PDA

Zobacz pełną wersję : tanie/ładne schody na dach



enedue
31-08-2014, 11:23
mam taki problem. Na dach z pierwszego piętra będzie prowadziło okno/wyłaz Velux CXP chyba skrót 120x120 cm. Ma doświetlać korytarz. Muszę mieć tam schody, muszą być powiedzmy przyzwoite, i tanie. Wysokość - 330 cm. Wymyśliłam sobie jak print screenach. Częściowo okrągłe - średnica te 120 cm, częściowo prostokątne. Konkretnie u góry stały podest 60x60 cm, może 60x70cm, u dołu - ponieważ być może będzie jeszcze regał dobudowany do ściany, będę mogła dodać wtedy jeszcze jeden prosty stopień. Różnica będzie tylko taka, że zmniejszy się wysokość stopni z 37 na 33 - mniej więcej rzecz jasna. Reszta, kształt schodów i ilość stopni pozostanie bez zmian. Za schodami jest otwór w stropie na schody prowadzące z parteru na pierwsze piętro. Schody są od ściany odsunięte o 20 cm, tak więc te pierwsze dwa/trzy stopnie będą mieć te 20 cm więcej , czyli prawie 80 cm.
Te pierwsze stopnie dwa lub trzy mają tworzyć kubik, zamknięty, pewnie będą szafką z szufladami wyciąganymi od frontu, ewentualnie jedne drzwiczki z boku, powycinane w schody. Na rysunkach schody są z drewna, ale wolałabym, aby były z jakiejś siatki, metalowe, białe, ładnie pospawane czy co tam się z nimi robi. Chodzi o to, aby przepuszczały jak najwięcej światła i nie były drogie. Może szkło w ramie z drewna, tych stopni jest tylko 6 plus podest.
Nie ma pojęcia jak rozwiązać barierki, myślałam o takich składanych na podeście, ze względu na to okno-wyłaz.
Macie jakieś pomysły, może widzieliście gdzieś w sieci coś podobnego?
Nie mogą straszyć i nie muszą być wygodne, używane do odśnieżania, inspekcji dachu .
Szczerze mówiąc, jestem na etapie zastanawiania się, czy nie olać tematu i nie zrobić zwykłego wyłazu, ewentualnie nieotwieranego okna obok, na pewno wyjdzie taniej :( tyle że kolejna dziura w dachu.
Albo tego okna wyłazu i jakiegoś sprytnego mocowania drabiny, tylko ja nie lubię drabin i mam lek wysokości.

277569277570277571