PDA

Zobacz pełną wersję : drewniane wstawki na elewacji



jacek.zoo
27-08-2014, 09:51
witam wszystkich, mam mala zagwozdke i licze na pomoc, w projekcie mam 3 lukarny i wg projektu sciana pod lukarnami jest wylozona kamieniem, ta opcja.odpada ale chcialbym jakos wyroznic te fragmenty sciany. mam dwie opcje, i licze na pkmoc, jedna to delikatne boniowanie, glebokosc 1cm wys 2cm i profile z pcv do boni, i na tym kawalku tynk troszke ciemniejszy, plusem tego jest ze jak sie zrobi to spokoj i za bardzo nie trzeba pozniej kolo tego chodzic.

druga wersja to drewniane panele, takie jak na podbitke, bo u mnie jest konkretnie nadbitka i chcialem tymi samymi listwami wylozyc sciane, ale wiadomo, dreni trzeba konserwowac, myslicie ze dlugo wytrzyma taka drewniana sciana jkabym porzadnie zapodkladowal i pomalowal lakierobejca? konkretnie satinfinsch z bondexu bo to mam na nadbitce. troche sie boje ze co dwa lata bede musial latac i malowac te dechy.

byla jeszcze opcja na panele drewnopodobne np rodeo-dr.pl tylko cena troche duzawa, bo 120zl/mw netto,


bylaby duza roznica w wytrzymalosci drewna miedzy dechami podbitkowymi sosnowymi a swierkowymi?

turalyon
27-08-2014, 13:03
Jak chcesz dać to na sciane na którą może padać deszcz jak bedzie wiał wiatr, to tylko świerk syberyjski lub drewno egzotyczne. Te co podałes sie nie nadają