PDA

Zobacz pełną wersję : Śmierdząca woda z boilera



mundero
08-09-2014, 18:54
Witam.

Wprowadziłem się do nowego domu i mam problem z brzydkim zapachem CW z boilera (coś jak siarkowodór).
Boiler ma 400 litrów, grzanie wody pompą ciepła, temp wody 45 stopni.
Grzałem już wodę do 70, teraz próbuję jeszcze raz zagrzać i wymienić wodę, ale nie wiem czy to pomoże...
Woda śmierdzi w każdym punkcie w domu.
Woda z wodociągu.

Mieszkam od miesiąca, ale woda w boilerze była ok 8 miesięcy z temp 28 stopni. W tym czasie była z 3-4 razy wymieniona, ale typowego użytkowania nie było.

Ktoś ma wiedzę co to może być i jak wyeliminować problem? Aby cieszyć się w pełni z nowego domu...

cieszko
08-09-2014, 19:31
Stawiam na Legionelle.. A jeśli tak to grzać na max przez kilka godzin,płukać całą instalacje,pompy ładujące,cyrkulacyjne,wymienniki.Najlepiej 70 stopni.

mundero
08-09-2014, 19:34
Stawiam na Legionelle.. A jeśli tak to grzać na max przez kilka godzin,płukać.

Hmmm czy legionella ma taki właśnie zapach?? Na razie. Nie znalazłem potwierdzenia, ze taki jest obiaw legionelli...
Ps. Odkąd sie wprowadziłem, Grzałem wodę do 70 stopni już 3 razy...

cieszko
08-09-2014, 19:36
A zasobnik pionowy i na dole 30 stopni..? Czytałem też że anoda magnezowa może dawać takie zapachy. Ale nie miałem okazji sprawdzić fizycznie.

bartek-kuc
11-09-2014, 14:09
A wcześniej nikt nie grzał wody? Dziwna sytuacja... Może to kwestia samej instalacji?

mundero
11-09-2014, 14:59
Nie bardzo rozumiem pytanie? Wcześniej? Wcześniej dom sie budował, także woda była używana tylko do podlogowki. CWU nie była używana i była ustawiona na 28 i tak stała.

Instalacja w całości z PE - wiec tutaj nie widzę możliwości powstania problemu...