PDA

Zobacz pełną wersję : Listwa ochronna okna PCV.



rad25
30-08-2014, 17:35
Witam. Prosiłbym o pomoc w znalezieniu fachowej nazwy listwy ochronnej okna PCV, którą się wciska w dolna część futryny okiennej. Jest to coś w rodzaju listwy, która zapobiega zbieraniu się brudu i śmieci w dolnej części futryny, na którą zachodzi skrzydło okienne.Nie wiem jak to bardziej wytłumaczyć. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

IVO333
30-08-2014, 19:21
Wypełnienie wrębu (lub rowka) okuciowego.

nikt ważny
30-08-2014, 20:28
potocznie - czyścioch

rad25
30-08-2014, 20:33
A czy ktoś wie gdzie coś takiego znaleźć? Bo tylko namierzyłem uszczelki wrębu dolnego, a mi zależy na listwie pcv ,która zasłoni całą dolną ościeżnice.

nikt ważny
30-08-2014, 21:06
IVO i ja pisaliśmy właśnie o tym, co ty nazywasz uszczelka wrębu dolnego i chyba tak się nazywa - niestety przyzwyczaiłem się do czyściocha i tak zostało
Całej przestrzeni jaka widać po otwarciu skrzydła nie możesz zasłonić, jest specjalnie ukształtowana wy woda kierowała się na zewnątrz do otworów odwodnieniowych
Ale jak już to są w każdym systemie specjalne profile do "zabijania" na ościeżnicę - tylko będziesz miał zabawy gdyż na wszystkie zaczepy i dodatkowe elementy będziesz musiał wycinać otwory
W jakim celu chcesz dodać sobie roboty ? i dodać kłopotu z powodu braku możliwości odprowadzania wody na zewnątrz okna?

marek.bejrut
31-08-2014, 05:33
te listwy nie pomagają w utrzymaniu czystości wewnątrz futryny okiennej, polecam zmiotkę i szmatkę

rad25
31-08-2014, 09:10
Mi jednak na nich bardzo zależy. Może kolega wie gdzie można je znaleźć?

finlandia
31-08-2014, 09:22
Najszybciej w sklepie gdzie kupiles okna. Uszczelki (bo to czesto jest ta forma) wystepuja w zwojach 200mb i producenci niechetnie sprzedaja mniejsze ilosci. Dobrze jest znac profil z jakiego sa wykonane okna bo tu nie zawsze dopasujesz jedna uniwersalna zaslepke. Jak znasz marke okien a nie chcesz stykax sie ze sprzedawca to skontaktuj sie z fabryka. Koszt: ok 2-4 zl za metr