PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrównanie terenu (podkład) pod betonowe, ażurowe bloczki



AndroBud
16-08-2014, 14:20
Witam!
Jestem nowym użytkownikiem więc mam nadzieję, że temat jest w dobrym miejscu.
Sprawa wygląda tak, że za budynkiem chcę wyłożyć ażurowe betonowe płyty wymiary 65x85cm. Wcześniej istniało tam szambo (niedawno wybudowali siec kanalizacyjną). Szambo zostało zasypane oraz teoretycznie górna warstwa zagęszczona. Teren 7.2mx5m na którym chcę wyłożyć płyty jest teoretycznie w miarę poziomy. Proces osiadania gruntu myślę, że już się zakończył ze względu na czas oraz parkowanie samochodu.
Jakie jest moje pytanie? Mianowicie chciałbym porady czy moje myślenie jest dobre. Na w miarę zagęszczony grunt mam zamiar dac podkład stosowany pod kostkę i wyrównac go na zasadzie "ściagania" łatą na wcześniej zamontowanych jakby "szynach" (długie ruru 0,5cala).
Moja największa obawa jest taka czy po ułożeniu płyt nie będą one nierównomiernie osiadać bo jak wiadomo podkład jest istotnym elementem. Chodzi o to że nie mam dostępu do zagęszczarki i czy zwykłe ułożenie podkładu i wyrównanie nim terenu wystarczy (teren pod podkładem jest zagęszczony)? Dodam, że będzie tam wjeżdżać samochód osobowy.

Z góry dziękuję za wszelkie porady