PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowy problem z działką



Nieugięty
29-08-2014, 07:26
Szanowni.

Zwracam się z prosbą o poradę. Sytauacja jest taka. Kupiłem działkę, która w MPZP przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną. Plan ten zakłada utrzymanie 80% powierzchni biologiczno-czynnej. Częściowo w ewidencji jest to las (Ls) a częściowo grunt budowlany (Bp), bo kiedyś na kawałku działki stał dom, który został rozebrany.

Teraz pytanie :) Ponieważ część budowlana po starym domu jest w złym miejscu - co mogę zrobić, aby wybudować się w innej części działki. Czy tę część budowlaną można "przesunąć" i umiejscowić w innym miejscu działki? Czy mogę przywrócić na całej powierzchni las, abym mógł następnie odlesić 20% w miejscu, w którym chciałbym mieć wymarzony dom...? Co robić? Co radzicie?

GraMar
29-08-2014, 07:51
W Markach jest także procentowe zostawianie powierzchni biolog czynnej, w projekcie domu miałam przeliczone ile dom+opaska+taras+podjazd garażowy+schody zajmą.
Musisz się dopytać w swoim samorządzie

Nieugięty
29-08-2014, 09:03
W Markach jest także procentowe zostawianie powierzchni biolog czynnej, w projekcie domu miałam przeliczone ile dom+opaska+taras+podjazd garażowy+schody zajmą.
Musisz się dopytać w swoim samorządzie

Dziękuję za odpowiedź, ale nie w tym leży problem. Jeśli ktoś z Was ma pomysł jak przenieść część budowlaną w inne miejsce działki albo zalesić całość będę nadal zobowiązany za podpowiedź...

marek.bejrut
31-08-2014, 06:01
jeżeli działka ma powyżej 1ha to można sobie część oddzielić na dom, przede wszystkim do tego musisz mieć geodetę

forgetit
31-08-2014, 19:50
jeżeli działka ma powyżej 1ha to można sobie część oddzielić na dom, przede wszystkim do tego musisz mieć geodetę

Rozumiem, że idziesz na ilość, ale może chociaż czytaj na co odpowiadasz