PDA

Zobacz pełną wersję : Wysoki podjazd pod garaż... jak?



patol
17-08-2014, 10:37
Witam
Planuję zrobić podjazd pod garaż aby w końcu móc zaparkować auto na zimowe noce. Obecnie mam wszystko ładnie ubite (ściągnięty humus, potem ubity piasek i na koniec kruszywo 32-64) i zagęszczone w zeszłym roku. Teraz aby wjechać do garażu zostało mi jeszcze z 80cm. W jaki sposób to najlepiej rozwiązać? Samym wysypywanie kruszywa i ubijaniem, zagęszczaniem to chyba będzie za wysoko?

End_riu
17-08-2014, 14:13
Wrzuc fotke, bo rozwiazan moze byc kilka.
Postaramy sie dobrac rozsadne

Pozdrawim.

patol
17-08-2014, 16:38
Proszę :)

https://imageshack.com/i/ezw8CIv2j
https://imageshack.com/i/kpoirlLhj

End_riu
17-08-2014, 21:34
Ogolnie masz tam sporo do podniesienia.
Wjazd wejscie i zapewne opaska bedzie wyzej od poziomu trawnika.
Dodatkowo wjazd bedzie trzeba oporowac palisadami, zeby nie robic chorych spadkow.
Wywal tam wywrotke tlucznia i zagesc, bo nie widze sensu robic odciecia z piachu.
Najlepiej przygotuj juz calosc pod ukladanie pozniej kostki. Oszczedzisz w przyszlosci troche kasy.

Szkoda tylko bylo ladowac marmolit ponizej poziomu kostki.

Pozdrawiam.

patol
17-08-2014, 22:08
Z tym marmolitem to ojciec się rozpędził i było już za późno... na szczęście to tylko z 1,5m, więc tragedii nie ma :)
Czyli wystarczy nasypać tłucznia i dobrze to ubić i powinno wystarczyć?
Spotkałem się jeszcze z opiniami, że można (mniej więcej na szerokość kół samochodu) ułożyć bloczki betonowe lub zrobić wylewkę z betonu.
Prawda to czy raczej podarować sobie takie akcje?

End_riu
18-08-2014, 17:30
Kruszywa bedziesz mial tam, az za duzo. Tira moglbys parkowac :-)
Tylko syp warstwami i zageszczaj.

Pozdrawiam.

varez
12-06-2023, 12:32
Witam wszystkich. Postanowiłem napisać ten post z nadzieją uzyskania podpowiedzi co w moim przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. Chodzi mi o podjazd do garażu. Co prawda nie jest zbyt wysoko, natomiast wylewka (10 cm), poniżej fundament z bloczka i kilka cm niżej ziemia. Plac przed garażem był wielokrotnie zagęszczany klińcem, jest krótko mówiąc twardo. Niestety nie stać mnie na kostkę przed garażem więc nie jestem pewien czy sam wjazd z kostki ma sens (czy się utrzyma). Jaki macie na to swój pomysł . Z góry dziękuję !!