PDA

Zobacz pełną wersję : Czarna ściana w mieszkaniu. Co to może być?



imberia
24-08-2014, 19:11
Witam, mam problem w mieszkaniu w Warszawie. Znajduje się przy średnio ruchliwej ulicy, mieszkanie szczytowe, 2 piętro z 3. Na ścianie szczytowej, pojawiają się czarne ślady/smugi, wygląda to jakby ktoś obsypał ścianę popiołem. Zastanawiałam się czy to może być np. kurz, ale to chyba niemożliwe, żeby powietrze było tak zanieczyszczone. Ściany malowałam 2 lata temu, a wyglądają jak niemalowane od 20 lat. Co ciekawe u sąsiadów na górze i na dole nic takiego się nie pojawia. Zastanawiałam się też czy to możliwe, że ta ściana przemarza, ale w zeszłym roku przed zimą była robiona elewacja i mimo to cały czas pojawiają się ciemne ślady. Zarówno w salonie, sypialni i łazience.
Czy ktoś ma pomysł co to może być i jak z tym problemem walczyć? Nie byłabym specjalnie chętna, żeby co 1,5 roku malować mieszkanie.

firewall
24-08-2014, 20:01
czy te smugi to z bliska takie kropki?

imberia
30-08-2014, 11:25
czy te smugi to z bliska takie kropki?

Nie, to nie kropki. Wygląda to jak mocno zakurzona powierzchnia. We wszystkich pomieszczeniach jest wentylacja grawitacyjna, poza tym dosyć często są uchylane okna, latem cały czas.
Rozumiem, że ściana by tak wyglądała po 20 latach, ale nie 2 lata po malowaniu. Dodatkowo w rogu farba zaczęła odchodzić, łuszczyć się. Co ciekawe to w miejscach gdzie w ścianie są poprowadzone kable elektryczne, są jaśniejsze linie. Obstawiam, że z jakiegoś powodu ta ściana się elektryzuje i mocniej przyciąga kurz albo jest to wilgoć. Nawet nie wiem kogo powinnam wezwać, żeby to "zdiagnozować", a chciałabym określić co się dzieje zanim znów odmaluję ściany.

ZygmuntRolicz
07-09-2014, 19:50
daj fotę, łatwiej będzie wysnuć teorię :)

Balto
07-09-2014, 20:38
Hmmmm..... coś z tym elektryzowaniem może być na rzeczy. Jest taki patent dla bogatych na pogonienie wilgoci ze ściany. Polega z grubsza na ustawieniu w konkretnych miejscach plusów dodatnich i plusów ujemnych a potem wykorzystując jakieś tam właściwości wody wygania się ją do jakiegoś poziomu ze ściany... Może u ciebie jest delikatny prąd na ścianie.

bartek-kuc
11-09-2014, 14:12
A może to jest po prostu grzyb?

Balto
11-09-2014, 19:59
Nie wiem.... wróżenie z fusów. Pytanie czym był dom ocieplany i jaka jest wentylacja w środku...

beatagl
14-09-2014, 10:33
Daj fote !!!