PDA

Zobacz pełną wersję : elewacja, gruntowanie i tynk mineralny



saimon21
21-08-2014, 15:57
Witam wszystkich mam parę pytań prosił bym o odpowiedzi w miarę nie upokarzające robię większość sam bo nie mam około 15 tyś na ekipę i tynk
1. gruntowałem ściany z 3 miesiące temu pytanie czy teraz przed samym nakładaniem tynku mineralnego gruntować ponownie ?
2. czy lepiej zacierać pacą styropianową czy plastikową
3. mam 1 ścianę gdzie ciężko będzie zrobić niewidoczne odcięcie pytanie czy jak potem pomaluje to farbą elewacyjną zniweluje to widoczne łączenie
4. czy przy białym tynku mineralnym będzie różnił się odcień bieli jak w którymś wiadrze dodam mniej/więcej wody
5. temperatura teraz jest rano koło 12 stopni może tą dużą ścianę koło 15 m2 zaciągać na raz delikatnie ją zraszając ?

szukałem i dużo czytałem ale na te pytania ciężko coś znaleźć

EWBUD
21-08-2014, 17:10
1 - trudno powiedzieć jakie warunki u Ciebie panują i jak wygląda teraz ściana: kurz, itd.
2 - plastikową
3 - nie zniwelujesz
4 - raczej nie... to nic trudnego, odmierz np. 5 l. i za każdym razem mieszaj cały worek.
5 - nie da rady

6 - powodzenia :)

saimon21
03-10-2014, 08:44
ok ja jestem po tynkowaniu, zbytnio nikt nie odpisywał więc ja napiszę jaki mi wyszło może komuś się przyda :)

a więc tak tynkowałem sam tynkiem mineralnym białym w workach (cena 32 zł poszło mi koło 11 szt) nanosiłem go za pomocą pistoletu i sprężarki ( pistolet na allegro za 120 zł, sprężarka teścia) na koniec pomalowałem dwukrotnie farbą akrylową ( poszło prawie 3 wiaderka, cena 1 szt 130 zł)

efekt końcowy super mi się podoba co prawda ściany są szorske i nie każdy to lubi sami chcieliśmy gładką elewacją ale powiem wam w tych pieniądzach wszystko jest mega i polecam próbować, odcięć nie ma nawet gdy kończyłem w połowie ściany, w jednym miejscu tylko coś tam widać bo poszło więcej kamyka :) polecam spróbować nie każdego stać na ekipy które nie zawsze zrobią to lepiej niż amator :)

jnow1
03-10-2014, 19:23
saimon21- zgadzam się z Tobą,to jedyna metoda,żeby było tanio.

Balto
03-10-2014, 20:34
Uwaga na przyszłość: jeśli ściana jest zbyt ciepła / nagrzana: można ją zlać wodą przed nałożeniem tynku c/w. Jeśli ten tynk zbyt szybko wyschnie - ściera się pod ręką tzw. mgiełka wodna jest jak najbardziej dozwoloną metodą "dodania lewej" wody...