PDA

Zobacz pełną wersję : vitocal 242-g



d5620s
12-09-2014, 20:09
Witam serdecznie.

Właśnie kupiłem Viessmann Vitocal 242-g :)
Jest to kompakt z zasobnikiem 220l, i wewnętrzną pompą c.o., ja jednak chciałbym:
- podłączyć 2 obiegi podłogówka i grzejniki,
- kominek z płaszczem wodnym.
I tu pojawia się pewien "mały" problem - nie planuję BUFORA (na razie), czy ktoś z drogich forumowiczów ma taki zestaw? Sprawa kominka jest drugorzędna, bo jeśli zadziałają dwa obiegi to kominkowe ogrzewanie zostanie zdublowane.
Czekam na podobne realizacje na bazie ww. pompy ciepła, które niewątpliwie pomogą mi w mojej sytuacji.

Pozdrawiam

wihajster
12-09-2014, 22:41
Witam serdecznie.

Właśnie kupiłem Viessmann Vitocal 242-g :)
Jest to kompakt z zasobnikiem 220l, i wewnętrzną pompą c.o., ja jednak chciałbym(.....)
Zupełnie nie rozumiem skąd ta radość? Może cena była super atrakcyjna?
Nie zazdroszczę tego Viesia.
Takiego "traktora" jeszcze nie słyszałem, nawet Stiebel Eltron chyba mu nie dorówna hałaśliwością...... Tak tylko piszę z obserwacji serwisowych ;)

Co do zasadniczych pytań, to z pewnością Twój instalator Ci odpowie. Radzę tam skierować najpierw uwagę. Ewentualnie dział obsługi klienta Viessmann.
Jako najbardziej kompetentny. Najlepiej pytać u źródeł - ZAWSZE!

d5620s
13-09-2014, 10:55
Zupełnie nie rozumiem skąd ta radość? Może cena była super atrakcyjna?
Nie zazdroszczę tego Viesia.
Takiego "traktora" jeszcze nie słyszałem, nawet Stiebel Eltron chyba mu nie dorówna hałaśliwością...... Tak tylko piszę z obserwacji serwisowych ;)

Co do zasadniczych pytań, to z pewnością Twój instalator Ci odpowie. Radzę tam skierować najpierw uwagę. Ewentualnie dział obsługi klienta Viessmann.
Jako najbardziej kompetentny. Najlepiej pytać u źródeł - ZAWSZE!

wihajster - Bardzo się cieszę, z Twojej "troski" o ciszę w moim domu, myślę, że powinieneś przesłać swoje opinie do Viessmann'a (najlepiej od razu do Niemiec) aby poprawili konstrukcje zgodnie z Twoimi uwagami...

A tak poza "tym", to forum służy do porad dla każdego, często także instalatorzy z takich miejsc korzystają aby wzbogacić swoją wiedzę na temat nietypowych rozwiązań. Jeśli według Twoich rad ja i większość użytkowników forum mielibyśmy pytać tylko instalatorów i producentów, życie oczywiście byłoby "PROSTE".
Jednakże skoro posty na tym forum można liczyć w milionach, a użytkowników w setkach tysięcy, to znaczy, że osoby przez Ciebie polecane, nie mają monopolu na wiedzę wszelką, a praktyka użytkowników jest o wiele bardziej przydatna niż niejedno szkolenie wykonywane przez producentów i dilerów wszelkich urządzeń.

W związku z powyższym ze swoim postem zwracam się do praktyków, którzy niejeden problem musieli rozwiązać sami :)

Pozdrawiam

map78
13-09-2014, 11:23
Witam serdecznie.

Właśnie kupiłem Viessmann Vitocal 242-g :)
Jest to kompakt z zasobnikiem 220l, i wewnętrzną pompą c.o., ja jednak chciałbym:
- podłączyć 2 obiegi podłogówka i grzejniki,
- kominek z płaszczem wodnym.
I tu pojawia się pewien "mały" problem - nie planuję BUFORA (na razie), czy ktoś z drogich forumowiczów ma taki zestaw? Sprawa kominka jest drugorzędna, bo jeśli zadziałają dwa obiegi to kominkowe ogrzewanie zostanie zdublowane.
Czekam na podobne realizacje na bazie ww. pompy ciepła, które niewątpliwie pomogą mi w mojej sytuacji.

Pozdrawiam

Płaszcza wodnego raczej bez bufora nie podłączysz, a co do dwóch obiegów to tu ważne jest czy zamierzasz zasilać je tą sama temperaturą, czy na grzejniki musi iść wyższa? Jeśli ta samą to można to zrobić bez bufora (ja tak mam), ale jeśli na grzejniki wyższa to lepiej będzie z buforem.

d5620s
15-09-2014, 18:50
Chyba zostawię na podłogówce ogranicznik temperatury z mieszaczem powrotu. Wtedy można podnieść temperaturę na kaloryfery.
Mam tak teraz w piecu gazowym ale tam mam 2 pompy jedna od kaloryferów a druga od podłogówki. Czy pompa wewnętrzna c.o. w pompie ciepła pociągnie cały układ?

rwxw
15-09-2014, 20:12
Czy pompa wewnętrzna c.o. w pompie ciepła pociągnie cały układ?
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie nie znając obiegówki i Twojej instalacji. Czy uciągnie, to zależy od oporów Twojej instalacji. Zawsze możesz wstawić zamiast fabrycznej obiegówki kawałek rury i podłączyć na zewnątrz swoje 2 obiegówki, ale nie wiem co z ewentualną gwarancją.

photos
16-09-2014, 15:48
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie nie znając obiegówki i Twojej instalacji. Czy uciągnie, to zależy od oporów Twojej instalacji. Zawsze możesz wstawić zamiast fabrycznej obiegówki kawałek rury i podłączyć na zewnątrz swoje 2 obiegówki, ale nie wiem co z ewentualną gwarancją.

raczej ją straci.
Ale zawsze tez może pozostawic wbudowana obiegowke. Jak chcesz zakladać mieszacz przy podlogowce to daj taki z druga pompka i po sprawie,

d5620s
17-09-2014, 15:03
Dzięki za odpowiedzi.
Sprawa nabrała dużego tempa i potrzebuję na szybko instalatrora z okolic Bydgoszczy, aby:
- zamienił mi kocioł gazowy na pompę ciepła,
- doprowadził dolne źródło, które jest już w obrembie domu do kotłowni,
- podłączył solary do zasobnika,
-zalał wszystko glikolem.
Mam na to czas do 27 września, więc jak znacie Kogoś dobrego to proszę o info.
Pozdrawiam

rwxw
17-09-2014, 15:49
raczej ją straci
O ile ją ma ;-)