PDA

Zobacz pełną wersję : Nożyce elektryczne do żywopłotu - jakie wybrać Stiga, Makit



marioosz
22-08-2014, 08:45
Witam. Mam koło domu do obcinania 10m żywopłotu i drugi z tui też około 10m. Muszę zakupić jakieś nożyce elektryczne za ok. 300-350zł. Po długich poszukiwaniach zostały dwa, tylko jakie wybrać Stiga SHT500 SHT (500W , 45cm cięcia), Makita UH 5261 (400W , 52cm cięcia). Nie wiem co lepiej wybrać: mocniejsze czy dłuższe. Może ktoś używa takich i poradzi, lub inne o podobnej cenie i parametrach.

CityMatic
22-08-2014, 08:55
Stiga SHT500 SHT - nożyce lepsze posiadają skrętną rączkę co bardziej się przydaje pomimo tego, że są krótsze, ale lepiej się prowadzą . Moc 400 czy 500 nie wiele się różni, ja korzystam jeszcze z akumulatorowych Metabo - kupiłem je na portalu aukcyjnym i po wymianie wkładów w akumulatorze są idealne.
Ja "strzygę" 70m ligustru i 100m tui. Pamiętać tylko, aby po 30min pracy smarować olejem np po wymianie z auta, kosiarki itp.-kilka kropli na prowadnicę.

OldWit
22-08-2014, 10:30
Mi mój sąsiad polecał nożyce Grizzly, więc takie zakupiłem. Model Grizzly EHS 500T. Fajne są, ponieważ mają regulowane ramię, dzięki czemu łatwo się nimi ścina na wysokości. Jedyne co, to należy pamiętać o smarowaniu olejem prowadnicy żeby piła się nie zatarła.

almarat
28-08-2014, 22:54
Ja od siostry pożyczam elektryczne nożyce trytona 500 watowe i elegancko się nimi tnie :cool:

sokratis
31-08-2014, 22:30
A te nożyce Trytona to dobra rzecz? Ile lat już je masz z siostrą? I często używacie? Ja muszę podobnie jak wy zakupić sobie takie narzędzie i patrząc na cenę to jest taka jak sobie budżet na ten cel ustawiłem. Będę wdzięczny za opinie.

Patrik
03-09-2014, 10:28
Również polecam nożyce Grizzly. Korzystam z modelu EHS 750-69D

almarat
29-09-2014, 06:56
@sokratis mamy je już 3 albo 4 sezony, nie pamiętam dokładnie. Nożyce są co tydzień w ruchu bo ja przycinam co 2 tyg a siostra dla której żywopłot jest oczkiem w głowie nawet co 7-10 dni przy nim pracuje

Krystianoo
07-03-2016, 11:18
A co powiecie na nożyce do żywopłotu firmy Hecht? Już sobie upatrzyłem je na przydomu.pl ale zastanawiam się jeszcze czy je kupić. Cena jest ok, ich moc też. Ale miał ktoś już nożyce tej firmy? Co o nich myślicie?

zagorski-tomasz
08-03-2016, 20:52
Hechta raczej bym odpuścił,jest to kiepskiej jakości chińczyk do którego raczej części zamiennych nie kupisz chyba że rozbiorą sprzęt a wtedy cena będzie kosmiczna,raczej idż w Makitę,AL-KO,też chińskie ale lepsze jakościowo,zresztą wszystkie nożyce elektryczne będą Chińskie tylko jakość jest inna

ave!
01-04-2016, 19:50
poproszę o opinie użytkowników w sprawie nożyc do cięcia - raczej do pojedynczego: np. bukszpany, tuje, trawy, żywopłotu nie mam. Powinny być lekkie (damskie:cool:), ergonomiczne.
znalazłam: makita http://www.oleole.pl/nozyce-do-zywoplotow/makita-uh4861.bhtml
(mąż twierdzi, że każda makita jest dobra :rolleyes:)

ijakiś nac: https://www.elektronarzedzia24.pl/noyce-elektryczne-mdl01-14x510-p-31643.html
bosch http://www.oleole.pl/nozyce-do-zywoplotow/bosch-ahs-45-16.bhtml
różnią się mocą - największą ma ten nac, ale bosch jest do przyjęcia, a makita ma z nich najniższe parametry

CityMatic
03-04-2016, 12:39
poproszę o opinie użytkowników w sprawie nożyc do cięcia - raczej do pojedynczego: np. bukszpany, tuje, trawy, żywopłotu nie mam. Powinny być lekkie (damskie:cool:), ergonomiczne.

Szczerze - To do Twoich potrzeb(brak żywopłotu) wystarczy Bosch ASB 10,8 Li (ma również przystawki) lub STIGA SGS 60 Li.. i naprawdę szukaj akumulatorowych uganianie się z przedłużaczem jest bardzo....bardzo kłopotliwe. Szczególnie, gdy jak piszesz nie masz żywopłotu- bo tam to przedłużacz się sprawdzi, inaczej nie.
Te które proponuje prócz tego że są lekkie to bardzo poręczne i co najważniejsze dobrze pracują ......szczególnie przy ziołach i lawendzie co bardzo pomaga szczególnie Panią :) Dla bardziej wymagających polecam model STIGA SHT 4620A dość drogi ale na wieki - niezawodny i sam osobiście sprawdzałem jest super.

Mąż ma rację i kupowanie narzędzi markowych się sprawdzi nawet jeśli są produkowane na dalekim wschodzie bo części i serwis nawet po latach jest dostępny.


Pozdrawiam

Sam jako facet mam żywopłot i używam nożyc spalinowych Husqvarny i akumulatorowych Metabo; do drobniejszych elementów żona ma małego Boscha

ave!
03-04-2016, 17:18
dziękuję CM za zainteresowanie tematem. Kupiłam jednak boscha - na kabel. Mam małe nożyce akumulatorowe - ale one są do małych trawek, ewentualnie z bukszpanami też dają radę. Potrzebne mi było coś silniejszego. Sprzęt przyjdzie w środę - po wypróbowaniu podzielę się wrażeniami :lol2:

zagorski-tomasz
10-04-2016, 14:36
Mimo wszystko uważał bym na zakupy na oleole,sprzedają często bez dowodu zakupu i ciężko to od nich wyrwać a póżniej z gwarancją problemy,kręcą jak mogą

ave!
10-04-2016, 15:41
. aż pobiegłam;) poszukać ... fakturę mam w wersji elektronicznej....
nożyce już wypróbowałam na trawkach, tujkach i całej różance, wykonały co trzeba, jest więc ok.

WS26
30-06-2016, 10:23
Mimo wszystko uważał bym na zakupy na oleole,sprzedają często bez dowodu zakupu i ciężko to od nich wyrwać a póżniej z gwarancją problemy,kręcą jak mogą

Piszesz wierutne bzdury Kolego, oleole.pl to bliźniaczy sklep do ogólnopolskiej sieci RTV-EURo-AGD, ten sam właściciel, ten sam sklep, tylko inny szyld sklepu. Kupiłem u nich już pewnie w sumie na ponad 20 tys w kilkunastu zamówieniach - ZAWSZE przesyłają fakturę VAT w PDF-ie, wszystko jest legalne, tip-top i "na poduszkach". Nie ma najmniejszego problemu z niczym. Opisz swój przypadek najlepiej z podaniem szczegółów, albo nie wprowadzaj w błąd innych.

miachlbyk
30-06-2016, 16:16
Piszesz wierutne bzdury Kolego, oleole.pl to bliźniaczy sklep do ogólnopolskiej sieci RTV-EURo-AGD, ten sam właściciel, ten sam sklep, tylko inny szyld sklepu. Kupiłem u nich już pewnie w sumie na ponad 20 tys w kilkunastu zamówieniach - ZAWSZE przesyłają fakturę VAT w PDF-ie, wszystko jest legalne, tip-top i "na poduszkach". Nie ma najmniejszego problemu z niczym. Opisz swój przypadek najlepiej z podaniem szczegółów, albo nie wprowadzaj w błąd innych.

Wiem co piszę i to to nie tylko moje zdanie,to krętacze i nic więcej,kupowałem u n ich 2-razy,za pierwszym razem jak mocno im cisnąłem to f-re przysłali mi po bodajże 40dniach z datą zakupu jak kupowałem,drugi raz w ogóle nic nie przysłali mimo że pisałem im emaile ale zakup był niewielki i to jeszcze dla kogoś więc dałem sobie spokój,ja więcej nic od nich nie kupię,wolę zapłacić gdzieś więcej ale mieć dokument zakupu

firewall
30-06-2016, 17:34
Kupiłem kilka lat temu na oleole i było OK.
Kupiłem rok temu i tylko najgorszemu wrogowi bym polecił ten sklep. Towar przyszedł nie zabezpieczony, tylko w kopercie foliowej. Towar był otwierany i źle włożony do etui tak że nie wiem czy był wcześniej używany czy też nie. Na reklamację odpowiedzieli ciepłym moczem, czyli olali mnie.Na szczęście nie było widocznych uszkodzeń więc machnąłem ręką ale ani faktury ani chęci rozwiązania problemu od nich nie uzyskałem.
W efekcie nie kupię już niczego ani od oleole ani od euroagd

Madalin
10-10-2017, 11:28
A ja mam nożyce Faworyt i jestem zadowolona. Sama przycinam żywopłot i są bardzo wygodne, poręczne i sprawdzają się idealnie.