PDA

Zobacz pełną wersję : Zjazd na działkę przez rów



mayek
17-08-2014, 16:36
Witam wszystkich,

ostatnio podczas wizyty na mojej działce (rzadko tam bywam bo nic na niej nie mam) zauważyłem, że przy drodze która przebiega wzdłuż jednego z boków działki, został wykopany rów. Nie wykonano żadnego przepustu a jest to jedyna droga dojazdowa do działki (dookoła mam działki sąsiadów).
Gdy pojechałem do gminy to urzędnik powiedział mi, że trzeba było protestować w czasie budowy rowu i że teraz muszę wykonać przepust na własny koszt. Czy to prawda? Przecież odcięto mi zupełnie dojazd na działkę.
Dodam tylko że droga jest zwykła gminna "osiedlowa" a działka ma status rolnej.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

marek_tu
20-08-2014, 23:18
Wydaje mi się, że to trochę niezgodnie z prawem zrobili. Jak można komuś odciąć dojazd na działkę? Nawet jak drogi budują, to robią wjazdy na pola, a co dopiero mówić na działki czy do domów? Może masz jakiegoś znajomego prawnika albo po prostu są takie darmowe porady prawne, to zapytaj.

Briksdal
25-08-2014, 00:00
Obowiązkiem zarządcy drogi PUBLICZNEJ jest wykonanie zjazdów do przyległych posesji w trakcie przebudowy/budowy drogi. (Ustawa o drogach publicznych). Moim zdaniem trzeba urzędnika postraszyć PINBem i powinno pójść. Niezależenie od powyższego powinieneś być stroną postępowania administracyjnego.