PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wełnę zastosowaliście?



Michał Lubelski
22-08-2014, 09:12
Witam.
Pytanie do użytkowników bali ocieplanych od wewnątrz wełną mineralną. Interesuje mnie jaką konkretnie wełnę wykorzystaliście do ocieplenia dachu, ścian szczytowych i ścian na parterze. Chodzi o opinie o konkretnych produktach i zastosowanych grubościach.
Pod dachem myślę o wykorzystaniu 15 cm Super Maty Isovera + płyt Multimax 5 cm tego samego producenta. Na ściany szczytowe dam chyba to samo (z zewnątrz wykończone są 4 cm modrzewiową dechą). Jaką stosowaliście paroizolację?
W ścianach na parterze myślałem o dwóch warstwach 5 cm płyt Ventiterm (też Isover). Czy warto dopłacać za płyty wełny wykończone z jednej strony taką niepylącą warstwą włókniny? Lepiej dać ją do- czy na zewnątrz?
:confused:
pozdrawiam

karolek33
16-11-2014, 13:26
uważam że to dobre rozwiązanie a z doświadczenia wiem że na ociepleniu nie ma co oszczędzać .

bladyy78
16-11-2014, 14:01
Ja Ci mogę zaproponować danie wełny mineralnej skalnej, po raz wytrzymuje wyższe temp. podczas pożaru a po dwa nie zbija się tak jak wełna mineralna szklana, Co przekłada się na to że trudniej popełnić błędy podczas jej układania.

grzeszny
28-11-2014, 11:25
mineralka powinna faktycznie zdać sprawdzian.