PDA

Zobacz pełną wersję : montaż zaworu kątowego od spłuczki - szukam pomocy



tymol
15-09-2014, 21:48
Witam!
W dniu dzisiejszym z powodu przeciekającego zaworu, który doprowadzał wodę do spłuczki wziąłem się za jego wymianę. Zawór był stary plastikowy i wyglądał tak: 279983

Wymieniłem go na nowy metalowy i tutaj pojawia się problem:
do uszczelnienia kupiłem taśmę teflonową, którą doradził mi sprzedawca zaznaczając że trzeba ją syto obwinąć. Tak zrobiłem zacząłem przykręcać a to po dwóch obrotach koniec- dalej już się wkręcić nie dało. No to wykręciłem, ściągnąłem taśmę z gwintu, przeczyściłem jeszcze raz gwint wewnętrzny, nałożyłem z 3-4 warstwy tej taśmy i zacząłem wkręcać. Wkręciłem max do połowy gwinta i znowu koniec. Chciałem to odkręcić, aby zbadać czy gwint wewnętrzny nie jest pozatykany np resztkami pakuł, ale teraz nie da się tego ani bardziej dokręcić, ani tym bardziej odkręcić. Jak używam więcej siły to rura wystająca ze ściany zaczyna się lekko wyginać i boję się że ją ukręcę. A coś zrobić trzeba bo łączenie lekko przecieka- nie jest to co prawda strumień, ale po 5 minutach widać krople płynące po kafelkach. Co zrobić w takiej sytuacji najlepiej? Wygląda to tak:279984

Jeszcze jedno to co mnie zastanawia to, że wkręcałem metalową nakrętkę od wężyka na plastikowy gwint od spłuczki i oczywiście z gwintu została połowa. Owinąłem to większą ilością taśmy teflonowej, ale wężyk na tym gwincie tak średnio się trzyma. Raczej nie ciekanie, ale boję się, że kiedyś wężyk może sobie odpełznąć i zalać łazienkę. Ten gwint się wymienia? Wygląd to tak:279985

gondoljerzy
17-09-2014, 10:16
Ponad płaszczyznę ściany wystaje kołnierz mufy lub kolanka. Przy odkręcaniu zaworu trzeba ten wystający kołnierz przytrzymać kluczem zaciskowym do rur.
Czy próbowałeś wkręcać zawór bez taśmy reflonowej? Wewnętrzny gwint w ścianie jest na pewno brudny i z resztkami starego uszczelnienia. Trzeba go oczyścić, żeby zawór wkręcał się głebiej. Nie zapomnij też podrapać zewnętrznego gwintu w zaworze, żeby otrzymać efekt jak na tym zdjęciu.
280245
Plastikowy gwint w spłuczce jest chyba wykonany bezpośrednio na zaworze spłuczki. Jeśli gwint jest słaby to albo wymienić cały zawór, albo uciąć kawałek plastiku z uszkodzonym gwintem.
P.S. Ktoś wie jak usunąć zdjęcie poniżej?