PDA

Zobacz pełną wersję : szuka uczciwego fachowca do zrobienia ogrodzenia



relaks
20-08-2014, 19:31
Witam. Jestem kompletnym laikiem (niestety) ale porwałam się... kupiłam działkę budowlana 35 km od Warszawy i...chciałabym jeszcze w tym roku ją ogrodzić.. to kawałek mojego miejsca na ziemi, na skraju wsi.... Myślalam o ogrodzeniu z siatki, na podmurówce. Jaka najlepsza-najtrwalsza jest siatka? Jaka dac podmurówkę. Jakie parametry techniczne powinna spełniac siatka, podmurówka? Może ktoś zna dobrą, sprawdzona firmę, albo osobę. która to zrobi fachowo i za rozsądną cenę? działka jest w kwadracie - 1000 m2. :)

Balto
20-08-2014, 20:01
Jeśli działka jest w kwadracie ok 32 mb x 32 mb to najstaniej będzie zrobić tak: kupić w sumie ok 50 słupków stalowych, takich by dało się je wkopać na ok 1,0 m; i wystawały te 1,5 - 1,7 metra, kupić do tego ogrodzenie pływające licząc ok 50 kompletów a ok 46 zł za komplet, w narożnikach zacząć kopać dopasować by jakoś to wyglądało i tyle. Na dól dechy, reszta - na zwykłej siatce leśnej, i tak potem może się okazać, że trzeba będzie ją częściowo zdemontować... bo będzie budowa.

relaks
21-08-2014, 06:53
Dziękuje pieknie. Ale mnie nie chodzi o to, aby to ogrodzenie z siatki na podmurówce (z 3 stron) było najtańsze, ale musi być wytrzymałe i wieczne (przynajmniej stało 20 lat :), front ogrodzenia to juz chciałabym miec bardziej elegancki :). W okolicy, 100% działek jest własnie tak ogrodzonych (trzy strony z siatki na podmurówce, a front inny - troszkę reprezentacyjny. Nie chce aby moja działka raziła ogrodzeniem, bąż wyrózniała się. Zależy mi na solidnym i wytrzymałym ogrodzeniu własnie z siatki na podmurówce (a strona frontowa - do zastanowienia). Nie wiem jakie parametry powinna spełniac taka siatka i cały inny osprzęt :). Każda podpowiedz to dla mnie bardzo dużo. Najlepiej byłoby abym znalazła uczcuwego wykonawcę, który mnie nie oszuka na materiałach, bo moja znajomośc tematu to: odróżnienie siatki lesnej od normalnej, z oczkami, nic poza tym:) a na męską pomoc rodzinna raczej liczyć nie mogę:(

piotrek0m
21-08-2014, 07:28
A nie są lepsze panele na podmurówce prefabrykowanej? Są bardziej eleganckie i łatwiej też wymienić panel w razie czego... A podczas budowy dużo może być sytuacji związanej z uszkodzeniem ogrodzenia...

rafal194
21-08-2014, 07:33
Działka pospolita.Ja mam 32x16 więc połowa.
Więc standardowo Słupki na rogach z od kosami,podmurówka betonowa nie żadne płyty.I siatka ocynkowana nie żadna powlekana min.3,5mm.Parametry,podejrzyj u sąsiadów szerokość.Reszta zależy od solidności firmy czy umią robić beton,chyba że mają tyle szalunków aby zalać je betonem z gruchy.

Balto
25-08-2014, 22:04
rafal: piszę o płytach nie o podmurówce - to i szybciej i taniej i sensowniej. Podmurowka - taka z szalunków to od diabla roboty. A słupki metalowe to przy znajomości metra i poziomicy bez pudła każdy na plaskatej działce powinien jako tako postawić.

relaks
03-09-2014, 11:45
Dziekuję, już nieco jestem olśniona wiedzą, choć dalej chętnie będę ją wchłaniała, jeśli macie jakieś inne dobre rady, chętnie wysłucham:). pozdrawiam.

DDAREKK
09-09-2014, 21:06
Witam
Ja z innej beczki, poszukuje kogos kto wykona ogrodzenie a amerblocku lub łupka w tym stylu pod Warszawa, najlepiej jeszcze we wrześniu, max początek października - możecie polecic jakies ekipy ?
Pozdrawiam

MSurdyk
10-09-2014, 05:32
Witam
Ja z innej beczki, poszukuje kogos kto wykona ogrodzenie a amerblocku lub łupka w tym stylu pod Warszawa, najlepiej jeszcze we wrześniu, max początek października - możecie polecic jakies ekipy ?
Pozdrawiam

Witam, my zajmujemy się sprzedażą i wykonawstwem ogrodzeń z pustaków łupanych. Posiadamy w ofercie produkty firmy Drewbet. Posiadamy wystawkę i skład w Słupnie koło Radzymina. Kontakt tel. 500-118-180. Pozdrawiam i zachęcam do współpracy.

candy6699
26-10-2014, 16:13
A ja dorzucę jeszcze jeden temat.
Zgadzam się - trzy strony po prostu panele na podmurówce. systemowo. Lekko. Pewnie.
Front - no cóż ja jestem zakochana w kamieniu. Tradycyjnym. Lub współcześnie gabiony z kamieniem.
I tu jest sedno - musisz ten front dopasować do swojego domu. Wiesz już jak on będzie wyglądał? Będzie tradycyjny czy nowoszesny? Kolor? Detale?
Tu na forum jest taki wątek w miarę aktualny chyba to było "jaki kamień na murek". Bo tak naprawdę to front zależy od tego jaki budżet na to ogrodzenie masz. Zalety kamiennego - mur, murek, gabiony to jest do przemyślenia w jakiej formie- kamień chroni Twoją prywatnośc przed wścibskimi oczami i daje ciszę od drogi. Kosztuje kamień i montaż. Ale jest to najtrwalszy materiał. Piękny. Naturalny. Elegancki. Nie dwadzieścia lat. Sto. Możesz zrobić w formie słupki plus wypełnienie. Ja spędziłam trochę czasu w Anglii i Irlandii i chyba stąd u mnie te murki kamienne. No i kamienne ogrodzenie podnosi wartość Twojej posesji. Inwestujesz w siebie. Pozdrawiam wszystkich.