PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie tynku maszynowego



bombel6622
28-08-2014, 21:12
Witam. Mam polozone tynki maszynowe w nowym domu mp75 lekki. Fachowiec zrobil je naprawde dobrze. Nie zamierzam klasc juz gładzi. Prosze o porade w jaki sposob pomalowac te sciany i jakich do tego uzyc farby. Fachowiec polecal farby Fluggera lub Caparol cena za 10 L ok 240 zl biała. I tu moje pyanie czy tylko taki farbami skutecznie pokryje sciany aby nie malowac 5 razy? Producent deklaruje 2 warstwy. A drugie pytanie czym i jak zagruntowac sciany. Pozdrawiam

bombel6622
30-08-2014, 05:55
zna ktos odp na moje pyania?

Jrrzy
01-09-2014, 19:57
zna ktos odp na moje pyania?

Mogę z czystym sumieniem polecić farbę Aquatex firmy Kabe. Cena za 10l około 130 zł. Gruntuje się ścianę farbą rozcieńczoną pół na pół wodą i potem wystarczy jedno malowanie. Najwyższy stopień ścieralności, polikrzemianowa,polecana też do pomieszczeń mokrych. Pomalowałem dom tą farbą przed 7-laty, w niektórych miejscach szorowana kilkanaście razy i wygląda jak nowa.

ZygmuntRolicz
07-09-2014, 19:40
Słuchaj Jerzego a będziesz zima w trampkach chodzić. Przy następnym malowaniu wszystko zejdzie ci wielkim płatem. Ściany zagruntuj gruntem wodnym albo farba gruntująca, którą poleca producent.

coulignon
07-09-2014, 20:00
pół na pół z wodą.... Skąd bierzecie te bzdury... To już lepiej samą wodą - wyjdzie taniej.

Balto
07-09-2014, 20:36
c: ale wtedy jak pójdzie sama woda - to będzie bezbarwna, a jak z gruntem to będzie chociaż biaława... to może mlekiem?
A na poważnie: dwa telefony: do producenta tynku który położyli na ścianę - ma jakieś wytyczne względem gruntu, drugi - do producenta - czy technologa od farby - on wskaże konkretne rodzaje gruntu jakie są pod nią dedykowane. Znajdziesz części wspólne i to co w środku będzie się nadawało.