PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie zrobić ogrodzenie?



patryk7855
07-09-2014, 12:25
Za kilka miesięcy będę miał rottweilera i głównie to ogrodzenie chce zrobić pod niego aby nie uciekł lub nie zrobił komuś krzywdy.Jakie ogrodzenie będzie najlepszym wyjściem i jednoczesnie tanim? Słyszałem, że ludzie robią siatką z czego pół metra dawają w ziemie i 2m wystaje normalnie.Ale czy jak pies urośnie to tego nie przegryzie? Interesuje mnie tylko odpowiedź na zadane pytanie a nie jakies pouczenia.Wiem, że większość ludzi słysząc słowo Rottweiler zaraz mają tylko złe myśli.Więc jeśli chcesz coś o tym powiedzieć a nie o ogrodzeniu to lepiej wyjdz.

Kubencki
08-09-2014, 14:36
Zamontuj panele ogrodzeniowe (5mm) i spokój. W firmie ogrodzeniowej z którą współpracujemy mają z tego zbudowany kojec dla swojego stróża (tez rotwailer).

Tuznajdziesz.pl
08-09-2014, 14:49
Obejrzyj tutaj różne rodzaje paneli ogrodzeniowych (http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/kategoria/przesla-ogrodzeniowe-panele-ogrodzeniowe-521/?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom), może coś wybierzesz :) Pewnie lepsze będą te z pionowymi elementami - nie będzie miał na czym łap oprzeć:yes:

owczarek
12-09-2014, 13:46
Zamontuj panele ogrodzeniowe (5mm) i spokój. W firmie ogrodzeniowej z którą współpracujemy mają z tego zbudowany kojec dla swojego stróża (tez rotwailer).

Witam,
zgadzam się z Kubenckim, panel będzie najlepszym rozwiązaniem dla tak dużego i silnego psa. Wielkość ogrodzenia jest także istotna, najlepiej od 1,5 m wzwyż. Oczko powinno być takie, żeby dorosły pies nie mógł w nie wciskać pyska. Warto zainwestować w podmurówkę, żeby zwierzak się nie przekopywał na drugą stronę.

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

sokratis
21-09-2014, 14:34
Niewiele droższe, ale zdecydowanie porządniejsze jest ogrodzenie betonowe, z bloczków betonowych. Na pewno będzie wyglądać zdecydowanie efektowniej niż panelowe. Pooglądaj sobie te ogrodzenia, oczywiście twój wybór czy wybierzesz panelowe czy betonowe. Według mnie takie rzeczy jak już się robi to raz a porządnie. Mam na myśli coś takiego, tylko w twoim przypadku pewnie będzie to w znacznie mniejszej skali i niższe. :)

http://www.bruk-bet.pl//slir/w766-h430/http://www.bruk-bet.pl//img/realizacje/big/558.jpg

beatagl
21-09-2014, 17:59
Niewiele droższe,]


rozbawiłeś mnie
fundament pod to ogrodzenie na 100cm w ziemię to fortunę będzie kosztował, plus bloczki to już pokaźna suma się zrobi , nie wspomnę już o robociźnie
A to, że będzie wyglądało o niebo lepiej to się zgadzam

panelu o drucie 4mm też nie sforsuje !!!
daj panel 120cm i podmurówkę 25cm i będziesz mieć 150cm wysokości, to wystarczy . Spokojnie zrobisz to sam

sokratis
24-09-2014, 17:21
rozbawiłeś mnie
fundament pod to ogrodzenie na 100cm w ziemię to fortunę będzie kosztował, plus bloczki to już pokaźna suma się zrobi , nie wspomnę już o robociźnie
A to, że będzie wyglądało o niebo lepiej to się zgadzam

panelu o drucie 4mm też nie sforsuje !!!
daj panel 120cm i podmurówkę 25cm i będziesz mieć 150cm wysokości, to wystarczy . Spokojnie zrobisz to sam

Dobra, na pewno przesadziłem. Przyznaje się do błędu. Bardziej mi chodziło o to, że beton pozostaje dość tanim materiałem. I to chyba najtańsza droga do ogrodzenia z prawdziwego zdarzenia. Panelowe na pewno jest zdecydowanie tańsze, ale wygląda moim zdaniem najwyżej średnio. ;)

henryk.zalewski
26-09-2014, 08:29
a myślałeś o takim prostym ogrodzeniu, z zwykłej siatki ?

beatagl
27-09-2014, 15:53
Jest jeszcze jedna kwestia , czy masz teren równy czy pochyły ?
robienie ogrodzenia panelowego z uskokami aby zniwelować nierówności terenu jest o wiele bardziej trudniejsze technicznie do wykonania
natomiast siatkę położysz zgodnie z ukształtowaniem terenu, nie dość że o wiele taniej to szybciej
zgadzam się z Henryk.zalewskim że to jest do opcja do rozważenia