PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciekający dach płaski..



ponte40
27-08-2014, 21:23
Witam. mam problem, kilka lat temu wymieniałam dach na garażu 7m x 4m ponieważ stara blacha pogniła. Jako, że się uczyłem na tym.. a do tego finansowo chciałem jak najtaniej.. kupiłem arkusze blachy falistej, strasznie twardej..
Spad na dachu jest niewielki.. Po katorgach z przytwierdzeniem tych blach wszystko uszczelniłem klejem samochodowym do szyb.. w większości dachu jest ok, ale w jednym łączeniu blach wzdłuż garażu na zakładkę jest dane tylko ok 5cm, parę lat temu tylko delikatnie kapało, teraz przy deszczu mocno przecieka.. Próbowałem dać od wewnątrz poprzecznie kątowniki i docisnąć to łączenie deseczkami, lecz dalej przecieka.. znalazłem na internecie jakaś specjalną masę uszczelniająca i nie wiem czy brać to czy co robić? Proszę doradźcie coś.

Taka masa:
http://www.farbyprofesjonalne.pl/masa-uszczelniajaca/masa-uszczelniajaca-fillcoat-uszczelnienie-dachu-rynien-przeciekow-mathys-1l_p_202.html

dodam, że chciałbym to uszczelnić, żeby ocieplić dach od wewnątrz.

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

marek.bejrut
01-09-2014, 09:20
Jeżeli jest to błąd konstrukcyjny to lepiej by było to poprawić, ten środek wydaje się być ok, ale są też masy uszczelniające do blachy i te byłyby lepsze.

ponte40
01-09-2014, 20:50
poprawić, hm.. tylko jest to środek garażu, gdzie spad jest praktycznie najmniejszy, chcąc to poprawić musiałbym zrywać pól dachu, a taka blacha rozkręcana i skręcana z kątownikami już się tak dobrze trzymać nie będzie. Chyba, że masz jakiś inny pomysł naprawy ?

adam_mk
01-09-2014, 21:17
Poszukaj chemii firmy SIKA.
Obejrzyj sikaflex 11 FC.
Są też bardziej do dachów dedykowane...
To naprawdę dobre środki.
Wadę mają tylko jedną.
Darmo ich nie dają...

Adam M.