PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka GK na wylewce z podłogówką



grzeniu666
24-08-2014, 21:30
Chcę wykonać ściankę działową i zabudowę GK (nie dużo tego). Czy jak wykonam to NA wylewce z podłogówką, to ze względu na jej "pracę" (ogrzewanie) nie powstaną jakieś pęknięcia na GK? Góra będzie mocowana do stropu żelbetowego. Mogę to wykonać jeszcze przed wylewkami. Nie mam pewności co będzie lepsze...

gentoonx
24-08-2014, 21:52
grzeniu666, do czego się dotkniesz - wieczne problemy ;)

rób przed podłogówką jak Bóg przykazał

jajmar
24-08-2014, 22:00
Zdecydowanie przed a nie po.

grzeniu666
24-08-2014, 22:02
mła? problemy? :) Mnie się raczej zdawało że tutejsi bogowie kartongipsy zalecają po pracach "mokrych". W sumie to mógłbym postawić same stelaże przed wylewkami (i je oddylatować odpowiednio) a opłytowanie zrobić po...

EDIT: no, to już dwa zacne głosy za "przed". Przestaję mieć wątpliwości...

vadiol
25-08-2014, 18:48
Zdecydowanie po . Karton gips nie lubi wilgoci . Nawet ten zielony . Wystarczy przełamać , tak na probe , GK zawilgocony i suchy , aby nie mieć wątpliwości .

gentoonx
25-08-2014, 20:07
Zdecydowanie po . Karton gips nie lubi wilgoci . Nawet ten zielony . Wystarczy przełamać , tak na probe , GK zawilgocony i suchy , aby nie mieć wątpliwości .

nie pisz tak - wylewka na podlogówce nie styka się bezpośrednio z gipskartonem, idzie jeszcze taśma przyścienna z folią - po co takie teoryje?

_unnamed
25-08-2014, 20:08
Można podmurować jedną warstwę jakiejś silki czy coś w lini działówek, potem podłogówka i wylewki a potem sucha ściana.

gentoonx
25-08-2014, 22:24
dokładnie tak u szwagra zrobiliśmy - warstwa silki, potem G-K, ale na jego wyraźne życzenie

vadiol
26-08-2014, 17:53
nie pisz tak - wylewka na podlogówce nie styka się bezpośrednio z gipskartonem, idzie jeszcze taśma przyścienna z folią - po co takie teoryje?

Kartongips przyjmie wilgoc z powietrza .

Robisz wylewkę , czyli wprowadzasz do pomieszczenie sporo wody . Wylewka schnąc , oddaje te wodę na zewnątrz . Wilgotność w pomieszczeniu wzrasta . Gips ,oklejony papierem , ją wchłania .

Zrób doświadczenie .Poloz karton- gips w pomieszczeniu ze świeżo zrobiona wylewka , przełam go i sam zobaczysz ,czy warto stawiać ściankę GK przed wylewkami .

grzeniu666
26-08-2014, 19:35
Kartongips przyjmie wilgoc z powietrza .

Robisz wylewkę , czyli wprowadzasz do pomieszczenie sporo wody . Wylewka schnąc , oddaje te wodę na zewnątrz . Wilgotność w pomieszczeniu wzrasta . Gips ,oklejony papierem , ją wchłania .

Zrób doświadczenie .Poloz karton- gips w pomieszczeniu ze świeżo zrobiona wylewka , przełam go i sam zobaczysz ,czy warto stawiać ściankę GK przed wylewkami .

Wylewkę chyba należy przykryć folią, aby nie wytracała wody zbyt szybko. Czy zapewniając przeciąg (np. uchylone okna) wilgotność rzeczywiście jakoś szczególnie rośnie?

jajmar
26-08-2014, 23:04
Kartongips przyjmie wilgoc z powietrza .

Robisz wylewkę , czyli wprowadzasz do pomieszczenie sporo wody . Wylewka schnąc , oddaje te wodę na zewnątrz . Wilgotność w pomieszczeniu wzrasta . Gips ,oklejony papierem , ją wchłania .

Zrób doświadczenie .Poloz karton- gips w pomieszczeniu ze świeżo zrobiona wylewka , przełam go i sam zobaczysz ,czy warto stawiać ściankę GK przed wylewkami .

Chyba troche przesadzasz, mam płyty zwykłe i zielone które stoja oparte przez połoe tynków i całe wylewki - płyty stały na spoczniku, nie widzę żadnych śladów wilgoci. Płyty zwykle są bardzo wrżliwe na wilgoć , wylewki sporo podlewane i sezonowane z plytami nic sie nie stało.

gentoonx
27-08-2014, 12:47
Kartongips przyjmie wilgoc z powietrza .

Robisz wylewkę , czyli wprowadzasz do pomieszczenie sporo wody . Wylewka schnąc , oddaje te wodę na zewnątrz . Wilgotność w pomieszczeniu wzrasta . Gips ,oklejony papierem , ją wchłania .

Zrób doświadczenie .Poloz karton- gips w pomieszczeniu ze świeżo zrobiona wylewka , przełam go i sam zobaczysz ,czy warto stawiać ściankę GK przed wylewkami .

Nie przesadzaj :) - to domena ogrodników

marek.bejrut
30-08-2014, 10:36
no to masz jeszcze jeden głos na "po". Wyznacz tylko miejsce na ścianę ewentualnie jak pisałeś wcześniej zrób od razu stelaż i na sam koniec płyty. Nie wiem jak ty ale ja nie lubię dwa razy robić tą samą robotę, a zwłaszcza jak muszę trzy razy więcej kasy na to wydać.