PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyrównać poziom między pomieszczeniami?



Slawsuc
16-08-2014, 09:05
Witam,
szukam pomocy w rozwiązaniu problemu, mianowicie: Remontuję mieszkanie (budynek z lat 60), po usunięciu kafli w kuchni okazało się że wylewka pod nimi jest popękana, dlatego ją usunąłem razem z podsypką (piach i żwir). Teraz powstał problem zrównania poziomu podłogi w kuchni i w przedpokoju. Różnica to 4-5 cm. Myślałem o użyciu styropianu podłogowego 3cm, potem zaprawa wyrównująca 1-2 cm a na koniec samopoziom w obu pomieszczeniach. Dodam że remont z wyłączeniem układania kafelek chciałem wykonać sam a na sytuację w kuchni nie byłem przygotowany. Z góry dzięki za odpowiedź.

beton44
16-08-2014, 16:20
Witam,
szukam pomocy w rozwiązaniu problemu, mianowicie: Remontuję mieszkanie (budynek z lat 60), po usunięciu kafli w kuchni okazało się że wylewka pod nimi jest popękana, dlatego ją usunąłem razem z podsypką (piach i żwir). Teraz powstał problem zrównania poziomu podłogi w kuchni i w przedpokoju. Różnica to 4-5 cm. Myślałem o użyciu styropianu podłogowego 3cm, potem zaprawa wyrównująca 1-2 cm a na koniec samopoziom w obu pomieszczeniach. Dodam że remont z wyłączeniem układania kafelek chciałem wykonać sam a na sytuację w kuchni nie byłem przygotowany. Z góry dzięki za odpowiedź.


Zły pomysł. To co planujesz nie będzie miało oczekiwanej wytrzymałości - czyli się rozleci pod butami.
Musisz odtworzyć to co było. Czyli tzw. "wylewka cementowa" w worach do pożądanego poziomu czyli
poziom docelowy - grubość płytek - 0,5 cm na klej. .
Oczywiście możesz użyć jakiejś zaprawy samopoziomującej przeznaczonej do takiej grubości /5cm/
ale koszty cię zjedzą, zaprawa cementowa kilka razy tańsza.


Sugeruję warstwy:
1. Zagruntowanie tego co jest, wyrównanie zaprawą wyrównawcza może być w celu położenia folii na czymś równym, co nie przebije jej przy kładzeniu
2. Położenie folii czy to foliowej czy to folii w płynie /koszt duży/ coby nie zalać pomieszczeń pod spodem, w drugim przypadku otrzymasz niezłą izolację przeciwwodną na wszelki wypadek
3. Wylewka cementowa z wora /dużooo worów.
4. Płytki.

almarat
16-08-2014, 23:48
zrób tak jak beton pisze, ja u siebie strasznie przejechałem się na steropianie podłogowym. Fakt ze był dość tani więc pewnie nie najlepszej jakości ale w końcu po kilku latach mi wszystko popękało i musiałem robić podłogę drugi raz :mad:

Kal_b_E
17-08-2014, 12:16
Potwierdzam, styropian będzie pękał po kilku latach. Odpowiednia zaprawa samopoziomująca byłaby idealna, ale biorąc pod uwagę koszty, pomysł betona jest najbardziej optymalny

Slawsuc
17-08-2014, 17:06
OK, czyli styropian to kiepski pomysł. Decyduję się na wylewkę. A co powiecie na wylewkę betonową z perlitem? Teoretycznie koszt nie będzie dużo większy, a pewne zalety są. 5cm x 8mkw to daje 400 litrów przy cenie ~200zł za m3 perlitu EP180 wydaje mi się warte rozważenia. Jaka Jest wasza opinia?

_unnamed
19-08-2014, 19:51
Jakie zalety masz na myśli? Ciężko doradzać jeśli nie wiadomo co chcesz osiągnąć. Styropian i perlit sugerują, że chciałbyś zwiększyć opór termiczny podłogi - czy tak? Co jest pod podłogą? Inne mieszkanie, piwnica, brama?

Slawsuc
20-08-2014, 08:45
Inne mieszkanie. Przede wszystkim boję się że pod ciężarem klasycznej wylewki ugnie się strop i sąsiadowi z dołu popęka sufit. Izolacja termiczna też będzie mile widziana.

_unnamed
20-08-2014, 09:01
Jeśli pod spodem jest inne (ogrzewane) mieszkanie to izolacja nie ma sensu. 4-5 cm to w sam raz grubość wylewki betonowej. O ciężar chyba nie ma się co martwić, skoro poprzednio był tam piach i żwir.