PDA

Zobacz pełną wersję : Danfoss DHP-H VS Alpha Innotec WZS 101H



Ciolek23
08-09-2014, 23:50
Jak to mówią koledzy zza zachodniej zagramanicy HILFE. Stoję przed wyborem PC i najlepsze oferty jakie do tej pory dostałem (chodzi o kompleksowość wykonania i montaż całości) są właśnie oparte na powyższych PC. Rozpatruje jeszcze NIBE Fighter 1245 8 kW.

Jeżeli możecie udzielić informacji na temat powyższych PC byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
R

Tomaszs131
09-09-2014, 21:04
Jak to mówią koledzy zza zachodniej zagramanicy HILFE. Stoję przed wyborem PC i najlepsze oferty jakie do tej pory dostałem (chodzi o kompleksowość wykonania i montaż całości) są właśnie oparte na powyższych PC. Rozpatruje jeszcze NIBE Fighter 1245 8 kW.

Jeżeli możecie udzielić informacji na temat powyższych PC byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
R

Witam

Zamierzalem zainwestowac w AIT, chyba ten sam model. Wydzwanialem do przedstawiciela z zapytaniami o rozne szczegoly. Niestety nie na wszystkie uzyskalem odpowiedzi np: moc i marki pomp obiegowych.
Sprezarki obecnie we wszystkich modelach sa marki Sanyo, wczesniej w mocniejszych modelach byly montowane Copeland- y.
Od instalatorow dowiedzialem sie, ze Sanyo jest dosyc wrazliwa sprezarka na skrajne warunki pracy. Dlatego tez dalem sobie z ta pompa spokuj + cena.
O Nibe nie ma za wiele informacji na FM. Jesli chodzi o Danfosa to nic Ci pomoc nie moge. Myslalem wczesniej o powietrznej tej marki ale ta cena;(
Wiesz juz jakie bedziesz mial obciazenie cieplne budynku? Patrzac na przedstawiona przez Ciebie moc Nibe 8 KW to budynek musi byc "mocno" energooszczedny.
U mnie bedzie 9 KW.
P.S.
Poszukaj pompy z dobra sprezarka, energoszczednymi pompami obiegowymi.

Ciolek23
12-09-2014, 21:41
Witam

Zamierzalem zainwestowac w AIT, chyba ten sam model. Wydzwanialem do przedstawiciela z zapytaniami o rozne szczegoly. Niestety nie na wszystkie uzyskalem odpowiedzi np: moc i marki pomp obiegowych.
Sprezarki obecnie we wszystkich modelach sa marki Sanyo, wczesniej w mocniejszych modelach byly montowane Copeland- y.
Od instalatorow dowiedzialem sie, ze Sanyo jest dosyc wrazliwa sprezarka na skrajne warunki pracy. Dlatego tez dalem sobie z ta pompa spokuj + cena.
O Nibe nie ma za wiele informacji na FM. Jesli chodzi o Danfosa to nic Ci pomoc nie moge. Myslalem wczesniej o powietrznej tej marki ale ta cena;(
Wiesz juz jakie bedziesz mial obciazenie cieplne budynku? Patrzac na przedstawiona przez Ciebie moc Nibe 8 KW to budynek musi byc "mocno" energooszczedny.
U mnie bedzie 9 KW.
P.S.
Poszukaj pompy z dobra sprezarka, energoszczednymi pompami obiegowymi.

Dziękuje za info.
Z tego co Sie dowiedziałem to w alfie jest mitsubishi a w danfosie jest copeland. Obie raczej bedą pracowały długie lata jeżeli cała instalacja będzie dobrze zrobiona ?
Wybrałem alfe z kilku względów
1. Kontrola przez internet bez żadnych abonamentów.
2. 5lat gwarancji w standardzie.
3. Kompleksowość usługi montażu.
4. Cena. Dla domu 200 m/KW Około 62k brutto z kotłownia , dolnym i górnym źródłem
Ok"" pozdrawiam

Tomaszs131
12-09-2014, 22:11
Z ta sprezarka do AIT to masz racje. Pomylilem ta marke z polskim producentem pomp Ekontech, ktory wyposaza je w Sanyo.
Czy masz zrobione OZC? Jaki zbiornik CWU CI zaproponowali? Jakiej powierzchni wymkennik w zbiorniku? Jakiej dlugosci odwierty, jakiej firmy sondy?

Ciolek23
13-09-2014, 14:20
Witam ponownie.

Ciężko jest zrobić prawidłowe OZC jeżeli budynek jest nadal w budowie. Raczej na izolacji nie będę oszczędzał. Ściany Porotherm Dryfix 25, Styropian 20 na zewnątrz, Fundamenty ocieplone styrodurem 10. 2 stropy monolityczne jeden z nich ocieplony 30 cm wełna. Podłoga na gruncie ocieplona 20 cm.
Wszystkie okna w domu <0,8 w/mkw, oczywiście wentylacja mechaniczna z reku.

Zbiornika buforowego nie będę robił. Będę miał podłogówkę w całym domu więc bufor raczej jest zbędnym wydatkiem.
Odwierty będą 3x70 metrów ale będę chciał, żeby mi dołożyli z 5 metrów w każdej dziurze :) Rura raczej standard bodajże 40.
U mnie są dobre warunki gruntowe ze względu na to, że mam działkę w starym dorzeczy Wisły. Woda gruntowa raczej wysoko i praktycznie piasek.

Co do sterowania to nie oczekuje od Pompy ciepła wodotrysków. Dla mnie ma pracować kiedy trzeba i żebym nie musiał do niej do kotłowni zaglądać.