PDA

Zobacz pełną wersję : Plany zagospodarowania przestrzennego



farmer3.0
04-08-2004, 18:40
Witam!
Kupiłem w styczniu działkę ( 1600m2) przeznaczoną pod budownictwo mieszkaniowe i nieuciążliwą działalność rzemieślniczą. Mam problem z decyzją o warunkach zabudowy, dostałem odmowę.
Nie spełniam warunków o sąsiedztwie (moja działka przylega do drogi publicznej, po przeciwnej stronie drogi ok. 10m jest pięć domów, po mojej stronie nie ma nic). Odwołałem się od decyzji, kolegium odwoławcze dało mi pozytywną odpowiedż. Teraz UM wydał mi znów odpowiedz negatywną, co mam zrobić w tej sytuacji?! Obawiam się, że odwołanie do NSA też nic nie pomoże. Czy mam zacząć budowę nielegalnie?! Proszę o pomoc !!!

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam. :(

robert skitek
04-08-2004, 20:35
stales sie ofiarą braku planów miejscowych... jest Was całe tysiące (pewnie marne pocieszenie). W przypadku braku planu miejscowego UM wydaje Warunki Zabudowy. Jednak nie może ich wydac jeśli działki obok są niezabudowane (ustawa) gdyż obowiazuje tzw zasada dobrego sąsiedztwa, która nakazuje dopasowanie zabudowy do istniejącej. Niestety musisz czekać do uchwalenia Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a to mogą być lata. A winic możesz i Urząd ze nie zdążył zrobić planu choć wiedział że ustawa nakazuje albo ustawodawcę, który wprowadził przepis skreślający PZP sprzed 1995 roku...
pozdrawiam

dizers
05-08-2004, 06:03
Witam
Uważam że powineneś to sprawdzić przed zakupem działki
ja właśnie jestem na takim etapie
Teraz czekam za warunki zabudowy i
niestety opóźnia to plan zagospodarowania
który jeszcze nie jest skończony :evil:
(Ja już czekam miesiąc i jeszcze poczekam kilka
a to i tak mało bo w innych gminach to trwa latami :roll: )

Trudna sprawa ale trzeba walczyć :-?
i niestety czekać

Powodzenia