PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk gipsowy Diamant - poprawki



lookaszpl
17-08-2014, 09:23
Witajcie,
Mam zrobiony w domu tynk gipsowy, ktory wyszedl bardzo prosto, tylko ma jeden mankament. Co jakis czas ma jakis ubytek np. ryska, dziurka. Nie chcialbym klasc gladzi na calosci tylko wyrownac same ubytki. Kupilem gladz Master gotowa w wiaderku, zatarlem to i na nastepnym dzien chcialem przetrzec papierem sciernym K150. Niestety po przetarciu rysy wracaja. Zastanawiam sie czy morzecie doradzic cos takiemu laikowi jak ja? Moze trzeba to pierwszo zagruntowac? A moze zlego papieru uzylem? Prosze podpowiedzcie cos, bo nie chcialbym placic za gladzie na calosci, ale z drugiej strony te ubytki troche denerwuja.

Radosław Krasowski
17-08-2014, 18:11
Witajcie,
Mam zrobiony w domu tynk gipsowy, ktory wyszedl bardzo prosto, tylko ma jeden mankament. Co jakis czas ma jakis ubytek np. ryska, dziurka. Nie chcialbym klasc gladzi na calosci tylko wyrownac same ubytki. Kupilem gladz Master gotowa w wiaderku, zatarlem to i na nastepnym dzien chcialem przetrzec papierem sciernym K150. Niestety po przetarciu rysy wracaja. Zastanawiam sie czy morzecie doradzic cos takiemu laikowi jak ja? Moze trzeba to pierwszo zagruntowac? A moze zlego papieru uzylem? Prosze podpowiedzcie cos, bo nie chcialbym placic za gladzie na calosci, ale z drugiej strony te ubytki troche denerwuja.

Użyj cekolu b 45 finish ( z castoramy) i przeszlifuj . powinno być ok, Jesli ubytek jest zbyt duży to najpierw wypełnij zwykłym gipsem potem gładź i na końcu szlifowanie.

sztylet
25-10-2014, 03:30
A czy można podszlifować miejscami tynk Diamanta? czym to się robi??

domelek
23-09-2016, 09:00
Też mam pytanie czy ten tynk się szlifuje - inaczej mówiąc jak się go powinno przygotowywać pod malowanie ?

E-Rzecznik Śnieżka
31-10-2016, 21:16
Szanowni Państwo,

odnośnie szlifowania tego tynku – stosowne informacje powinny znajdować się w karcie technicznej produktu lub u producenta. Polecam miejscową naprawę ubytków z użyciem masy naprawczej ACRYL-PUTZ® LT 22 LIGHT. Po jej aplikacji należy na zaprawki nałożyć emulsję podkładową dedykowaną dla wybranej farby nawierzchniowej. Jeśli natomiast konieczne jest całościowe szpachlowanie, to podłoże trzeba zagruntować przed i po szpachlowaniu. Tynki gipsowe są bardzo chłonne i trzeba zadbać o ograniczenie ich chłonności, aby uniknąć późniejszych problemów z malowaniem.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Slawko123
31-10-2016, 21:37
Też mam pytanie czy ten tynk się szlifuje - inaczej mówiąc jak się go powinno przygotowywać pod malowanie ?tez chciałbym sie dowiedzieć. Tez mam tynki Knauf Diamant i czeka mnie przygotowanie do malowania. oczywiście chodzi o samo szlifowanie, bo nakładanie rożnego rodzaju chemii to wiem.

ag2a
01-11-2016, 19:22
Po pierwsze nie szlifuje się tynków gipsowych bo będą wyglądały jeszcze gorzej. Tynk gipsowy ma mikroskopijną wartwę na sobie "gładzi-mleczka" a pod spodem jest kruszywo. Dlatego zasada jest prosta jak mówi Ci tynkarz że ten tynk jest pod malowanie i najwyzej sobie mozna wyprawki zrobic to znaczy że oszukuje. Każdą gładź będzie widać mniej czy więcej ale będzie

Radosław Krasowski
02-11-2016, 19:50
Po pierwsze nie szlifuje się tynków gipsowych bo będą wyglądały jeszcze gorzej. Tynk gipsowy ma mikroskopijną wartwę na sobie "gładzi-mleczka" a pod spodem jest kruszywo. Dlatego zasada jest prosta jak mówi Ci tynkarz że ten tynk jest pod malowanie i najwyzej sobie mozna wyprawki zrobic to znaczy że oszukuje. Każdą gładź będzie widać mniej czy więcej ale będzie

Porażająca wiedza, jak to na forum zresztą...


https://www.youtube.com/watch?v=H0iZ43L3OrU

Slawko123
02-11-2016, 20:17
Porażająca wiedza, jak to na forum zresztą...

]szczerze mówiąc to na tym filmie widać tylko, ze ktoś szlifuje ścianę i ze lampa ładnie świeci.
A co do szlifowania, to pewnie się szlifuje. Poza tym w czym problem spróbować na kawałku ściany i zobaczyć efekt?
@Radosław Krasowski, filmy fajne, ale przydałaby się lepsza rozdzielczość i ostrość :)

ag2a
03-11-2016, 14:28
nie pisze tego z kosmosu tylko z praktyki 10 lat wykonywania tynków. Spróbuj poszlifować taki tynk a potem mów kto ma rację

Radosław Krasowski
03-11-2016, 14:37
nie pisze tego z kosmosu tylko z praktyki 10 lat wykonywania tynków. Spróbuj poszlifować taki tynk a potem mów kto ma rację

ok rozumiem ale Ty masz na myśli gipsowe lekkie a tu chodzi o utwardzane. Wiem, że lekkiego nie wyszlifujesz bo wydostaje się z niego kamień ale z utwardzanym jest inaczej. Mam go u siebie w domu wyszlifowanego i jest super. Poza tym na każdej budowie robię prezentację tą szlifierką co jest na filmiku i wiele osób już to widziało. Oczywiście tynk musi być już suchy aby to pokazać.

Pozdrawiam.