieszczeniach ponieważ woda wyskoczyła w kuchni i w innych pokojach w tym samym czasie, a przecież w kuchni wilgotność jest o wiele większa niż w reszcie pomieszczeń. Co do papy na kominie, starannie, kilkukrotnie smarowałem łączenia żeby być pewnym ich szczelności. Niewiedziałem że komin powinienem naciąć. Zaznajomie się bardziej w temacie i jak wróce do domu to wykonam stosowne poprawki. Dzięki wielkie za informacje.

Fo_
19-08-2014, 21:04
Masz ocieplenie zrobione od wewnątrz i jeśli nie zostało to wykonane z należytą starannością to będziesz miał w przyszłości poważny problem. Co do zdjęć to ciężko stwierdzić cokolwiek na ich podstawie. To dekarz wykonując prace daje gwarancję i nacięcie w kominie nie jest konieczne.

klaudiusz_x
19-08-2014, 22:31
Masz ocieplenie zrobione od wewnątrz i jeśli nie zostało to wykonane z należytą starannością to będziesz miał w przyszłości poważny problem. Co do zdjęć to ciężko stwierdzić cokolwiek na ich podstawie. To dekarz wykonując prace daje gwarancję i nacięcie w kominie nie jest konieczne.


Nowa Papa kładziona pod stare warstwy papy > beton > szlaka > beton> wełna > folia > płyta GK
Zgadza się. Przeoczyłem.
Dla mnie położeniem nowej papy i ociepleniem dachu oznacza położenie styro z papą. Sąsiad tak robił.
Mój przedmówca ma rację. Ocieplenie od wewnątrz jest ciężkie do wykonania.
Szkoda że nie zapytałeś przed położeniem papy.

Adrian304
20-08-2014, 07:31
Kominy ja obrabiałem. Myślę że dla pewności zrobię to nacięcie. Jeden z forumowiczow polecał wcześniej ten sposób:Na kominie nad papą (około 10mm) naciąć szlic na głębokość 20 mm. Po wydmuchaniu pyłu ze szczeliny wcisnąć w nią specjalistyczny silikon dekarski i wprowadzić obróbkę blacharską zachodzącą na papę 10 cm. Uzupełnić silikon nad obróbką a nadmiar ściągnąć mokrym palcem tworząc gładką spoinę. Co o tym sądzicie Panowie?

xmsg
20-08-2014, 20:11
Tak się kończy niewłaściwe ocieplanie od wewnątrz. Przy dodatkowym oszczędzaniu szczelnoscia domu. :lol:

Chłopie zastanów się nad tym co piszesz.
Co ma do tego ocieplenie w lecie, jak leje się ciurkiem do wnętrza.

To jest ewidentna nieszczelność dachu i tyle.

Problem w tym, że nawet jak uszczelni się dach, to wełna może być częściowo do wymiany.

Pozdrawiam
GREGOR

FlashBack
22-08-2014, 19:09
Chłopie zastanów się nad tym co piszesz.
Co ma do tego ocieplenie w lecie, jak leje się ciurkiem do wnętrza.

To jest ewidentna nieszczelność dachu i tyle.

Problem w tym, że nawet jak uszczelni się dach, to wełna może być częściowo do wymiany.

Pozdrawiam
GREGOR
Gość od termowizji, samozwanczy szpec po dwudniowych seansach prania mózgów.

zeusrulez
23-08-2014, 01:46
Tak się kończy niewłaściwe ocieplanie od wewnątrz. Przy dodatkowym oszczędzaniu szczelnoscia domu. :lol:

No to poradź co zostało źle zrobione. Z chęcią Cię wysłucham 8-)

Pozdrawiam

xmsg
23-08-2014, 09:10
Gość od termowizji, samozwanczy szpec po dwudniowych seansach prania mózgów.

Błyskotliwe jednozdaniowe nieznaczące wypowiedzi tak nabiły licznik postów - elito?
Słonko chyba za mocno przygrzało w tym roku w Szczecinie.

G

Polar_Bear
06-11-2014, 22:31
Nowa Papa kładziona pod stare warstwy papy > beton > szlaka > beton> wełna > folia > płyta GK

Ostrzegam, że jestem laikiem, który się dopiero rozeznaje, do tego babą.
Pytam, bo sama chcę uniknąć wtopy: ...czy folia nie powinna być po obu stronach wełny? Czy nie... :P