PDA

Zobacz pełną wersję : Jak oderwać umywalkę od płytek?



Mugley
23-08-2014, 22:13
Witam,

mam problem z oderwaniem umywalki od płytek ceramicznych. Poprzedni właściciel najprawdopodobniej ją nie tylko zasilikonował ale również przykleił do płytek. Próbowałem oczywiście nożem tapicerskim, próbowałem ciąć struną gitarową ale z marnym skutkiem;/ Na obecną chwile umywalka nie trzyma się na żadnych śrubach tylko na tym kleju, który trzyma na tyle mocno ze jak się na niej powieszę to daje rade mnie utrzymać.(80 kg) Boje się, że oderwie umywalkę razem z płytkami a tego bym nie chciał. Wiem ze istnieją jakie preparaty do usuwania silikonu (w moim przypadku mam bardzo utrudniona możliwość aplikacji takich preparatów bo szczelina jest milimetrowa a to co się dało oczywiście wydrapałem nożem tapicerskim). Moje pytanie czy ktoś może zna jakiś preparat do rozpuszczania pozasychanych klejów montażowych no i oczywiście czy są to sprawdzone metody.
Będę wdzięczny za podpowiedzi w temacie

Sonicsquad
24-08-2014, 02:48
Witaj. Preparaty do usuwania silikonu mają swoje ograniczenia. Np Soudal. silikon trzeba najpierw usunąć mechanicznie a potem pozostałość posmarować preparatem. Po paru minutach silikon robi się miękki i trzeba go wtedy usuwać....

coulignon
24-08-2014, 04:34
w sklepie z lakierami samochodowymi kup linkę do wycinania szyb samochodowych. Coś jak jak struna ale ma ząbki. Powinno pójść.

Mugley
24-08-2014, 14:07
Witam, dzięki za podpowiedzi ,myślę że linka do szyb się tez nie sprawdzi, bo ona do gumy, polecę czymś mocniejszym i kupie pile linkowa taka survivalowa i będę piłował może puści.

Pozdrawiam

coulignon
24-08-2014, 14:37
no przeca Ci jej nie dospawał do tych płytek tylko złapał na klej montażowy. Możesz rozbić umywalkę i powoli odstukiwać to co zostanie na płytkach.