PDA

Zobacz pełną wersję : jakie odległości urządzeń sanit. w łazienkach na poddaszu



agu
04-08-2004, 11:07
Proszę o informacje i podzielenie się ze mną Waszymi doświadczeniami na temat tego, jakiego powinny być zachowywane odległości kibelków, wanien itp. od ścian ze skosami w łazienkach na poddaszu. Szczerze mówiąc nie mogę się doczytać z projektu w jakiej odległości od skośnej ściany jaka jest wyskość. Dach ma 40 stopni spadku, bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami,

dzięki

Drizzt
04-08-2004, 13:10
Standartowo skosy zaczynaja sie na wysokości 120 cm wiec bez problemu wstawisz w taki skos wc, wannę. jedynie możesz mieć problem z uwywalką i oczywiscie grzejnikiem.

kapelusik
04-08-2004, 13:46
Wstawić w skos można, ale czy nie bedzie problemu z wyprostowaniem się?No i umieszczenie kibelka pod skosem wymusza u faceta pozycję siedzącą.

Drizzt
04-08-2004, 13:50
Fakt ale pisząc o tym miałem przed oczyma wizję "facet z gazetą" :D :D

agu
04-08-2004, 14:02
We własnym domu nie można mięc ograniczeń , że facet musi siedzieć na kibelku. Mnie chodzi o rozwiązania wygodne i komfortowe, na pewno te porblem dotyczy wielu z nas. Chodzi mi o to, jakie muszą być te odległości, aby się nie stresować, że się przywali głową podczas np. wyhcodzenia z wanny.

kroyena
05-08-2004, 07:51
agu to może pomóc Muratorowi. Niech zrobią artykuł o łazienkach, weź im to wewal do wątku o czym pisać.
Te rozplanowania łazienek na poddaszu to istna poezja. Najlepszy kwiatej jaki widziałem przy ostatnio przeglądanych Projektach to kabina prysznicowa w skosie :o . Chyba tylko do mycia nieletnich i to bardzo nieletnich.
Drizzt jak masz robotę siedzącą i jeszcze długo będziesz z gazetami przesiadywał to hemorojdów możesz dostać :( .
Co do sikania to rzeczywiście facety wolą pozycję stojącą. Są w większosci aranżacji możliwe trzy przypadki:
1) sikanie na odległość do celu (nie zawsze wychodzi) :( ,
2) sikanie w pozycji damskiej (dyshonor dla macho) :oops: ,
3) sikanie w pozycji powalony na kolana :cry: .
Jest w czym wybierać. A najlepiej to niech architekci faceci tak sobie dobrze w domu zrobią. :x
A sorki są jeszcze naczynia ręczne typu kaczka, basen i nocnik, dyshonor mniejszy i zalecany dla klientów KRUS/ZUS. :roll:

PS. Co do wanny to można najpierw wodę spuścić, a potem się wytrzeć i wtedy nie chlapie się po całej łazience. 8)

barbapis
05-08-2004, 14:08
Oj, Kroyena :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
świetny jest punkt 3.
O takiej pozycji jeszcze nie słyszałam :lol: :lol: - dobre, bardzo dobre :lol:

kroyena
05-08-2004, 14:28
A tak na serio to by trzeba było trochę literatury z zakresu ergonomii przewalić i zrobić sobie rodzinną rozmiarówkę.
Najgorzej będą mieli ci którzy się dobrali gabarytowo na zasadzie przeciwieństw :( .
Ponieważ nasze domy są zwykle dożywotnie, powinnismy także pomyśleć o możliwości zamontowania odpowiednich przyborników na starość, typu poręcze i inne uchwyty.

Drizzt
05-08-2004, 15:07
No tak macie racje ale "zmeczony" facet ma ten plus, że sikając może oprzeć czoło o skos :D

legar
05-08-2004, 19:47
No tak macie racje ale "zmeczony" facet ma ten plus, że sikając może oprzeć czoło o skos :D

no tak, ale wtedy nie widzi gdzie leje...pzdr

kroyena
06-08-2004, 08:43
Powtórzysz 10 razy i albo bedziesz skos na nowo malował, albo żonka złapie cięza włosy i kilka razy efektywniej ten skos zaliczysz. :lol:

PS. Chyba nigdy nie próbowałeś lac pod skosem. Polecam ciekawe przyżycie z rodziny akrobacji cyrkowych. 8)

Wwiola
06-08-2004, 09:03
No wszystko zależy od scianki kolankowej. Jeżeli od podłogi do skosu jest 120cm to jest ok i nawet sikający facet nie przywali głową w skos chyba ze ma 2m wysokosci, bo w miejscu owego faceta mamy jakies 2 m własnie.