PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga sosnowa - jasne "plamy" po meblach i dywanie



krzych_u
16-09-2014, 21:15
Witajcie,

Mam podłogę sosnową. Zerwałem ją, a następnie zbiłem z powrotem co by nie było szpar. Deski będę cyklinować. Mam tylko pewien problem. Otóż na środku przez 20lat leżał dywan/meble i w tym miejscu mam jaśniejsze deski. Na około zaś, deski z wiekiem zmieniły kolor - ściemniały. Część desek zużytych/brzydkich muszę wymienić i będą bardzo jasne. Co mogę z tym fantem zrobić? Czy można zrobić na całej powierzchni jednolity kolor np.: rozjaśnić /ściemnić wszystkie deski?

Z góry dziękuje za pomoc :yes:

skindred
16-09-2014, 21:31
Witajcie,

Mam podłogę sosnową. Zerwałem ją, a następnie zbiłem z powrotem co by nie było szpar. Deski będę cyklinować. Mam tylko pewien problem. Otóż na środku przez 20lat leżał dywan/meble i w tym miejscu mam jaśniejsze deski. Na około zaś, deski z wiekiem zmieniły kolor - ściemniały. Co mogę z tym fantem zrobić? Czy można zrobić na całej powierzchni jednolity kolor np.: rozjaśnić /ściemnić wszystkie deski?

Z góry dziękuje za pomoc :yes:

Deski po cyklinowaniu i ponownym lakierowaniu odzyskają jednolitą barwę.

krzych_u
16-09-2014, 22:41
Deski po cyklinowaniu i ponownym lakierowaniu odzyskają jednolitą barwę.

Cyklinowałem inny pokój i niestety mam nadal przebarwienia. No chyba, że za mało zdarłem deski ?

dewelopper
17-09-2014, 09:08
no musisz pojechać na grubo żeby pozbyć się przebarwień najpierw grubszym a potem cieńszym papierem...ale czekaj cyklinowaś sam? taką cykliniarką czy szlifierą z papierem naczepionym...

sp**t
17-09-2014, 10:05
Witajcie,

Mam podłogę sosnową. Zerwałem ją, a następnie zbiłem z powrotem co by nie było szpar. Deski będę cyklinować. Mam tylko pewien problem. Otóż na środku przez 20lat leżał dywan/meble i w tym miejscu mam jaśniejsze deski. Na około zaś, deski z wiekiem zmieniły kolor - ściemniały. Część desek zużytych/brzydkich muszę wymienić i będą bardzo jasne. Co mogę z tym fantem zrobić? Czy można zrobić na całej powierzchni jednolity kolor np.: rozjaśnić /ściemnić wszystkie deski?

Z góry dziękuje za pomoc :yes:

Witam
Deski zmieniły kolor przez działanie promieni UV. Można pozbyć sie przebarwień poprzez cyklinowanie (chyba że są bardzo głemboko). Wtedy przeprowadzić można koloryzacje (przyciemnić-wybielić)

Pozdrawiam
(Przedstawiam foto z renowacji sosny: przyciemnianie i wybielanie,)
280240280241