PDA

Zobacz pełną wersję : Poradzcie w odprowadzeniu deszczówki



ewik1
25-08-2014, 16:42
Kupiliśmy dom, nie wiedząc jaki jest dokładnie grunt chcieliśmy zrobić odprowadzenie deszczówki do 2 betonowych nadziurkowanych kręgów, ale niestety na poziomie 1,5m zaczęła się glina wiec daliśmy spokój z tym pomysłem.Problem odprowadzenia deszczówki został, z trzech stron mamy sąsiadów a od frontu droga prywatna wewnętrzna.Jak odprowadzić deszczówkę by woda nie stała na podwórku?
poprosze o podpowiedzi osoby które spotkały się z podobnym tematem

End_riu
25-08-2014, 21:21
A pod glina moze byc piach.
Trzeba sprawdzic grunt.
Mozecie magazynowac deszczowke w zbiorniku i wykorzystywac.

ewik1
28-08-2014, 18:08
a jak by się sprawdził pomysł wykopania studni i odprowadzania tam deszczówki za pomocą wkopanych rur? woda użytkowana by była tylko do podlewania

End_riu
28-08-2014, 21:18
By sie sprawdzil lepiej, albo gorzej.
Wiele zalezy od poziomu wod gruntowych i glebokosci warstwy przepuszczalnej.
Wykopcie glebszy dol i zobaczycie co tam macie.

brylekpl
22-10-2014, 14:01
Kupiliśmy dom, nie wiedząc jaki jest dokładnie grunt chcieliśmy zrobić odprowadzenie deszczówki do 2 betonowych nadziurkowanych kręgów, ale niestety na poziomie 1,5m zaczęła się glina wiec daliśmy spokój z tym pomysłem.Problem odprowadzenia deszczówki został, z trzech stron mamy sąsiadów a od frontu droga prywatna wewnętrzna.Jak odprowadzić deszczówkę by woda nie stała na podwórku?
poprosze o podpowiedzi osoby które spotkały się z podobnym tematem

musisz kopac tak dlugo az przebijesz sie przez gline do zwirku i wtedy rozsaczyc.

jacek.zoo
24-10-2014, 16:13
musisz kopac tak dlugo az przebijesz sie przez gline do zwirku i wtedy rozsaczyc.

kopac kopac az moze sie przebije.... u mnie musialby kopac do 15m :) magazynowac wode? w czym, nastepny madry pomysl, nie wiem jaki masz duzy dach ale np u mnie przy srednio silnym deszczu w godzine mialbym 3,5tys litrow. praktycznie kazdy naweg wiekszy zbiornik raz dwa sie zapelni. jak nie ma instalacji burzowej w drodze i grunt nieprzepuszczalny to jest problem zeby dzialka nie stala w wodzie...

beatagl
26-10-2014, 12:20
Mnie ratuje rzeka i nadmiar wody burzowej odprowadzam do niej