PDA

Zobacz pełną wersję : Blagam o pomoc informatykow!!!!!!!



Latarnik
03-08-2004, 21:37
Mam problem ze zmieniajacymi sie znakami klawiatury.. wiekszosc liter jest podmieniona podmieniony klawisz backspace zastepuje nawias kwadratowy zamkniekty a delete 9.w ustawieniach klawiatury wyglada wszysteko –ok bo jezyk jest ustawiony jako polski programisty klawiatura polska. Dodam ze mam system windows xp pro.
Blagam o pomoc!!

a ponizej –orginal problem mojej klawiatury


Mam pr-oblekm zek zmiekniajacymi siek znaekae]mi eklawiatfuhry.. wiekeksz-osc litfekr jek p-odmiekni-ona podmieniona klawisz baekspacek zastfekpuhjek nawas kwadrat-owy zam]ekniekty a daek]ek]tek 9.w uhstfawiekniacuh eklawiatf]uhry wyglada wszystek-o –oek b-o jekzyek jekstf uhstfawi-ony jaek-o p-oleksi pr-ogramistfy eklawiatfuhra p-ol]seka. D-odam zek ma wind-owsa xp pr-o.
Blagam –o p-om-oc!!!


HEKLP MEK PLEKASEK!!!!!!!!!!!!!!!

latfarniek

slaw
03-08-2004, 22:00
Mnie to wygląda na problem hardware'owy - jakieś zwarcie w klawiaturze. Nie zalałeś jej ostatnio ? Zacząłbym sprawdzanie od podłączenia innej klawiatury.

Latarnik
03-08-2004, 22:03
Jutfro- p-ostfaram siek p-odl]aczyc n-ow. Dizekuhjek za –odp-owiekdz. Niek tfylek-o czy tf-o p-om-ozek. Weksli niek ]eklawiatfuhra tf-o c-o dalekj??

mieczotronix
04-08-2004, 06:33
Weksli niek ]eklawiatfuhra tf-o c-o dalekj??
Jak zwykle w takich przypadkach - zainstalować cały system od nowa.

Możesz wcześniej przejechać komputer dokładnie najnowszym antywirusem, bo w sumie może to być jakiś egzotyczny wirus.

Bard13
04-08-2004, 07:40
Zaraz cały system, odświeżyć sterownik.

Jak nie pomoże to zacząć od naprawy systemu, ale Windowsa nie da się naprawić, bo on w założeniu jest już wadliwy...

Jasiu
04-08-2004, 07:50
A ja obstawiam (kolejność od najbardziej prawdopodobnych):
1. Ddziabnięta klawiatura - do wymiany
2. Jakiś cudaczny świrus (coś mi się tam kiedyś obiło o uszy - w starym DOS był np.: taki wirusek co pożerał wszystkie kropki :))
3. Sterownika klawiatury jako takiego nie ma. Są tylko "keyboard layout" (%SystemRoot%\System32\kbd*.dll). Twój powinien się nazywać kbdpl1.dll - można go sobie pociągnąć z jakiegoś "zdrowego" XP i zwyczajnie wkopiować do System32. Ale..ale..!!! Zamień klawiaturę na jakąkolwiek inną (np.: Angielski US) - jeśli problem zniknie to znaczy że trzeba grzebać w software. Jeśli się utrzyma to pkt.1 ewentualnie 2

Latarnik
04-08-2004, 12:41
Dziekuje serdecznie za pomoc. mieliscie racje. okazalo sie ze byla to uszkodzona klawiatura. ( nie byla jednak zalana ;))
jeszcze raz serdeczne dzieki za podpowiedzi

pozdrawiam
latarnik

slaw
04-08-2004, 21:47
Zanim ją wyrzucisz - walnij nią parę razy o podłogę w różnych kierunkach. Może się naprawi. :) Na zalaną klawiaturę ta metoda nie pomaga, ale skoro nie była zalana...

jprzedworski
05-08-2004, 09:17
To nawet niezły pomysł. Może nie tylko o podłogę? Tyle zabawy za tak małe pieniądze. :wink: :lol: :lol:
Kiedyś niektóre słynne zespoły rockowe demolowały na estradzie instrumenty ....