PDA

Zobacz pełną wersję : Okno PVC RU z Castoramy-nie mogę uchylić.



tadpa
07-09-2014, 11:41
Witam zakupiłem w Castoramie okno pvc firmy bodajże Lumac-rozwierno-uchylne prawe o wymiarach 835/565.Wczoraj zamontowałem no i dzisiaj otworzyłem je-jest ok,natomiast nie mogę jego uchylić.Czy wie ktoś czy jest jakaś blokada w nim.Klamka w pionie (w dół)-okno zamkniete,lekko w prawo (pod skosem)-okno otwiera się,całkiem w prawo (w poziomie)-powinno się uchylić ale nie może tak jakby coś blokowało.U góry w prawym górnym rogu jest jakaś regulacja na imbusa-próbowałem (do 14 półobrotów) wkręcić,potem powrócić do poprzedniego położenia,następnie odkręcić (do 7 półobrotów) ale to nic nie dało.Dalej jest brak funkcji uchylenia okna.

finlandia
07-09-2014, 13:11
A to okno jak było nie zamontowane w ogóle się uchylało? Czy przestało dopiero po montażu?
Tak na odległość to trudno jest Ci doradzić. Regulacja jest (zwykle) także w dolnym zawiasie i to w dwóch kierunkach. A może jakiś zaczep jest źle przykręcony. Dużo jest opcji.

tadpa
07-09-2014, 14:15
Właśnie przed montażem okna nie sprawdzałem czy się uchyla (mój błąd) ,może być ze dolny zaczep jest żle przykręcony,bo boczne raczej nie albowiem po kolei je wykręcałem (3 szt) i sprawdzałem czy się uchyli-ale się nie uchyla.Spróbóje jutro do producenta zadzwonić może coś się dowiem na temat ustawień,moze jakiś servis mają w pobliżu.

IVO333
07-09-2014, 17:14
Klamka w pionie (w dół)-okno zamkniete,lekko w prawo (pod skosem)-okno otwiera się,całkiem w prawo (w poziomie)-powinno się uchylić ale nie może tak jakby coś blokowało.
W cywilizowanych systemach okuć RU klamka w poziomie- otwarte, klamka do góry- uchył. Nic nie pokręciłeś?

finlandia
07-09-2014, 19:23
W cywilizowanych systemach okuć RU klamka w poziomie- otwarte, klamka do góry- uchył. Nic nie pokręciłeś?

A fakt. Niedoczytalem.
Tadpa.
Na poczatek poszukaj instrukcji obslugi.

finlandia
07-09-2014, 21:43
Ps. Jeśli to jest okno RU to na otwartym skrzydle spróbuj ruszyć klamką pionowo do góry a potem do dołu. Jak chodzi swobodnie tzn. że ma funkcję uchyłu. Jeśli nie działa na zamkniętym skrzydle, to jest to kwestia okuć ,a raczej montażu. Z opisu wynika, że Twoje okno za szybko się otwiera, więc albo ma źle przykręcone zaczepy albo jest krzywo postawione (wyraźnie brakuje mu poziomu).
Produkt marketowy cechuje się tym, że największy nacisk jest kładziony na cenę, więc zdejmuje się z niego wszystko, co tylko się da.

stary
08-09-2014, 22:21
Witam zakupiłem w Castoramie okno pvc firmy bodajże Lumac-rozwierno-uchylne prawe o wymiarach 835/565.Wczoraj zamontowałem no i dzisiaj otworzyłem je-jest ok,natomiast nie mogę jego uchylić.Czy wie ktoś czy jest jakaś blokada w nim.Klamka w pionie (w dół)-okno zamkniete,lekko w prawo (pod skosem)-okno otwiera się,całkiem w prawo (w poziomie)-powinno się uchylić ale nie może tak jakby coś blokowało.U góry w prawym górnym rogu jest jakaś regulacja na imbusa-próbowałem (do 14 półobrotów) wkręcić,potem powrócić do poprzedniego położenia,następnie odkręcić (do 7 półobrotów) ale to nic nie dało.Dalej jest brak funkcji uchylenia okna.
Czy masz gdzieś napisane, że to okno jest na pewno rozwierno-uchylne?:rolleyes:
Podany wymiar 565/835 (s/h) to tzw. typówka 04, zamawiane przez markety budowlane występuje jako uchylne.
Po obróceniu na montażu o kąt 90* będzie rozwierne, jednak bez uchyłu....:wiggle:
Możesz zrobić zdjęcia zamkniętego i otwartego okna?

tadpa
09-09-2014, 20:35
Drodzy forumowicze,to okno jest napewno rozwierno-uchylne patrząc po zawiasach ale także po wzięciu się za regulację w prawym górnym rogu jak i na dole z prawej strony (możliwośc wyregulowania w pionie jak zachacza dolna lewa strona gdzie wystaje bolec).Udało mi się przedwczoraj co nieco wyregulować ale musiałem troche szarpnąć za górną część okna to wtedy zrobiło się uchylne.Ale za chiny nie mogłem zamknąć okna,u góry jest taki wystający trzpień który powinien powrócić w górne okucie (taki poziomy "płaskowniczek"z wycięciem po środku) ale nie mógł trafić w to wycięcie tak jakby trzpień miał przesunięcie ok 1 cm w prawą stronę.Zabrałem się za dalszą regulację udało mi się powrócić do otwierania okna ale bez możliwości uchylania.Poszperałem troche po internecie dodzwoniłem się w końcu do producenta tego okna ( http://torunskiefirmy.pl/dane;3580;Crystal,Sp,z,o,o,Torun.html ) i jutro bedzie sewisant z ich firmy który jest przejazdem w okolicy.Więc myślę że dowiem się co jest z tym oknem i opiszę tu na forum.
Acha,żadnej instrukcji obsługi czy montażu okna niema.Co do klamki obracałem ją w tej jej obudowie w każdym kierunku i wkładałem do okna aby obadać zamykanie i otwieranie.Ale to niewiele dało,Zamknięcie teraz jest w pozycji poziomej,otwarcie-lekko w górę (pod skosem) ,uchylenie-klamka w pionie (do góry) ale nie chce się uchylić,natomiast nie można dać klamki na sam dół w pionie albowiem już pod skosem jest koniec.
Patrzyłem też na bok okna gdzie widać jak działa okucie (pionowy płaskowniczek) i muszę przyznać że nie ma możliwości opuszczenia klamki od samej góry (uchył) do samego dołu patrząc na to okucie.Kiedyś czytałem o jakiejś blokadzie okna i być może ona zadziałała,no ale nic mam nadzieję że jutro się dowiem.

MMichal
09-09-2014, 20:49
Witam

No to masz szczęście, że odwiedzi Cię serwisant od producenta Twojej stolarki, powodzenia.

Pozdrawiam

finlandia
10-09-2014, 07:09
A ja dalej obstawiam, że jest amontowane bez poziomu, tzn, strona zawiasowa stoi niżej niż "klamkowa" i przez to jest przekoszone oraz sie blokuje:) No chyba że ten zaczep od mikrowentylacji jest źle przykręcony

tadpa
10-09-2014, 20:18
Witam forumowicze :welcome:,okno działa (jest dobre) :)
Dzisiaj był u mnie serwisant od producenta tego okna (Crystal) zajęło to mu około 10 minut.Co prawda nie było mnie przy tym ale żona mi opowiedziała co tam robił przy oknie.A więc jak się otwiera okno wykręcił i podważył w skrzydle z lewej stronu ten (od str.klamki) płaskowniczek co leci przez całe okno w pionie (okucie okienne) pod nim jakaś regulacja była oraz brakowało w nim przykręconych 2 śrubeczek (kurka,a widziałem te 2 otwory bez niczego).Prawdopodobnie zapomnieli w firmie przykrecić tych śrubeczek.Następnie rozkręcił też pod samym skrzydłem okiennym -tam też coś podregulował.Poskręcał do kupy,zamknął,otworzył,wyregulował te 2 rzeczy co ja próbowałem wcześniej (prawy górny i dolny róg) i okno zadziałało tak jak należy.Jest otwieranie i zamykanie,jest także uchylanie,działa też mikrowentylacja.Klamka okazała się ze jest dobrze przykręcona i wogóle jej nie wykręcał.
Także na przyszłość radze sobie i wam forumowiczom kupując okna czy inny towar w sklepie lepiej jest sprawdzić czy to działa bo szkoda nerwów.
Z tym serwisantem to było cholerne szczęście że znalazł się w mojej okolicy i do mnie podjechał po drodze.